it Brouwerseiland in enkele cijfers Op een van de laatste echt warme dagen van deze zomer komen zeventig onder nemers bij elkaar. Sommigen kennen elkaar al langer, anderen maken kennis. Wat hen bindt, is hun interesse in, en relatie met Brouwerseiland. Zij staan te popelen om te beginnen. En waar kun je beter over dit project spreken dan hier, aan de Grevelingen bij strandpaviljoen Werelds aan het Strand? B Brouwerseiland is voor veel mensen een nog onbekend project. De Middelplaathaven, de werkhaven van Rijkswaterstaat aan de Brouwersdam, ligt er op deze zonnige dag nog net zo bij als altijd. Toch gaat hier medio volgend jaar de eerste spa de grond in. Hoewel, het is eerder omgekeerd, er gaat flink wat schoon zand gestort worden om tot een archipel te komen. Hoge standaard En deze ondernemers zijn daarbij. Zij zijn aannemer, toeleverancier, architect, hovenier, landschapsarchitect, detaillist, Natuur aanleggen levert ons veel werk op, en dat is pas het begin. Er moet ook onderhoud worden uitgevoerd en dat komt altijd terug. Dat zorgt voor continuïteit in het werk. visser of jachthaveneigenaar. Samen vertegenwoordigen ze zo'n 800 regionale werknemers. Deze mensen herkennen de kwaliteiten van het project en verbinden zich graag aan de hoge standaard die Brouwerseiland neerzet. Bovendien, daar is iedereen eerlijk in, betekent de bouw en vervolgens de exploitatie een boterham voor hen en hun medewerkers. De tent moet natuurlijk ook gewoon draaien. Trots "Wij hebben hard gewerkt hier aan Punt West", vertelt Kees de Vogel van Aannemingsbedrijf Van den Nieuwendijk. "En als eilandbewoners zijn we er allemaal trots op. Zeker 80 procent van onze medewerkers woont in de Kop van Goeree. Dit is lokale werkgelegenheid met een fantastisch mooi resultaat. En Brouwerseiland gaat daar een schepje bovenop doen." Dat bevestigt Douwe Leerstra van TopCasco: "Elke potentiële opdrachtgever sleep ik van Kapelle ogenblikkelijk mee naar Punt West. Die mensen weten niet wat ze zien, zo aan de Grevelingen. Hier kunnen wij onze duurzame werkwijze etaleren, aantonen dat bouwen ook anders kan. En dat gaan we met Brouwerseiland opnieuw laten zien." Regionale bedrijven Ook de andere 'bouwende' mannen aan tafel waarderen de eis van Brouwerseiland om alleen topkwaliteit te bieden. "Dat betekent dat we duurdere materialen kunnen inzetten, die echt duurzaam zijn en niet uit lagelonenlan den komen", stelt Koos Goedegebuur van Bouwcenter Esselink vast. Han van de Velde van Fraanje waardeert het aanbestedingsproces waarbij juist regionale bedrijven alle ruimte kregen om mee te dingen. "Onze werknemers kunnen niet wachten om te beginnen. Dit is echt een Zeeuwse aangelegenheid." Voor het gemak rekent hij, net als alle anderen aan tafel, Goeree-Overflakkee tot Zeeland. Werk door werk En het gaat niet alleen om de werknemers van de ondernemers die nu aan tafel zitten. Peter Krijger, ook van Van den Nieuwendijk, houdt voor dat er circa vijftig onderaannemers met hun mensen aan het werk kunnen. Voor veel ondernemers geldt bovendien dat het werk weer nieuw werk oplevert. Zoals dat ook bij Punt West gebeurde, het visitekaartje voor Brouwerseiland. al regionaal geïnvesteerd 12 miljoen euro regionale investeringen 2017 45 miljoen euro regionale investeringen 2018 93 miljoen euro voltijdbanen tijdens bouw 2017 254 fte voltijdbanen tijdens bouw 2018 493 fte voltijdbanen bij exploitatie 500 fte Regionale ondernemers omarmen Brouwerseiland Regionale ondernemers op de foto: Van den Nieuwendijk, Tieleman Keukens, TopCasco, Fraanje, Vervoort, Sandee Groep, Marina Port Zélande, Hollandschap, Rho, Delta Makelaardij, Rabobank Oosterschelde, Buro111, Zeeuwse Alliantie, Goeree Bouwservice, Zeevishandel Bruinvis, Kenniscentrum Kusttoerisme, ZKA Leisure, Fennet, Ara, Platform Pioniers v/d Brouwersdam, Esselink Bouwmaterialen, Boskalis. - Jan Sandee directeur Sandee Groep Bron: Kenniscentrum Kusttoerisme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56