Extra sport Souburgse scholen ftl Vlissingen eist geld van KSG voor herstel kades N 19 Stralende Burendag lokt veel volk op straat in Oost-Souburg maandag 26 september 2016 Verkocht! Bij Ingrid Hamelink (rechts) aan het Koopmansvoetpad. De buurtjes van Oosterscheldestraat 1-51 staken een eigen afterparty in elkaar, fotos lex de meester Opgeknapte speeltuinen in Middelburg, een bescheiden feestje in Paauwenburg, een pleinfestival met Elmo, hapjeskramen en livemuziek in Bossenburgh: heel gezellig, maar in Oost-Souburg zagen veel buren elkaar echt op Burendag: bij de 700 Rommelrouteadressen. Claudia Sondervan De ene helft van het dorp stond met koopwaar op straat, de andere helft van de inwoners trok daar langs. Ver rassing: deze tweede editie van de Rommelroute, gekoppeld aan Bu rendag, arriveerden 's morgens al busjes uit buurland België. Hon derden meer dorpsbewoners dan aangemeld stonden zaterdag langs de route die initiatiefnemer Ma- ry-Jane Barri in elkaar had gesto ken. Jolanda Visser en Marga Eliet- te zijn hun zus Anneke Theunis- sen te hulp geschoten in de uitdra gerij in de tuin aan de Wittezee- straat. Er gaan grammofoonplaten naar vakantievierders uit Brabant, een dorpsgenote zoekt een beker met dubbele oren, een vader en zoon sjouwen een traphekje weg. „De complimenten voor de men sen die dit trekken", zegt Visser. Bij mij op Papegaaienburg vier den we ook Burendag, maar toen die mensen stopten, nam nie mand het over. We gaan ook altijd naar Bossenburgh, daar is ook zo'n groepje mensen dat vanalles organiseert." Ko Smeding is de enige verkoper in de Zuiderzee straat, maar hij kent alle zwaaien de voorbijgangers. „Een paar jaar geleden was de sfeer hier hele maal anders. Maar die mensen zijn vertrokken. Hier zet de over buurman een auto op je oprit als je een paar dagen weg bent; dan ziet het er toch bewoond uit. En ik ben ehbo'er en mensen vragen geregeld: 'Ko, kom eens effe!'" „Je spreekt buren die je anders nooit ziet", merkt Patricia van San- De complimenten voor de mensen die dit trekken —Jolanda Visser, Papegaaienburg te in de Oosterscheldestraat. „Vori ge keer ben ik zelf de Rommelrou te langs gegaan. Verderop klinkt muziek en is de vuurkorf aangesto ken. „Straks een barbecuetje, ie mand komt met soep en panne koeken, we halen voor tien euro friet: af en toe een feestje is goed voor de buurt." VLISSINGEN Vlissingen wil dat Exotech en KSG de verzwaarde losplaats aan de Piet Heinkade betalen. De gemeente kampt met dure tegenslag nu alle kade versterkingen in de Binnenha ven stilliggen omdat de staat nog slechter is dan gevreesd. Het was bekend dat de kades pover wa ren, maar bij de overdracht in 2014 kon KSG geen documenta tie geven, meldt het college de raad. Voor 200 meter nieuwe Houtkade staat nog steeds een miljoen euro gereserveerd. Het herstel van de Jan Weugkade moet komen uit de grondver- koop in het Scheldekwartier. Claudia Sondervan Vlissingen De leerlingen uit de bovenbouw van alle vier Oost-Souburgse basis scholen kunnen vanaf komende woensdag een jaar lang sporten voor een euro per middag. Na de proef met het Kompas en de Burcht Rietheim vorig jaar kun ne ook de kinderen van het Mo zaïek en de Tweemaster-Kame leon bij het SportMixprogramma. Dat is opgezet door korfbalvereni ging Fortis met overheidssubsidie. Elke woensdagmiddag wordt een programma aangeboden met afwisselend korfbal, basketbal, ten nis, judo, bootcamp, en, nieuw, dans, verzorgd door DIOS. De lo kale sportverenigingen verzorgen de trainingen. Het programma duurt steeds van 14.30 tot 16.30 uur. Elke training begint met een warming-up bij sporthal De Belt en eindigt daar ook met een eindspel. Kinderen kunnen elke week de sport kiezen waar ze zin in heb ben. Bootcamp is er elke week, de andere sporten komen om de week aan bod. De scholen hebben nadere informatie. Antilliaanse eten van Gini Molina in Bossenburgh. 'Want af en toe een feestje is goed voor de buurt'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19