'Even echt op vakantie 23 °C Veroordeelden gooien er met de pet naar Walcheren Hoe gaat het met u? Interview Bij tv-chef Rudolph draait alles om koken Memories aan Marilyn Blijvende bron van inspiratie Marjan Berk over straattaal Geen chemo's, geen scans, geen dokters, alleen rust. De familie Van Cappellen viert met hun zieke zoon Kyan (9) vakantie in een huis van Thure- driht, dat 25 jaar be staat. ZEELAND 2 Volgens onze koning gaat het goed met Nederland. Vijf tig Nederlanders vertellen of zij dat ook zo ervaren. P7 In 2015 hebben bijna 11.000 van de 42.400 taakgestraften er met de pet naar gegooid. Dat is ruim 25 procent. In 2013 ging het nog om 20 procent mislukte taakstraf fen, blijkt uit cijfers van Reclasse ring Nederland. Veroordeelde drugsdealers, inbrekers en frau deurs laten steeds vaker niets van zich horen na een oproep om aan hun werkstraf te begin nen. Ze reageren niet op de uitno digingsbrief voor een intakege sprek bij de reclassering. Alsnog cel in Uit informatie van het Openbaar Ministerie blijkt dat 7 procent van de opgelegde taakstraffen zelfs na twee jaar nog niet is ge start. Driekwart is wel afgerond, 13 procent kreeg vervangende cel straf. Wie niet aan zijn taakstraf begint, moet alsnog de gevange nis in. Weigeraars Maar ook de vervangende celstraf wordt niet altijd uitgevoerd. Een kleine 9.000 veroordeelden heb ben in Nederland een openstaan de celstraf van minder dan 120 da gen. Onder hen zijn ook taak strafweigeraars. „Het is ongelofelijk belangrijk dat deze vervangende celstraffen worden uitgevoerd", zegt Sjef Daders mogen hun straf niet ontlopen van Gennip, algemeen directeur van Reclassering Nederland. „Als een werkstraf mislukt, moet het Openbaar Ministerie daar zo snel mogelijk actie op ondernemen. Daders mogen hun straf niet ont lopen." Volgens Van Gennip worden criminelen met een taakstraf steeds agressiever en daardoor ook vaker weggestuurd. „Tien jaar geleden werd de werkstraf meer geaccepteerd. Nu geven de genen die deze straf opgelegd krijgen veel sneller een grote mond." Strenger Het aantal meldingen van ge weld tegen reclasseringsmede- werkers is gestegen van 105 in 2014 naar 140 vorig jaar. „We ver moeden dat een groot deel nog niet is gemeld", zegt Van Gen nip. „Sinds een paar jaar wordt strenger opgetreden. Als je bij ons komt, moet je meewerken. Doe je dat niet, dan vlieg je er uit." Van veroordeelden in Neder land wordt vaak verwacht dat ze zichzelf vrijwillig melden bij de gevangenis. Het ministerie van Veiligheid en Justitie begint bin nenkort een proef om het aantal 'zelfmelders', onder veroordeel den met vervangende celstraf na een mislukte taakstraf, omhoog te krikken. Nieuwsmedia Kras.nl/singlereizen oF bel 0900-969770cPg Crimineel lacht om taakstraf Een kwart van alle taakstraffen is vorig jaar vroegtijdig ge staakt of helemaal niet uitge voerd. Duizenden veroordeel den laten niets van zich horen of worden tijdens hun werk straf weggestuurd, bijvoor beeld omdat ze zich agressief gedragen. Peter Winterman Utrecht —Sjef van Gennip, Reclassering Nederland Zie ook pagina 4 zaterdag 24 september 2016 De PZC is onderdeel van Zomers weekend pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €3,00 258e jaargang nr 226 7 11688 5 5 5 5 4 7 Kerst-, wintersport-, zon-, wandel-, steden- en (verre) rondreizen Compleet verzorgd op vakantie mét deskundige reisleiding Incl. verblijf in een 1-persoonskamer en een leuk programma Bestel gratis de singlebrochure op Kras.nl/brochures Prijzen p.p. o.b.v. 1 persoon excl. reserveringskosten en CalamiteitenFonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1