u 1499 Caribbean NIEUWS 7 PW-leider sleept tijdens proces premier, PvdA en CDA erbij Geert Wilders opent aanval op zijn politieke tegenstanders. Hij hint erop dat het kabinet hem 'via justitie de mond wil snoeren'. Miljoenen mensen willen gewoon minder Marokkanen in Nederland Wilders suggereer de gisteren de in menging van de regering, wij zend op het Openbaar Ministerie tijdens een procedurele zitting. „In zo'n land wil je toch niet leven?" De PW-leider vraagt zich af waarom de 'pleur op'-uitspraak van Rutte niet net zo erg was als zijn 'minder minder'-uitspraken. „Ik stelde zelfs gewoon een vraag, zei niet eens pleur op." Of de uitla ting van Diederik Samsom dat Ma rokkanen 'een etnisch monopolie op dit soort overlast hebben gekre gen'. Klassenjustitie Ook wijst hij er nog vilein op dat oud-CD A-minister Camiel Eur- lings zich niet hoeft te verant woorden voor een rechter voor de mishandeling van zijn vriendin, maar weg lijkt te komen met een onderhands geregelde taakstraf. „Over klassenjustitie gesproken. Als je PVV'er bent, dan ben je de klos. Niet dat Samsom of Rutte vervolging verdienen, want ik ben juist voor de vrijheid van menings uiting, maar ik dus ook niet", al dus Wilders verbeten. Overigens deed justitie wel onderzoek naar Samsoms opmerking, maar zag er niets stafbaars in. Wilders begrijpt die 'ongelijk heid' niet. „Ik heb hier helemaal niets te zoeken. Deze week was het debat over de Miljoenennota. Ik moest me echter bezighouden met het lezen van stukken van mijn advocaat." Op die manier sleept de PW-leider in een martelaarsrol zijn politieke tegenstanders mee in het proces over zijn 'minder Ma rokkanen'-uitspraak. Wilders be toogt dat hij 'al sinds 2005' hetzelf de zegt. „Ik neem er geen woord van terug." De PVV'er heeft zijn oordeel al klaar. „Ik heb geen spijt van mijn uitspraken en ik leg hier dus ook helemaal geen verantwoording af. Dat doe ik bij de kiezer op 15 maart, bij de verkiezingen." Wel neemt hij vast de rechters de maat, mochten ze in zijn nadeel besluiten. „De mensen op straat snappen er dan niets van. Welke boodschap geeft u dan af?" Al zegt zijn advocaat Geert-Jan Knoops dat hij van het proces geen 'publi citaire' oorlog wil maken, Wilders pakt het podium om zijn zienswij ze te poneren. Meewarig In politiek Den Haag wordt mee warig naar het proces gekeken, ze ker nu Wilders de WD, PvdA en CDA erin betrekt. De PW-leider deed er eerder al een poging toe door Rutte en vicepremier Lode- wijk Asscher te dagen als getui gen, maar dat strandde. Als ver dachte kan niemand zijn spreek tijd beknotten, bleek gisteren. Hoewel de rechtbank pas op 14 oktober zal beslissen of de zaak echt doorgaat, claimt Wilders al vast zijn gelijk. „Miljoenen men- sen willen gewoon minder Marok kanen in Nederland. Die mensen zijn geen racisten. Dat zijn doodge wone mensen, nog gewoner dan ik, die zien dat Marokkanen over vertegenwoordigd zijn in de mis daadcijfers." Justitie volhardt in haar stand punt. Stond Wilders bij zijn eer ste proces terecht over opmerkin gen over de islam, nu is hij vol gens justitie te ver gegaan door 'een hele bevolkingsgroep' te bele digen. Wilders is al even stellig. Hij staat wel terecht, de collega-po litici die gelijksoortige dingen zei den niet. „De uitdager van het sys teem, iemand van de oppositie. Schandalig." Zonvakanties 1499 1599 1699 1799 zaterdag 24 september 2016 Ik stelde zelfs een vraag en zei niet eens pleur op' Tobias den Hartog Amsterdam —Geert Wilders, PW-leider Geert Wilders en zijn advocaat Geert-Jan Knoops. foto anp Extra hoge kortingen in de kerstvakantie! 9 dagen al v.a. 9 dagen v.a. 9 dagen v.a. 9 dagen 9 dagen v.a. Exotisch genieten in de Caribbean tijdens kerst, wie wil dat nou niet? Bezoek nu de veelzijdige Caribbean! Mexico Luxe Catalonia Riviera Maya Resort**** All Inclusive genieten aan wit zandstrand Met 7 restaurants en 5 zwembaden Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/312S8 Cuba Stijlvol Melia Varadero Resort**** All Inclusive met vele Faciliteiten Naast de golfbaan en het shoppingcenter Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/31303 Dominicaanse Republiek Compleet Catalonia Bavaro Resort***** 24-uurs All Inclusive met welkomstcocktail Direct aan het prachtige witte zandstrand Klantbeoordeling 8,8 Zie: Kras.nl/22280 Jamaica All Inclusive Mangos Boutique Resort*** Adults only resort, direct aan het strand Ervaar de Jamaicaanse gastvrijheid Nieuw bij Kras Zie: Kras.nl/76420

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7