'Ünal maakt er meer dan Ziyech' Eagles-spits Hendriks: boos naar Alkmaar, dolblij op de terugweg Gelijkspel zorgt 2 De royale zege op Roda JC (5-0) is het zoveelste hoofdstuk in de goednieuwsshow van de onstuitbare Rotterdammers. FEYENOORD TROTSE KOPLOPER A Jeroen Manschot bedacht zich niet en was meteen al in de rust richting de kleedkamer van FC Twente gegaan om zijn excuus aan te bieden. Een vrij uniek mo ment, maar het moest hem van het hart. Eigenlijk wist de scheids rechter op het veld al dat hij fout zat en dat de goal van Yaw Yeboah vlak voor rust nooit afgekeurd had mogen worden. De protesten van de spelers en het indringende en lange fluitconcert in De Grolsch Veste, brachten hem flink aan het twijfelen. De beelden die hij even later zag, bevestigden zijn onge lijk: het was een zuiver doelpunt. „Ik vond het belangrijk het met een te laten weten", zegt Man schot een uur na afloop. „Ik heb een flinke fout gemaakt." Dat hij daarna meteen rood had moeten geven aan FC Twente-speler De- jan Trajkovski, die de doorgebro ken Kelvin Leerdam neerhaalde, bleef onbesproken. „Zijn eerlijkheid was goed", vindt 'slachtoffer' Yeboah. Ook doelpuntenmaker Bersant Celina kan het waarderen. „Iedereen kan een fout maken." De wedstrijd is dan al een tijdje gespeeld, de 2-1-zege op Vitesse een feit. Die overwinning scheelt een stuk voor de goede stemming en Man schot komt er zo redelijk mee weg. Ondertussen wandelt Hakim Ziyech de kleedkamer van FC Twente binnen. De Ajacied heeft voor de wedstrijd afscheid geno men van het Twentse publiek, sa men met Robbert Schilder en Jer- son Cabral. Het is bijzonder om te zien hoe snel een tijdperk kan ver anderen. FC Twente was Ziyech, sinds zijn vertrek is FC Twente een jong en dynamisch team dat spelvreugde uitstraalt, bereid is om fouten voor elkaar op te los sen, voor elkaar wil vechten en creatief is. Althans zo omschrijft trainer René Hake het tijdens de persconferentie. Een ploeg die ook nog eens kalm blijft na een gigantische mis kleun van de scheidsrechter. „Wij hebben geleerd dat hard werken zich altijd uitbetaalt", zegt Ye boah. „Als je dat in je hoofd houdt, kun je heel ver komen." Ce lina is Ziyechs opvolger, hij is nu de trotse drager van nummer 10. De net 20-jarige huurling deed bij zijn komst naar Enschede niet moeilijk over zijn wens. „Ik wil nummer to hebben", zei hij zon der schroom tegen directeur Jan van Halst. Celina is gehuurd van Manches ter City, net als Yeboah en topsco rer Enes Ünal. Ver weg in Ensche de zijn zij de drie jongens waar het na de wedstrijd tegen Vitesse over gaat. Ünal, omdat hij na zes tien minuten alweer trefzeker was voor de thuisploeg. Het was de zesde treffer voor Ünal, die weinig kansen nodig heeft om te scoren. Van zijn zeven schoten op doel, waren er in de eredivisie tot nu toe zes raak. „Hij gaat er meer ma ken dan Ziyech", zegt Celina. Als hij ervan overtuigd is... De parallellen lagen voor het oprapen, gisteren in de Kuip. Zo lang als de negatieve reeks vorig seizoen duurde, zo veel wedstrijden wint Feyenoord nu al sinds de start van het seizoen. Zeven dus. Met die zeven zeges uit zeven wedstrijden plus de topavond tegen Manchester United in de Europa Lea gue beleeft de ploeg van trainer Gio vanni van Bronckhorst een ongeken de droomstart. Vorig seizoen doorbrak zijn zwal kende ploeg op 3 februari met veel pijn de langdurende malaise tegen Roda JC. Inderdaad, ook de tegen stander van gisteren. En tegen dat zelfde Roda wint hetzelfde team ruim zeven maanden later met grote cijfers, zonder erg diep te hoeven gaan, terwijl het team niet eens zo goed speelt. „Dat zegt veel over de vorm waarin we nu verkeren", zei Jens Toornstra. „Het is een wereld van verschil", aldus een tevreden Giovanni van Bronckhorst. De coach weet dat zijn elftal momenteel bulkt van het vertrouwen, en zag ook giste ren weer een aantal momenten voor bijkomen die daar alleen maar aan bijdragen. Zelfs in een mindere wed strijd werd met een riante overwin ning aan het doelsaldo gewerkt. Stralend middelpunt Vorig seizoen moest het overgrote deel van de doelpunten van the usual suspects Dirk Kuyt en Michiel Kra mer komen. Nu pikt plots iedereen zijn goaltje mee. Met een geweldige uithaal maakte El Ahmadi gisteren zijn derde van het seizoen, zijn hoog ste competitieaantal ooit. En kijk eens verder. Terence Kongolo maak te in 2012 zijn debuut voor de hoofd macht, maar maakte tot gisteren nog nooit een doelpunt in de Kuip. Giste ren was de linksbenige verdediger na zijn kopgoal in de slotfase zelf eens het stralende middelpunt in een fees tende Kuip. „We hebben er ook echt op geha merd dat de doelpunten dit seizoen niet van één of twee man moeten ko men", vertelde El Ahmadi. „Bij PSV zag je toen dat de goals verspreid wa ren over heel het elftal. Dat was bij ons niet het geval, maar dat gaat nu Hendriks (21) werd afgelopen zo mer binnengehengeld als beoogde opvolger voor Leon de Kogel. Maar ondanks de absentie van de topschutter van vorig seizoen, van wege een achillespeesblessure, ruimde trainer Hans de Koning geen basisplaats in voor hem. Dar ren Maatsen mocht tegen AZ op draven als centrumspits. „Natuurlijk was ik daar teleurge steld over", erkende Hendriks. „Maar de trainer heeft me uitge legd dat hij voor snelheid koos, om achter de laatste linie van AZ gevaar te stichten." Schouderopha lend: „Voor dat strijdplan viel eer lijk gezegd best wat te zeggen. Ik moet gewoon geduldig blijven en als invaller mijn kans grijpen." En dat deed hij. Na een afgeme ten voorzet van Randy Wolters, kopte stormram Kenny Teijsse ve nijnig in. AZ-doelman Sergio Ro chet kon zich nog net strekken om zo de bal uit zijn doel te tik ken. Maar daar stond Hendriks, zo als het een centrumspits betaamt, om toe te slaan. „Het was nog niet zo eenvoudig. De bal kwam dicht op me, halfhoog. Maar ik raakte 'm gelukkig goed." Wat er vervolgens door hem heenging? „Ik denk niet zoveel na, haha. Als een gek naar die corner- vlag om dat doelpunt te vieren, dat dacht ik. Het is toch speciaal, je eerste eredivisiedoelpunt." De 21-jarige Van den Boomen, oud-speler van FC Eindhoven, deed geen moeite om zijn teleur stelling na het 0-0 gelijke spel in Nijmegen te verbergen. „Daar hou ik nog wel een paar dagen een klotegevoel aan over", zei de Eindhovenaar. „Dat ebt bij mij pas een tijdje na een wedstrijd weg. Ik stap elke wedstrijd met de intentie om te winnen het veld op. Dan is het resultaat best wel eens teleurstellend." Op basis van het veldspel had Willem II kunnen winnen in De Goffert. „Wij hadden het meeste de bal. Maar in de laatste fase naar de goal toe was het allemaal weer erg mager", zei Van den Boomen. Hij oordeelde dat er steeds voldoende mensen op de vleugels waren, maar dat Willem II er niet in slaagde om hen goed maandag 26 september 2016 Ondanks gigantische blunder van de scheidsrechter laat FC Twente zich niet van de wijs brengen en wint weer. Vitesse wordt met 2-1 verslagen. Fardau Wagenaar Enschede Enes Ünal. ledereen kan Pim Bijl De ene zeven is de ande re niet. Half februari ver loor Feyenoord voor de ze vende keer op rij. Zeven maanden later start de ploeg met zeven zeges. Rotterdam FEYENOORD RODA JC Het was een lange heenreis voor Sam Hendriks, zaterdag richting Alkmaar. De aanvaller van Go Ahead Eagles verklaar de dat hij uit teleurstelling over zijn reserverol geen woord had gezegd in de bus. „Maar op de terugweg mogen we een feestje vieren met z'n allen", zei hij glun derend, nadat hij de Deventer ploeg in de slotfase een punt had bezorgd tegen AZ: 2-2. Roy Heethaar Alkmaar Branco van den Boomen zou vooraf nooit getekend hebben voor een 0-0 gelijkspel tegen NEC. Zijn club Willem II had im mers al punten laten liggen te gen Roda JC en Excelsior, te genstanders van een soortge lijk kaliber. Dus moest er in Nij megen gewonnen worden. Wilber Hack Nijmegen WILLEM II

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30