Felle brand in boerenhuis Vader zet geboeide zoon af bij politie 2 NI MARLEEN BLOMMAERT AFGELOPEN ZATERDAG BUREN&AG Column I eneer B. is weg. Waar hij normaal gesproken zit, I liggen nu drie kittens. De hond ligt als altijd voor de deur. Honden doen niet moeilijk zolang er eentje uit de roedel aanwezig is. Toegegeven, als de rest van de fa milie zich dan weer meldt, zijn ze wel hysterisch blij. Dat is de hond: uitbundig trouw en weinig oppor tunistisch. De hond is een weinig gecompliceerde partner, in tegen stelling tot sommigen van onze ei gen soort. Pas als je een hond uit de roedel haalt, ontstaat er een probleem. Tot dat moment is het één en al voorspelbaarheid. Hoe anders is de kat. Het woord opportunisme komt van het La tijnse woord voor kat. Echt waar? Nee, echt niet, maar het had ge kund. Katten zijn opportunisten, jagers en hebben grillige persoon lijkheden. Katten hebben de nei ging om plekken op te vullen en nemen bezit van dingen en perso nen. Ze eigenen zich hun omge ving toe. Hoe klein zo'n kitten ook is, wanneer het op je bed springt, heb je meteen het gevoel alsof je met een reus in bed ligt. Met je ene hand half onder je oor en wang en je andere hand om je schouder ben je klaar voor schitte- Soms willen de monster wat extra warmte rende dromen. Maar met hun mi nieme lijven slagen zij er plots in iedere bewegingsruimte in het bed tot nul te reduceren. Alsof je vastgebonden bent in een dekbed klem. Je prachtige droom waarin je langs ongebaande paden kuiert, verandert acuut in een nachtmer rie waarin je niet meer kunt bewe gen. Soms willen de monsters extra warmte en komen in je nek of op je borst liggen. Badend in het zweet en woest maaiend met je armen droom je dan van zware lasten. Totdat iemand je wakker maakt en je bevrijdt van de kat. Ik hoor het hek piepen, meneer B. komt weer thuis. De hond staat blij kwispelend voor de deur. De kattenogen vernauwen zich tot spleetjes en tergend langzaam ver laten zij de stoel. Ze negeren hem. Totdat... hij naar hun voerbakjes grijpt- STELLING TOOS HENK Motorrijder rijdt in op publiek Nieuw album Douwe Eisenga Goese Lyceum in debatstrijd Vlissingen Eendaags mini Film By The Sea Een woning met praktijkruimte in een aangebouwde schuur aan de Vlissingse Kleiweg is zaterda gochtend zwaar beschadigd ge raakt door een brand. De bewo ners waren op dat moment voor vakantie in Frankrijk. De wo ning, op de hoek met de Gerbran- dystraat, is zwaar beschadigd. De schuur en aanbouw zijn uitge brand. Het vuur is volgens de brand weer begonnen in een net nieu we, gepotdekselde aanbouw. De brand werd gemeld kort voor half elf op zaterdagmorgen. Al snel kwamen de vlammen door het pannendak, waarop zonnecol lectoren lagen. De brandweer uit Vlissingen en Middelburg en de blusgroepen uit Koudekerke en Oost-Souburg probeerden met drie blusvoertuigen, een tankwa gen en een hoogwerker te voor komen dat het woonhuis ook ver loren zou gaan. Dat lukte, zij het met grote schade aan het dak. De Veiligheidsregio Zeeland gaf om 11.45 uur aan dat het woonhuis niet meer in gevaar was. Het nablussen nam verder de hele dag en zondagmorgen in be slag. Omdat het lastig was te zien waar het smeulde, liet de brandweer af en toe het vuur op laaien, om het goed te kunnen bestrijden. De brand trok veel be kijks. Er was een stevige rookont wikkeling die door de wind laag naar het noordwesten dreef, naar camping De Lange Pacht. Omdat het lastig was te zien waar het smeulde, liet de brandweer het vuur af en toe oplaaien De Gerbandystraat was gerui me tijd afgezet, van de kruising met de Jacoba van Beierenweg tot aan de afslag naar de speel tuin in Lammerenburg, ter hoog te van de kruising met de Alexan der Gogelweg. Autoverkeer naar tuincentrum Intratuin moest uit wijken naar de Galgeweg. Renesse Een 18-jarige jongen die in de nacht van zaterdag op zondag in Renesse met hand boeien om van de politie wist te ontsnappen, heeft zich zondag met zijn vader gemeld bij het po litiebureau. De jongen had de handboeien nog steeds om. De 18-jarige, die werd aange houden omdat hij zijn gebieds- verbod overtrad, had zich na de ontsnapping verstopt voor de po litie en was buiten in slaap geval len. Toen hij 's ochtends met handboeien om thuiskwam, heeft zijn vader hem naar het bu reau gebracht. De politie heeft de jongen gehoord. Hij mocht la ter weer naar huis. De jongeman mocht tijdens uitgaansavonden niet in het cen trum van Renesse komen omdat hij daar eerder overlastgevend ge drag had vertoond. Hij ver scheen er echter toch. Rond 03.30 uur werd hij op de Zeeane- moonweg in Renesse gezien door patrouillerende agenten. Hij is toen door de politie in de boeien geslagen en achterin de auto gezet. Hij wist daaruit te ontsnappen en rende weg met zijn handen op de rug gebonden. P16 maandag 26 september 2016 Kat en hond Vandaag: Ik verlang naar gierende wind om het huis en kletterende regen tegen de ramen Reageer op pzc.nl Vrijdag: Een taakstraf is een lachertje 541 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS WE HEBBEN ER EEN KOEKJE BIJ... VLISSINGEN Een 26-jarige motorrijder is zaterdagnacht aangehou den omdat hij op politie agenten en uitgaanspubliek in reed. De man uit Vlissin- gen bleek vier keer meer al cohol te hebben gedronken dan toegestaan. De Vlissinger reed op zijn motor over de Nieuwendijk, toen hij een stopteken kreeg. Daarop reed hij in op de agenten en mensen die op de stoep liepen. Niemand raakte gewond. MIDDELBURG De Middelburgse compo nist Douwe Eisenga brengt met zijn nieuwe album The Piano Files II de langver wachte opvolger van zijn eerste Piano Files uit. Op zijn website wordt het nieu we album als download aan geboden. Net als op het eer ste album wordt de muziek uitgevoerd door Jeroen van Veen op piano. The Piano Fi les II werd opgenomen in 2013 in de Concertstudio in Middelburg. GOES Een debatteam van Pontes Goese Lyceum gaat op 30 september in het stadhuis van Leiden de strijd aan met drie andere middelbare scholen in een debatwed strijd, georganiseerd door D66. De partij viert op deze wijze haar 50-jarig jubileum. De vier scholen die als win naar uit de voorrondes ko men, gaan op 14 oktober naar de finale in de Eerste Kamer der Staten Generaal in Den Haag. Op zondag 6 november wordt bij CineCity een een daags mini Film By The Sea festival gehouden van zes films. Deze week wordt bekendge maakt welke films daar te zien zullen zijn. Het gaat om films die nog niet in de Ne derlandse theaters zijn uitge bracht. Claudia Sondervan Vlissingen In de aangebouwde schuur, die net nieuw was, sloegen de vlam men uit het dak. foto frans bosscha

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2