u a Samenwerking Ambachtelijke vissershaven Brouwerseiland 1 De mensen die de strandhuizen van Brouwerseiland kopen of huren, zijn gewend aan comfort en gemak op topniveau. Zij zijn ook gewend om voor die kwaliteit te betalen. En ze kiezen er bewust voor om in eigen land te ontspannen, dus dicht bij huis. Brouwerseiland maakt het mogelijk om bij een mooie weersvoorspelling even naar de Grevelingen te rijden. Om vervolgens op een prachtig eiland te ontspannen. Ongekend Zo ver is het nog niet. Naar verwachting begint de bouw halverwege 2017. Terwijl veel mensen niet kunnen wachten tot het werk begint, zijn er ook sceptici, merkte Douwe Leerstra van TopCasco. "Ik woon in Bruinisse en dan hoor ik wel geschamper over Brouwerseiland. Dat het allemaal niks wordt en alleen maar meer van hetzelfde is. Daar snap ik helemaal niets van. Kijk naar Punt West. Dat gebied was volledig verwaarloosd, ronduit een zooitje. Als je nu komt aanvaren, is het een plaatje. Dat gebeurt Klanten die kwaliteit, versheid en ruime keuze willen, dat verwachten we straks in Brouwer seiland. Vis, schaal- en schelpdieren kopen, wordt er - in samenwer king met de vissers - een beleving. straks ook met die oude werkhaven. En niks meer van hetzelfde. Brouwers eiland gaat een standaard neerzetten die Nederland nog niet kent." Nieuw voor Zeeland Die mening is ook Ad de Korte directievoorzitter van Rabobank Oosterschelde toegedaan. "Brouwerseiland doet precies wat de provincie Zeeland en de Recron graag willen: hoogwaardige recreatie ontwikkelen in de bovenste regionen van de markt. Dat is zonder meer nieuw voor Zeeland en zal een heel nieuwe groep recreanten trekken. Brouwerseiland zet Zeeland opnieuw op de kaart en vult een lacune in het topsegment. Brouwerseiland gaat bovendien veel betekenen voor de regionale economie. Daar kun je alleen maar blij mee zijn." Volgende stap Elke ochtend een warm broodje, en alles wat je verder wenst voor het ont bijt, voor de deur afgeleverd. Een pick up point voor de watersportliefhebbers op het Grevelingenmeer die hun boodschappen online besteld hebben. En een winkel met verse (streek)producten. Michel en Richard Fennet uit Scharendijke hebben genoeg ideeën voor Brouwerseiland. Deze zomer openden zij na jaren voorbereiding hun grote, nagelnieuwe Plus supermarkt. Voor beide ondernemers is dat geen enkele We hebben aan de Nederlandse kust geen vergelijkbaar project kunnen vinden dat het hoogste topsegment in de recreatie combineert met werkelijk ingebed de nieuwe natuur. Zeeland kan hier trots op zijn. reden om achterover te leunen. Zij kijken al weer verder en vanuit Scharendijke kijk je dan al snel uit op de plaats waar straks Brouwerseiland ligt. Michel: "Brouwerseiland heeft het over 'the next step in leisure', wij willen die 'next step' graag met hen zetten in onze eigen branche. Online verkoop gaat daar een belangrijk onderdeel van zijn." "We zien veel mogelijkheden voor Brouwerseiland", vult Richard aan. "Het wordt nog wel een dingetje om goed personeel te vinden dat hier in de dorpen vervolgens ook betaalbaar kan wonen." Ligplaatsen Kees de Vogel (midden) van Aannemings bedrijf Van den Nieuwendijk Han van de Velde (links), directeur van Fraanje Aannemingsbedrijf in gesprek Ondernemersbijeenkomst Brouwerseiland met Douwe Leerstra van TopCasco (eerste van links) en Margot Tempelman van Kenniscentrum Kusttoerisme (derde van rechts) Brouwerseiland zet nieuwe standaard - Jacco Sperling, zeevishandel Bruinvis Op 10 maart ondertekenden de vertegenwoordigers van Brouwerseiland en van de Vereniging van Beroepsvissers De Grevelingen de overeenkomst. Daarmee voldeden beide partijen aan de wens van de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland om nauwer samen te werken. - Margot Tempelman coördinator Kenniscentrum Kusttoerisme De vissers in de Grevelingen gaan op Brouwerseiland een deel van hun palingen, kreeften, oesters en mosselen aanvoeren. De toekomstige haven krijgt daarmee de allure van een ambachtelijke vissershaven. De bewoners, gasten en bezoekers van Brouwerseiland kunnen de verse vis, schaal- en schelpdieren ook ter plaatse kopen. Hiervoor krijgt het plein aan de haven een speciale 'visbank' waar al het lekkers uit het Grevelingenmeer te koop ligt. Zomers beschikken de vissers over maximaal drie ligplaatsen, in de winter komen daar nog eens drie bij. Dit alles is begin dit jaar na nauw overleg met de beroeps vissers van de Grevelingen afgesproken en vastgelegd in een samenwerkingsovereenkomst. De beide partijen zijn zeer tevreden met de afspraken en kijken uit naar de aanvang en realisatie van Brouwerseiland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57