Picknicken op terrein voormalige bouwput 'Blijf weg bij stinkgracht' WALCt EREN 11 Toutenhoofd en Hendriks treden toe tot Walcherse ouderenafdeling FNV André Toutenhoofd (I) en John Hendriks: ook na pensioen bij bond. foto lex de meester Toutenhoofd: „Ook als je gepensio neerd bent, is het belangrijk om lid te blijven van de bond. De bond komt ook voor de belan gen op van mensen die niet meer actief werken. Op Wal cheren hebben we zo'n twee duizend seniorleden." Hendriks: „Waar we ons vooral voor willen inspannen is behoud van koopkracht. Dus zorgen voor goede pensioenen, dat de AOW op orde blijft en dat de lasten beperkt blijven. Daarmee doel ik ook op de zorgkosten en de eigen bijdrage." Toutenhoofd: „We hebben voor Wal cheren als werkgebied gekozen om dat dat behapbaar is. Als je kiest voor één Zeeuwse afdeling wordt het toch moeilijk om elkaar snel te bereiken. Als de een in Hulst woont en het andere bestuurslid in Zierik- zee, dan zit je toch met flink wat reiskosten. Dan werkt het niet." Hendriks: „We gaan wel samenwer ken met de andere afdelingen. En ook met andere belangenorganisa ties als CNV en Anbo." Toutenhoofd: „We willen straks ook in gesprek gaan met bij voorbeeld wethouders van de Walcherse gemeenten. Onder andere over de zorg. Want het is wel opvallend dat er ver schillen zitten in wat de mensen per I gemeente krijgen aangeboden. Dan moet toch maar eens duidelijk wor den waarom het in de buurgemeen ten net wat anders is geregeld." Hendriks: „Als het om zorg gaat, heb ben we ook een grote hoeveelheid kennis in huis. Denk alleen maar aan al onze leden die nu nog actief zijn in de zorg en bij de gemeenten. Die kunnen ons adviseren als we met een probleem zitten." Toutenhoofd: „Ik kom ook schrij nende gevallen tegen. Laatst nog iemand wiens kinderen in Duitsland en Scandina vië werken en de buren zijn te oud een handje toe te steken. Zo iemand heeft geen netwerk waar op teruggevallen kan worden maar moet wel gewoon geholpen worden. Er zijn er nog steeds genoeg die hun hand niet opsteken als ze hulp nodig hebben. Uit een soort schaamte. Dat zijn mensen die altijd ge werkt hebben. Die nooit steun nodig hadden en nu plotseling wel. Dan moet je een hele grote drempel over. Een be hoorlijk percentage van onze leden moet toch echt met die problemen te maken hebben. Maar je hoort hen bijna niet." Hendriks: „Wat wel jammer is, is dat zo weinig van onze leden actief zijn. Pas hadden we een startbij eenkomst. Van de tweeduizend seniorleden kwamen er maar zo'n twintig opdagen. Daar schrok ik toch van." Toutenhoofd: „Dit najaar gaan we een activiteitenplan op stellen. Gaan we kijken wat we allemaal nog moeten doen om ervoor te zorgen dat we ons werk goed kunnen doen voor de se nioren." Met een beetje geluk, en aanhou dend goed weer, kunnen Middel burgers en toeristen dit najaar nog picknicken op het terrein van de voormalige (theater)bouw- put aan de Middelburgse Zuidsin gel. Omwonenden wachten er al ja ren op, woensdag wordt er einde lijk mee begonnen: de inrichting van een tijdelijk ontmoetings parkje aan de Zuidsingel. Het ter rein krijgt een groene aankleding met een haag langs de Korte Noordstraat en heesters aan de andere zijden van het perceel. Een verhard toegangspad maakt het plantsoen ook toegankelijk voor mindervaliden en mensen Hoe lang het parkje blijft, is onzeker. Er komen woningen met kinderwagens. Ook zij heb ben zodoende toegang tot het midden van het parkje en kun nen daar onder meer aanschui ven aan enkele picknickbanken, die op een pleintje komen. Op voorspraak van een klankbord groep', die rekening hield met een in de omgeving uitgezette en quête, komt er ook een veldje met 'minidoelpalen' en een even- wichtsbalk. In plantenbakken kunnen onder anderen leerlin gen van de algemene basisschool moestuintjes beginnen. Als de opslagplaats van bouw materialen niet langer nodig is, komt aan die kant van het terrein onder meer een speelheuvel. Aan de ene kant van die heuvel ko men klimtouwen, aan de andere kant kunnen kinderen van een glijbaan roetsjen. Ook is er ruim te voorzien voor parkeervakken, fïetsbeugels en prullenbakken. VLISSINGEN Door uitgevallen pompen stinkt het water in de Schuitvaartgracht in Vlissingen. De gemeente waarschuwt de ko mende dagen weg te blijven bij het water, omdat er rioolwater in de gracht is gekomen. De pomp van het rioolgemaal en de spoel- pompen in de gracht waren kapot. Door de stilgevallen spoelpompen was er geen beweging in het wa ter en werd het ook niet ver schoond. De pompen zijn nu gerepareerd. Met de nieuwe waterbeweging stinkt het water even heel erg, maar dat moet over twee dagen minder zijn. HAARDEN SPECIALIST www.dezeeuwsehaardenspecialist.nl zaterdag 24 september 2016 Jonge honden in seniorclub André Toutenhoofd en John Hen driks zijn al hun hele leven lid van een vakbond. Dat blijven de twee mannen van 68 en 65 uit Westka- pelle ook nu ze gepensioneerd zijn. Sterker, ze zijn toegetreden tot het bestuur van Walcherse Seniorenaf deling van de FNV. Emile Calon René Hoonhorst Middelburg —Lex Suylen, projectleider 6 I DE ZEEUWSE I Anthony Fokkerstraat 28 4462 ET Goes +31(0)113 40 50 22 info@dezeeuwsehaardenspecialist.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47