auping Waar val jij op? 6 NI ÖZCAN AKYOL Geen kaartcontroles door conducteurs op maandag plaza Column Geert Wilders en zijn verde diging wrongen zich giste ren in allerlei bochten om de rechtbank af te laten zien van vervolging naar aanleiding van de 'minder minder'-uitspraak. Ik moet eerlijk bekennen: toen hij die beruchte woorden uit sprak, aangemoedigd door zijn par tijgenoten, een bende blinde adep ten, liepen de koude rillingen me over de rug. Daar sprak een man die een be paalde bevolkingsgroep in aantal wilde laten slinken. De metho diek voor zijn grimmige belofte bleef ongewis, maar het effect was er niet minder om. En toch, hoe verwerpelijk en angstaanjagend dat onderonsje van de PW ook was, het maakte vooral duidelijk dat bepaalde gren zen, die eerder waren opgezocht door andere politici, nog verder werden opgerekt. De demagogi sche toezegging van Geert Wil ders ('dan gaan we dat regelen') was minstens zo dubieus als uit spraken van zijn concullega's. advocaat Geert-Jan Knoops giste ren het proces wilde laten afbre ken omdat er een zekere mate van selectieve verontwaardiging en dus vervolging zou zijn. Rob Oud- kerk maakte het woord 'kutmarok- kaan' salonfahig. En het was Die- derik Samsom die beweerde dat Marokkaanse jongeren 'een soort etnisch monopolie' op straatover last hadden gekregen. Wat al deze opmerkingen ge meen hebben, is dat afzenders haatzaaien jegens een specifieke etnische groep. Als een rechter be- Het maakte duidelijk dat grenzen verder werden opgerekt sluit om alleen tegen Geert Wil ders een rechtszaak te voeren, moeten we met zijn allen eerlijk concluderen dat er wel degelijk sprake is van willekeur: iemand van de PW wordt kennelijk an ders beoordeeld dan een PvdA'er. Dit zegt overigens niets over strafbare feiten die wel of niet zijn gepleegd. Het kan zijn dat Geert Wilders én zijn politieke te genstrevers dezelfde zonde heb ben begaan. Maar evengoed bestaat de moge lijkheid dat al deze uitspraken pas sen binnen onze vrijheid van me ningsuiting, een belangrijk voor recht dat voor politici net iets rui mer is dan voor de gemiddelde burger. Het zou de algemene recht spraak in Nederland in elk geval goed doen als het Openbaar Minis terie een stuk consistenter werd in de processen die men voert. Door deze grilligheid heeft de ver dediging van Geert Wilders ge woon een solide punt. Bovendien mengt justitie zich indirect in de campagnestrijd die is losgebar sten. Want heel Nederland kan nu zien dat iemand van de PVV een andere behandeling krijgt. Conducteurs die zijn aangeslo ten bij vakbond FNV Spoor voeren komende maandag geen kaartcontroles uit. Daar mee vragen zij aandacht voor het behoud van de tweede con ducteur op alle dubbeldekstrei- nen. Die is nodig voor de vei ligheid van reizigers en passa giers, aldus FNV Spoor. De aankondiging volgt op het ver strijken van het ultimatum aan de directie van NS, die niet is ingegaan op de eis om Akkoord met 24 miljard kuub gas voor 16.00 uur gistermiddag de maatregel van het schrap pen van de tweede conduc teur ongedaan te maken. NS wijst het reizend publiek erop dat maandag ondanks de afwezigheid van kaartcontro les gewoon moet worden be taald. De poortjes bij de sta tions maken het volgens de NS noodzakelijk om in- en uit te checken. De acties beginnen maandag om 04.00 uur tot 15.00 uur. Bijbel is het belangrijkste boek Samen vinden we de matras die perfect bij je past Kom naar Auping Plaza voor professioneel slaapadvies Poortvliet: Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) Download nu de Auping Better Days app zaterdag 24 september 2016 @OzcanAkyol Het is dan ook geen toeval dat UTRECHT DEN HAAG De ministerraad is akkoord ge gaan om tot en met 2021 jaar lijks hooguit 24 miljard kuub gas uit de Groningse bodem te ha len. Alleen in koude winters mag van dit cijfer worden afge weken. Er wordt elk jaar geke ken of de productie moet wor den aangepast, bijvoorbeeld omdat de omstandigheden ver anderen of er nieuwe kennis is. Gelijkmatige gaswinning moet de kans op aardbevingen zo klein mogelijk houden. Premier Rutte gaf aan dat veiligheid lei dend is geweest bij deze stap. AMSTERDAM De Bijbel is het belangrijkste boek van Nederland. Op de tweede plaats in de Verkiezing van het Belangrijkste Boek, waar ook deze krant aan mee werkt, eindigde Het Achterhuis van Anne Frank. Veel buiten landse titels scoorden hoog. In de Ban van de Ring van Tolkien staat op drie. Op Haar Naam l/l/as Sarah en De Vliegeraar werd ook vaak gestemd. Daar naast telt de lijst veel jeugdboe ken. Kruistocht in Spijkerbroek van Thea Beekman staat op vier, Jip en Janneke op dertien. Jij bent uniek. Daarom begint het zoeken naar een nieuwe matras altijd bij jouw persoonlijke voorkeuren. De Auping Better Days app helpt je inzicht te krijgen in watje fijn vindt én wat goed voor je is. Kom proefliggen in onze winkel op een van onze nieuwe matrassen. Onze adviseurs helpen je graag om op basis van jouw persoonlijke voorkeuren de matras te vinden die perfect bij je past. Kijk op auping.nl/betterdays Kijk voor onze koopzondagen op auping.nl 4<?S> Available on the iPhone android «pp on App Store JK GooSle PlaY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6