72 procent Zeeuwse bedrij ven is een familiebedrijf Was de ontploffing van de Neptunus opzet of ongeluk? Activiteiten verhuizen naar andere vestigingen Stichting sluit diverse locaties omdat ze te veel kosten, zoals bakkerij in Biggekerke en ateliers en een restaurant in Middelburg. maandag 26 september 2016 pzc.ni email: walcheren@pzc.nl Het CBS doet voor het eerst onderzoek naar familiebedrijven in Nederland. Zee land is tweede, Friesland is koploper. P17 De geschiedenis van het slavenschip laat zich lezen als een thriller. 400 doden val len er bij de explosie van het schip. P21 Rolf Bosboom Middelburg Stichting Arduin gaat een deel van haar bedrijfspanden op Wal cheren sluiten, omdat ze niet ren dabel zijn. De cliënten en werk zaamheden verhuizen naar ande re locaties. De maatregelen zijn onderdeel van Arduin 2.0, de ingrijpende en meerjarige reorganisatie van de stichting voor mensen met een verstandelijke handicap. Om de zorg te verbeteren en de finan ciële positie weer op orde te krij gen worden momenteel alle wo ningen en bedrijven onder de loep genomen. Arduin beschikt over tientallen bedrijven en vormen van dagbe steding op Walcheren. Diverse panden zijn te duur of zorgen voor te weinig omzet. Dat geldt bijvoorbeeld voor de bakkerij aan het Kerkplein in Biggekerke en Atelier V (Verwerijstraat) en ca deaushop en atelier Knip-Oog (Lange Noordstraat) in Middel burg. De locaties gaan daarom dicht. De activiteiten worden verplaatst naar de Fagotweg in Middelburg, waar Arduin nu alleen een drukke rij heeft. Die vestiging, waar ook het dagcentrum in Nieuw- en Sint Joosland naartoe verhuist, heeft nog voldoende ruimte over. De organisatie onderzoekt nog de mogelijkheid om een aparte ca deaushop met Arduin-artikelen in het centrum van Middelburg te openen, evenals een verkooppunt van bakkerijproducten in Bigge kerke tijdens het toeristenseizoen. Verder wordt bekeken of aan de Fagotweg nieuwe activiteiten en producten kunnen worden ont wikkeld, in samenwerking met be drijven in de directe omgeving. Restaurant D!-vers aan de Vlas- markt in Middelburg sluit even eens de deuren. Daar staat tegen over dat Arduin op 1 oktober in het ziekenhuis in Vlissingen een lunchroom opent. Cliënten en me dewerkers gaan daar werken of bij de andere horecabedrijven van Ar duin, zoals 't Getij in de Ooster- Restaurant D!-vers sluit. Daar staat tegenover dat in het ziekenhuis een lunchroom komt scheldestraat of lunchroom Dus- toch in de Korte Geere. Op 1 september is de stichting met de Klussenbus begonnen: cliënten gaan met een medewer ker op stap om te klussen bij wo ningen en bedrijven. De activitei ten in de hobbyloods in Melisker- ke zijn gestopt. Een deel daarvan was al verplaatst naar Houtatelier Vakwerk in Ritthem. Andere ondernemingen gaan wel op de bestaande plek door. Al leen voor wassalon De Zeepbel wordt een ruimere locatie ge zocht, mede omdat het aantal klanten groeit. Vorige week werd al bekend dat Arduin van plan is op termijn zo wel 't Spiegeltheater als het naast gelegen Congrescentrum af te sto ten. De horeca en boekingen in het theater stoppen al op 1 okto ber. Voor Theatergroep Duinart en de Zeeuwse Muzikanten wordt nu elders onderdak gezocht. De stichting heeft verder haar hoofdkantoor aan de Seissingel verkocht en is nu op zoek naar een pand dat functioneler is, min der luxe uitstraalt en minder kost. Burendag was het afgelopen zaterdag en dat werd op sommige plekken op Walcheren groots gevierd, elders wat ingetogener. Oost-Souburg spande de kroon met een rommelroute waar zevenhonderd adressen spul letjes te koop aanboden en buren met elkaar in gesprek gingen, ongetwijfeld ook over het prachtige weer. P19 m Arduin reorganiseert deel bedrijven en dagbesteding FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15