Nieuw festival in Sas Gesprek over postbussen Axel ZEEUWS-VLAANDEREN 11 Dansclub Ertvelde viert 45-jarig bestaan met al 37 jaar dezelfde leraar Mijn hele leven draait om dansen. Het gaat voor alles Zelf dans ik het liefst de paso doble. Maar nu ik ouder word, dans ik thuis toch minder dan eerst Een, twee, drie, chachacha. Twee, drie, chachacha." Dansleraar Eduard Waeyenberge leidt vijf koppels gedul dig door de danspassen van de chachacha heen. Samen met zijn assis tente Anita Nuyttens toont hij hoe het moet. En die chachacha gaat soepel. Erg soepel. Ze ker wanneer je bedenkt dat Waeyenberge vori ge maand tachtig jaar oud is geworden. Chachacha, quickstep, tango, Engelse wals, Weense wals, sam ba, rumba, disco jive, disco swing... De dansleraar doet het allemaal. „Hoe het komt dat ik nog zo fit ben? Gewoon ac tief blijven", tipt Wae yenberge. Zelf danst de tachtigjarige het liefst de Cubaanse chachacha en de Latijns-Ameri kaanse paso doble. „Al merk ik nu ik ouder word, dat ik meer tijd nodig heb om uit te rus ten. Het duurt iets lan ger voor ik terug in vorm ben, dus ik dans thuis niet meer zo veel als voorheen. Maar ja, dat is normaal op mijn leeftijd." Waeyenberge is al 44 jaar lid van dansclub Ertvelde, die sinds twee jaar gevestigd is in Sas van Gent. „Ik heb altijd graag gedanst. Ik wilde naar dans school Doorme in Gent, maar dat was al leen voor de rijken weggelegd. Bij Ertvel- de ben ik eerst als danser begonnen. Na een paar jaar besloot ik echter om een cursus tot leraar te volgen. Toen de vori ge dansleraar ermee stopte heb ik hem vervangen. Nu geef ik al 37 jaar les, zo'n drie tot vier keer per week." En dan heeft de club op zaterdag ook nog een dans avond. Waeyenberge draait er zijn voet jes niet voor om. „Vroeger gaf ik zes avon den in de week les, plus nog de zondag ochtend. Mijn hele le ven is afgestemd op dansen. Het gaat voor alles." Volgens Antoine Dhaese, bestuurslid van dansclub Ertvelde, is Waeyenberge een erg goede leraar: „Hij heeft ontzettend veel geduld, wil dat ieder een kan volgen. Of hij het nu twee, drie of vier keer moet herha len, hij doet het." Wae yenberge: „Het moet in de eerste plaats een hobby en ontspan ning blijven. Maar natuurlijk moet er wel volgens de regels gedanst worden. Je moet voor iedereen oog hebben. Sommi ge dansers moeten alle pasjes nog leren, ande ren alleen de afwer king." Om bij te blij ven, nieuwe danspas sen te leren en te zor gen dat hij niets ver geet, volgt Waeyenber ge vijf keer per jaar stu diedagen in België. „Ik ga door tot het niet meer lukt. Als het fy siek niet meer gaat, zal ik moeten stoppen. Maar tot die tijd blijf ik lekker dansen." Dansclub Ertvelde opent morgen haar deuren van 13.45 uur tot 18.00 uur in De Speye in Sas van Gent. Er worden verschillende dansdemonstraties gegeven. Voor meer info: www.dansliga- ertvelde.be. „Het is in alle opzichten anders", stelt penningmeester Annelies Korst. „Het is in een ander sei zoen, het is binnen. We spelen ook in op andere behoeften van mensen. De inzet is een totaalbe leving. Het draait niet alleen om muziek maar ook om sfeer, aan kleding en beleven." „In de Leutfabriek kunnen we ook gebruikmaken van meerdere ruimtes. Elke ruimte heeft zijn ei gen naam en sfeer. Take it Away We merkten ook dat de sleur er in was gekomen is een loungeruimte met singer/ songwriters, jazzbandjes, wijn en tapas. Maar we hebben ook een gewonere zaal, The Usual Stuff met bier en frisdrank en meer normale festivalmuziek." Factory Festival heeft zo acht thema's. Vanzelf ontbreken de foodtrucks niet. „Het idee is dat mensen rond kunnen lopen en zo lekker lang blijven." Vorig jaar vond Rock around the Bridge voor het eerst in 23 jaar geen doorgang. „We kregen het organisatorisch niet voor el kaar", vertelt Korst. „We merkten ook dat de sleur er in was geko men. Daarom hebben we beslo ten iets heel anders te gaan doen. Andere mensen sloten zich er bij aan; mensen met frisse ideeën. We bieden nu een festival met 25 acts. Niet gek toch voor een gra tis festival?" Wethouder Frank Deij van de ge meente Terneuzen gaat met Post- NL in overleg over de gevolgen van het verdwijnen van postbus sen in Axel. Dit antwoordt het Ter- neuzens college op vragen van CDA-raadslid Jos van Ginneken. PostNL kondigde onlangs aan dat de postbussen in Axel zullen verhuizen naar Sluiskil. „Heel on handig voor alle ondernemers in Axel die dan steeds weer over het kanaal moeten. En het is ook iede re keer best een eind van Axel naar Sluiskil", stelt Van Ginneken. Het Terneuzense college was van tevoren niet door het postbe drijf op de hoogte gebracht, ant woordt het college. Volgens B en W heeft PostNL in Axel geen on dernemer kunnen vinden die de postbussen in zijn zaak wil onder brengen. Volgens PostNL-woordvoerder Dick Kors is de hoeveelheid post in vijftien jaar tijd met veertig pro cent afgenomen. Dat heeft gevol gen voor zowel de brievenbussen als de postbussen. „Het is gewoon een bedrijfeconomische beslis sing", aldus Kors. Het gesprek vindt plaats op 21 oktober. zaterdag 24 september 2016 Eduard danst tot hij erbij neervalt Dansclub Ertvelde, gevestigd in De Speye in Sas van Gent, viert morgen haar 45-jarig bestaan. De tachtigjarige Eduard Waeyenberge is al bijna veertig jaar de vaste dansleraar van de club. Gertie De Boey Sas van Gent Eduard Waeyenberge, dansleraar Eduard Waeyenberge en Anita Nuyttens doen het voor. foto camile schelstraete Wat aanvankelijk een ander jas je voor het oude Sasse festival Rock around the Bridge zou worden is een compleet nieuw festival geworden. Op 8 okto ber maakt Sas van Gent kennis met Factory Festival. Guido van der Heijden Sas van Gent —Annelies Korst, penningmeester Website: factoryfestival.nl Guido van der Heijden Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81