Grim gaat Blind helpen in dit Feyenoord 29 Ajax hoopt door luxeprobleem op zesde zege op rij Bertrand T raoré zal slagen als voetballer in Europa. Het is zijn heilige missie. Ook omdat zijn overleden vader altijd meekijkt. Bondscoach Danny Blind heeft daarmee in elk geval weer een as sistent naast zich, nadat eerder ook Dick Advocaat al was opge stapt. De KNVB hoopt nog voor t oktober ook de tweede vacature in te vullen, vóór de voorberei ding op de interlands tegen Wit-Rusland (7 oktober) en Frank rijk (10 oktober). „Een mooie stap", aldus Grim (51), die met Blind samenspeelde bij Ajax. Als reservedoelman maak te hij de grote Amsterdamse suc cessen in de jaren negentig mee. Grim werkte als trainer in diverse functies bij Ajax, Sparta en Alme- re City. Vorig jaar werd hij aange steld als bondscoach van Jong Oranje, een missie die nu eindigt. Grim: „Natuurlijk heb ik daar met veel plezier gewerkt en had ik graag met dat team naar het EK ge wild. Maar dit is een kans die ik met beide handen aangrijp." Grim wordt bij Jong Oranje op gevolgd door Art Langeler, die zijn job als hoofd opleidingen van PSV gaat combineren met het be langrijkste beloftenteam van de KNVB. Zeker is inmiddels dat Ruud Gullit niet meer in aanmerking komt voor een plek in de staf van Oranje, nadat onderhandelingen tussen de oud-speler en de bond uitliepen op een mislukking. Tech nisch directeur Hans van Breuke- len ziet Gullit, na een vertrou wensbreuk die rond de interland tegen Zweden ontstond, niet meer als kandidaat. woon zo lastig om toe te moeten kijken. Ik had het idee dat ik vorig seizoen wel iets had laten zien. Maar ja, het elftal staat nu, het gaat goed met Feyenoord, dus wat heb ik te zeggen? Helemaal niets." Daar heeft de aanvaller, die door de komst van de Deense interna tional Nicolai Jorgensen uit beeld is verdwenen, een punt. Feye noord heeft al weken de winnen de formule in handen. Waarom zou Van Bronckhorst wisselen? „Je weet hoe de situatie gaat worden als er voor behoorlijk wat centjes een andere spits wordt ge haald", zegt Kramer. „Dan moet je geduld hebben. Ik ben eerlijk: daar heb ik echt wel moeite mee. En die keer dat ik uit bij Heracles één minuut mocht invallen, dat voelde echt als een pijnlijk mo ment. Maar het is absoluut niet zo dat ik op de winterstop zit te wachten. Ik wil helemaal niet weg bij Feyenoord. Ik wil kampioen worden met deze club." Krediet Kramer moet wachten tot Feye noord écht een keer iets moet for ceren. Dat hij als messcherpe inval ler een keer het verschil kan ma ken. Die situatie deed zich dit sei zoen nog niet voor. Heeft hij dan met het moeizame optreden te gen FC Oss weer wat krediet ver speeld? „Ach, tegen Oss had ik al leen maar iets te verliezen. Dat zijn vervelende wedstrijden om te spelen. Scoor je drie keer, dan zegt iedereen 'ach, het was maar FC Oss'. En loopt het niet, dan zeg gen ze: zie je nou wel? Ik draai er niet omheen: uit wedstrijden met het tweede elftal haal ik geen en kele voldoening. Het gaat erom wat ik bij het eerste elftal doe." Ondanks zijn anonieme bijrol blijft Kramer optimistisch. „Ik hoorde Pierre van Hooijdonk zich laatst op televisie openlijk afvra gen hoe sterk de bank van Feye noord eigenlijk is. Maar kijk eens hoe Van der Heijden zijn kans heeft gepakt. Dat kunnen Vejino- vic, Tapia, Gustafson en ik ook. Op de bank van Feyenoord zit ge woon kwaliteit. En dat wil ik la ten zien." zaterdag 24 september 2016 Fred Grim is de opvolger van Marco van Basten als assis- tent-bondscoach van Oranje. De KNVB schuift de oud-doelman door vanuit Jong Oranje. Sjoerd Mossou Zeist Michiel Kramer (midden) moet het dit seizoen vooral met inval beurten doen. foto pro shots AMSTERDAM Ajax hoopt van avond tegen PEC Zwolle de zes de overwinning op een rij te boe ken. Trainer Peter Bosz kampt met een gigantisch luxepro bleem. In de bekerwedstrijd te gen Willem II zag hij namelijk zijn 'tweede' elftal, met voorlopige af vallers en jeugdige talenten, over tuigend met 5-0 winnen. De spel vreugde spatte er vanaf, iets dat voorlopig niet gezegd kan wor den van het elftal dat de laatste weken als eerste keuze diende. Bosz kondigde al aan dat hij het elftal van de laatste weken niet plots grondig omgooit, maar dat een paar aanpassingen wel mo gelijk zijn. Kiezen wordt alleen maar moeilijker. „Ik heb ook te gen de jongens gezegd: als ze dit bedoelen met het een trainer lastig maken, dan is iedereen ge slaagd", zegt Bosz. „Als je een speler moet vertellen dat hij niet speelt omdat hij slecht gepres teerd heeft, is dat lastig. Maar het is nog veel moeilijker om een speler te passeren die het goed heeft gedaan. Wij hebben nu een maal een heel sterke groep. Nor maal bestaat een selectie uit 18, 19 of 20 man, maar wij hebben een groep van 25 spelers. Als de concurrentie de spelers naar een hoger niveau tilt, is dat al leen maar goed. Maar gezien het drukke programma gaat ieder een echt wel zijn minuten krij gen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29