Totale investering: 45 min In aanloop naar de Kustmarathon De man van sterren, stoffen en punk Campus Zeeland vraagt aanzienlijke bijdrage provincie voor oprichting van kleinschalige technische universiteit in Zeeland. Er is 45 miljoen euro nodig om een bèta college, een technische universiteit, in Zeeland van de grond te krijgen. De provincie wordt gevraagd tien miljoen euro te investeren. De overige 35 mil joen euro moet van andere belang hebbenden komen, waaronder on derwijsinstellingen (zoals HZ Uni versity of Applied Sciences), het Rijk en het bedrijfsleven. Dat zei Paul Bleumink, secreta ris van de stuurgroep Campus Zee land, gistermiddag in Vlissingen tijdens een presentatie aan Staten leden. Het realiseren van een bèta college, als technische variant op University College Roosevelt in Middelburg, is de voornaamste ambitie van Campus Zeeland. Nog dit jaar moet er een busi nessplan liggen voor het bèta colle ge. Het provinciebestuur lijkt voor alsnog genegen de tien miljoen eu ro beschikbaar te stellen, als ook de andere partners bijdragen. De investering is noodzakelijk om de universiteit op te tuigen. „Het punt is dat je pas in het der de jaar inkomsten hebt. ]e zit dus altijd met voorfinanciering", zei gedeputeerde Harry van der Maas. De nu begrote 45 miljoen is aan merkelijk meer dan de bedragen die eerder werden genoemd. „Je moet onder meer onderzoeksfacili teiten en laboratoria bouwen", zei Van der Maas. „Vandaar dat je op zo'n kolossaal bedrag uitkomt." Waar het bèta college moet ko men, is nog onzeker. Onder lei ding van de gemeente Middelburg wordt daar momenteel naar geke ken. Het is nadrukkelijk de bedoe ling de universiteit te combineren met huisvesting. „We gaan uit van het campusidee", aldus burge meester Harald Bergmann. Hij wees erop dat het bèta colle ge zeker geen exclusief Middel burgs project is. Er wordt al sa men met Vlissingen opgetrokken Heel Zeeland kan van het bèta college profiteren en er wordt ook naar andere delen van de provincie gekeken. „Het bèta college is niet voor één of een paar gemeenten. Heel Zeeland kan hiervan profiteren." Masterplan Campus Zeeland, een netwerk van instellingen en bedrijven om de Zeeuwse kennisinfrastructuur te versterken, heeft inmiddels een masterplan opgesteld met waar het zich de komende tijd op wil richten. Naast het realiseren van het bèta college gaat het zich sterk maken voor het behoud van de be staande onderwijs- en kennisin stellingen in de provincie. Verder wil Campus de kennis- en innovatienetwerken versterken en bedrijven en instellingen sti muleren nieuwe samenwerkings verbanden aan te gaan. Dat loopt voorspoedig, aldus Bleumink. Hij heeft al twaalf aanvragen binnen. De provincie steekt in 2017 1,1 miljoen euro in Campus Zeeland. PERKPOLDER Pop-up strandtent Bar Goed bij Perk- polder sloot vrijdagavond een fantastisch seizoen af met een Glow in the Bar feest. De hippe loungebar aan de zoute kant van de zeedijk gaf er op de laatste avond een lap op met diverse dj-sets, een lasershow en vuurspuwmachines. Het publiek kreeg lichtgevende gadgets als cadeau tje. „Volgend jaar zijn we hier weer", zegt Yannick Ma- hu van Bar Goed. Vlissinger Ramon van de Grift transformeerde van een talentvol judoka in een fervent hardloper. Hij is sinds kort lid van Atleten- team Runnersworld Goes. Rijk-Jan Koppejan is al sinds zijn 8ste gefasci neerd door de sterrenhe mel en alles wat daarmee samenhangt. 'Ook in de sterrenkunde ben ik een romanticus.' c3 zaterdag 24 september 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Tien miljoen nodig voor bèta college Rolf Bosboom Vlissingen Harald Bergmann, burgemeester FOTO CAMILE SCHELSTRAETE ZEELAND 22 ZEELAND 16 0 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77