fyo-ojk 14 SI- LUISTERT RADIO recensie De Amerikaanse musical Hair behoort ongetwijfeld tot de meest iconische in het genre, alleen al omdat het de eerste rockmusical was. Vincent Gigi Ravelli gehuwd Een voorstelling over vrijheid en liefde kan in de huidige tijd geen kwaad, hè. Heimwee heb ik niet, maar wat zou de wereld mooier zijn met wat meer flowerpower Wij met z'n allen kunnen wel wat meer liefde en respect voor elkaar opbrengen De musical Hair be leefde haar premiè re in de roerige ja ren 6o, waarop de musical was geïnspi reerd. De era van hippies, provo's en andere bloemenkinderen, die rebelleerden tegen het establish ment en vrije seks en dito drug gebruik predikten als geestverrui mend panacee voor een gedroom de maatschappij. Het was het tijdvak ook van sterke anti-oorlogssentimenten (Vietnam), waarbij een complete generatie vol van flowerpower de bijl aan de wortels van de geves tigde orde zette. Heel even leek de verbeelding aan de macht. Aan actualiteit heeft Hair in het huidige tijdsgewricht niets inge boet. De boodschap die in de kleurrijke muzikale 'Ode aan de Opstand' is verpakt blijft - een halve eeuw later en ontelbare illu sies armer - onverminderd van kracht. De musical vertelt het verhaal van de provinciaal Claude, die naar New York afreist om zijn dienstplicht te vervullen, lees: te sneuvelen in de Vietnam. In de grote stad loopt de rekruut een groep hippies tegen het lijf, kol kend van rebellie, vrijheidsdrang, pacifisme en navelstaarderij, die hem de Age of Aquarius binnen voert. Toch willen in deze versie van Hair de vlegeljaren van het vorige millennium niet echt voelbaar worden. Is het de aanhoudende stuiten de opgewektheid die soms wel erg contrasteert met de ernst van het thema? De al te ongebreidel de energie op het podium waar op zekere momenten ingetogen heid op zijn plaats is? Of de hoofdpersonen die maar niet van vlees en bloed willen wor den? Van de rebellenleider Berger (William Spaaij) wordt maar niet duidelijk wat hem zo bedrukt. Ook de rollen van soldaat-in-spe Claude (Jeffrey Italiaander) en 'hippiemoeder' Sheila blijven ta melijk aan de oppervlakte. Wat hen beweegt zich van de mores van de samenleving los te maken - het blijft gissen. Desalniettemin valt er voldoen de te genieten. Want klassieke songs als Aquarius, I got life en Let the sunshine in worden door het ensemble met verve vertolkt: swingend en met die gekte die deze periode typeert. Daarbij blijft overeind dat Hair een tijds document dat het waard is ge zien maar bovenal gehoord te worden. Jolie huurt villa Frans, ik hoor Frans op de radio! De taal Frans bedoel ik, niet Frans Bauer of Frans Duijts, nee, Frans, dat ze spreken in Frankrijk, België, een stukje Zwitserland, dat Frans. Je hoort het zelden op de Nederlandse ra dio. Frans mag eigenlijk alleen op zondag, net als ge dichten. Zondag viert men de teugels van de strakke doordeweekse formats waarin de radio tegenwoordig is geperst. Het luisteraarskorset mag een gaatje losser. Ik luister naar Radio 5, de doorschuifzender van Radio 2. Iedereen die voor dat station te oud is geworden mag naar 5. Zo kun je als pre sentator je hele leven onder dak van de publie ke omroep blijven. Je begint op 3FM, dan ga je naar 2 en je eindigt op 5, het verzorgingshuis, nee, de seniorenflat van het publieke bestel. Binnenkort trekt Hans Schiffers er in. Hij gaat Arbeidsvitaminen presenteren, dat vrijwel uit sluitend door gepensioneerden wordt beluis terd. Radio 5 is de aanleunzender die helaas zijn middengolfzender is kwijtgeraakt. Dat is erg jammer, de nostalgische middengolf hoort bij de sound van het station. Jacques Klöters woont al jaren in Radio 5. Hij presenteert op zondagochtend tussen 10 en 12 De Sandwich en hij is het die Frans draait. Dali- da, die heb ik jaren lang niet gehoord. Pools draait hij ook. „Jaaa", zegt hij, met zijn mooie, slepende, laconiek klinkende stem, „eigenlijk draaien we veel te weinig Pools." Wat een verademing is het om deze radio te horen. Geen niemendallige jarenzeventigmu- ziekvulling die ik doordeweeks zo vaak op Ra dio 5 hoor. Ik betreed een frisse, ruimdenkende seniorenflat die jonger klinkt dan 3FM. De mu ziek wordt volkomen intuïtief samengesteld. Alles mag, van Bob Marley tot Frans Halsema, van Wim Sonneveld tot Zuco 103. Hee, daar hebben we Herman Finkers als ver koper bij de V&D. Klant: „Verkoopt u ook kus sentjes?" Finkers: „We hebben ze wel, maar we verkopen ze bijna nooit. Dat komt omdat we maar twee kleuren hebben. Bij de Bijenkorf hebben ze wel acht kleuren." Klant: „Dat is ze ker heel ver weg?" Finkers: „Neu, hier tegen over." De Sandwich is geestig, verdiepend en geva rieerd. Ik zou heel graag meer van dit soort uit de losse pols gemaakte programma's willen ho ren. Weg met de strakke formats en de muziek- computer, mensen wil ik horen. Quote van de dag Ik ben mijn hele leven verliefd geweest op Sonja Barend. maandag 26 september 2016 SHOW De cast van de musical Hair, foto roy beusker Rebellie nog niet voelbaar in Hair 44 Kim-Lian van der Meij 44 —Tineke de Nooij 44 Ans Markus Voormalig GTST-actrice Gi gi Ravelli (34) heeft haar ja woord gegeven aan zakenman en multimiljonair Roger Hodenius. Het feest was in hun eigen villa op Ibiza. Het echtpaar mijdt de publiciteit. BRANGELINA Arno Gelder Musical Hair Gezien: 25/9, Chassé Theater, Breda Drie weken voor dat ze de schei ding met Brad Pitt aanvroeg, heeft Angelina Jolie in Malibu een villa ge huurd. Volgens de Daily Mail is het huis aan het strand groot ge noeg voor haar en de zes kinde ren. De villa zou 12 miljoen dollar waard zijn. Reageren: vincent@persgroep.nl —Acteur Jeroen Spitzenberger (40) in de Volkskrant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14