Goed nadenken over wietwet Picknicken op plek vroegere bouwput Het blijft in de familie 2 ZEELAND Voordeeltje P. VAN EIJZEREN B.V. THUREDRIHT 25 JAAR BETROKKEN Commentaar Zo plotseling als er een Kamermeerderheid opduikt voor de wietwet van D66, zo snel komen ook de bezwaren. Het idee is dat de overheid met het gedogen van de teelt de con trole terugkrijgt. Een kleine meerderheid van de Kamer gelooft in deze constructie. Mensen uit de praktijk hebben er een heel ande re kijk op. Uit de Taskforce Brabant Zeeland, dus uit de kring van bestrijders van de drugscriminaliteit, komt zware kritiek. Waarom zou een crimineel die nu goed geld verdient met wiet en andere drugs, ineens zijn leven beteren? Want gereguleerde teelt krijgt misschien een klein marktaandeel, maar de overige wiet zal zijn weg toch wel vinden, bijvoorbeeld naar het buitenland. Daarheen gaat nu al tachtig procent van de teelt. De Raad van State gebruikt dit argument ook in een negatief advies over de initiatiefwet. Ver der stelt de Raad dat Nederland zich niet zomaar kan onttrekken aan internationale verdragen over drugsbestrijding. Overigens vindt de Taskforce wel dat vergunningen voor wiet- teelt het probleem aan de achterdeur van de coffeeshops kunnen oplossen. Daar wordt nu nog illegaal ingekocht. Een ander winst puntje is de mogelijkheid om de kwaliteit van de drugs te controle ren. Die varieert nu sterk en is een gevaar voor de gezondheid. De grote zwakte van de wietwet van D66 is de veronderstelling dat de overheid een gesloten circuit van wiet zou kunnen afdwin gen. In de wereld van internet gaat dat zeker niet gebeuren. Onder tussen groeit de drugscriminaliteit. Ook al zijn de motieven van D66 eerbaar, de strijd tegen die misdaad is niet geholpen met een nieuw halfslachtig regeringsbesluit. Het gedogen van de wietver- koop heeft al veel ellende opgeleverd. Drugscriminelen zullen het gedogen van de teelt uitleggen als eerste stap naar een vrijbrief. Strijd tegen drugscriminaliteit is niet gediend met nog een halfslachtig besluit Omwonenden wachten er al jaren op, woensdag wordt er eindelijk mee begonnen: de inrichting van een tijdelijk ontmoetingsparkje aan de Zuidsingel. Het terrein krijgt een groene aankleding met een haag langs de Korte Noordstraat en heesters aan de andere zijden van het perceel aan de Zuidsingel. Een verhard toegangspad maakt het plantsoen ook toegankelijk voor mindervaliden en mensen met kinderwagens. Ook zij heb ben zodoende toegang tot het mid den van het parkje en kunnen daar onder meer aanschuiven aan enkele picknickbanken, die op een pleintje komen. Op voorspraak van een klank bordgroep', die rekening hield met een in de omgeving uitgezet te enquête, komt er ook een veldje met 'minidoelpalen' en een even- wichtsbalk. In plantenbakken kun nen onder anderen leerlingen van de algemene basisschool moes tuintjes beginnen. Als de opslagplaats van bouw materialen niet langer nodig is, komt aan die kant van het terrein onder meer een speelheuvel. Aan de ene kant van die heuvel komen klimtouwen, aan de ande re kant kunnen kinderen van een glijbaan roetsjen. Ook is in het nieuwe ontmoe tingsparkje in de binnenstad ruim te voorzien voor oner meer par keervakken, fietsbeugels en prul lenbakken. Almanak Ze ging voortaan op de klein tjes letten, die Heikantse. Daar om pluisde ze de reclamefolder tjes helemaal uit naar voordeel tjes, knipte couponnetjes en hield de aanbiedingen van de supermarkt en drogisterij in de gaten. Met volle tassen met boodschappen én een genoegza me lach, want toch maar bijna dertig euro uitgespaard, kwam ze terug bij haar auto. Daar verdween de lach snel. Een andere instantie bleek ook erg goed met bonnetjes; fout ge parkeerd, 90 euro boete. Leerlingen in actie duurzaam Gosman stopt met tangodans Ook CDA voor open MFC Voorzaat exposeert nieuw werk Dik 8525 overnachtingen staan er genoteerd. De drie vakantiehuizen voor gezinnen met een kind dat lijdt aan kanker zijn populair, hoe wrang dat ook klinkt. Dit alles wordt mogelijk gemaakt door de Stichting Thuredriht. Het is maar een klein uurtje rijden van Ca- pelle aan den Ijssel naar Renesse maar Maurice en Marjan van Cappellen hebben het gevoel 'aan de andere kant van de wereld te zijn'. Geen chemo, geen scans, geen doktersafspraken. Met hun 9-jarige zieke zoon Kyan hangen ze een weekje de 'toerist' uit in een vakantiehuisje van Thure driht, op een steenworp afstand van zee. Witte muren, hoog plafond, lek ker veel licht en kleurige gordij nen. Met een speciale strandrol- stoel, bij de service van de Stich ting Vakantiehuis Thuredriht inbe grepen, rolden ze hun zoon al een paar keer vanuit de fris ogende va kantiewoning het strand op. Erg veel trek om daar over te praten, heeft Kyan niet. Liever was hij met zijn voetbal zelf het strand op- Bart Schot (8i), jarenlang hét ge zicht van Thuredriht, trekt zich zachtjes aan terug. „Als dat ge zicht straks begint te kwijlen, is dat toch ook niets?", lacht hij zelf. Zijn dochter Marieke Bra- ber neemt het stokje over. De stichting CJV-kamp staat 'be hoorlijk vierkant op z'n poten' en daarmee is de vertegenwoor diging in het bestuur van de Stichting Vakantiehuis Thure driht gegarandeerd. Maar het is tijd voor verjonging, vindt Schot. Ook de Lionsclub Dor drecht wil er na 25 jaar mee stoppen. Met de Lionsclub Schouwen-Duiveland wordt over voortzetting overlegd. Thu redriht is een samenwerking tussen Lionsclub, CJV-Kamp en Stichting Gaandeweg, die va kanties aanbiedt aan gezinnen met een kind met kanker. liMftifffin Nu ook in Zeeuws- Vlaanderen hydrauliekcilinders hydrauliekslangen zaterdag 24 september 2016 li Met een beetje geluk, en aanhou dend goed weer, kunnen Middel burgers en toeristen dit najaar nog picknicken op het terrein van de voormalige (thea- terjbouwput aan de Middelburg se Zuidsingel. René Hoonhorst Middelburg Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE 320 leerlingen van 't Kof schip, de Klimop, de Schoe ner en de Zonnewijzer zet ten in oktober hun beste beentje voor om de uitstoot van broeikasgassen te ver minderen. In het kader van de landelijke actieweek Groene Voetstappen gaan ze zoveel mogelijk te voet of op de fiets naar school, in plaats van in de auto van pa of ma te stappen. Ook bedenken ze plannen voor een duurzamere aarde. ZOUTELANDE De grote promotor van de Argentijnse tango in Zee land, Jacques Gosman (fo to) is na 15 jaar gestopt met het organiseren van dans- evenementen. Gisteravond namen hij en zijn vrouw He- leen Houterman (foto) af scheid in strandtent De Branding in Zoutelande. Hun activiteiten, waaronder wekelijkse tango-avonden in de Kloveniersdoelen in Middelburg, worden voort gezet door vrijwilligers. BIJ NADER INZIEN Ook het CDA is voorstan der van het openhouden van het MFC in Zierikzee. De partij noemde het cen trum, donderdag in de raad, van belang voor de wijk Mal ta. Via een motie wilde de SP het gemeentebestuur dwingen te onderhandelen over het openhouden van het MFC. CDA en Alert! wa ren mede-indieners van de ze motie. In het raadsver- slag is het CDA per abuis niet genoemd. ZIERIKZEE De 78-jarige kunstschilder Theo Voorzaat exposeert van 6 tot en met 9 oktober nieuw werk in de Vismarkt aan de Sint Domusstraat in Zierikzee. Crisis, verval en stillevens zijn de thema's van het werk van de in Dreischor woonachtige Voorzaat. 'Het is net de andere kant van de wereld' Esme Soesman Renesse Dok van Perry 3 Vlissingen Open Huis 1 oktober 11.00-13.00 uur Komt u ook? kurm* Nu ook met inruil eigen woning. www.hetdokvlissingen.nl güSEEk Vanafprijs 329.000,- v.o.n. MECHANISATIE- CONSTRUCTIE- EN INSTALLATIEBEDRIJF Internet: www.vaneijzeren.nl Quistenburg 21 4454 PZ Borssele Tel.: (0113) 352040 Fax:(0113)352259 Email: infoöfvaneijzeren.nl revisie en nieuw op maat, klaar terwijl u wacht!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65