van spelende kinderen EUWS 13 Politiek leiders worden beter als ze door dat diepe dal zijn gegaan nog helemaal niet met verkiezin gen bezig zijn. Dat is interessant weet Diederik dan: er valt nog een wereld te winnen." Bussemaker: „Hij is een goede campaigner. Politiek leiders wor den ook beter als ze door dat die pe dal zijn gegaan. Ik heb er be wondering voor dat hij staat voor zijn zaak." Maar kan Samsom zijn succes herhalen? Het is de vraag of hij door het hervormingspro ject van Rutte-II niet te zeer be schadigd is voor een goede uitslag onder leden en daarna onder de kiezers. Veel kiezers stemden in 2012 op hem om Rutte uit het To rentje te houden. In plaats daar van kwam de WD-premier er met hulp van Samsom juist in. Het liefst bevecht Samsom zijn positie in een lijsttrekkersverkie- zing. Als hij zich bewijst in een voorverkiezing krijgt hij een nieuw mandaat van zijn partijge noten. Ook partijvoorzitter Hans Spekman wil zo'n interne strijd: het lijkt hem goede reclame voor zijn partij. Gratis publiciteit en een kans om te laten zien wat de partij allemaal in huis heeft. Eén probleem: er heeft zich nog geen tegenkandidaat gemeld. Vice- premier Lodewijk Asscher denkt er nog over na, hij zegt volgende maand de knoop door te hakken. Ook Europarlementariër Paul Tang overweegt zich te melden als 'linkse' tegenhanger van Samsom. „Ik zie graag dat de PvdA duidelijk positie kiest tegen over de WD. Maar of ik het doe hangt mede af van het verkiezings programma", laat hij weten. Spekman is intussen wanhopig op zoek naar tegenkandidaten. Liefst vrouwen. Spekman heeft zich het verwijt van Kamerlid Jac- ques Monasch aangetrokken dat hij eerst zei een lijsttrekkersverkie zing te willen en vervolgens ponti ficaal achter Samsom ging staan. Spekman heeft staatssecretaris Sharon Dijksma (Verkeer) ge vraagd, maar ze zei nee. Ook Euro parlementariër Agnes Jongerius zou hebben bedankt voor de eer. Marleen Barth, die de Senaatsfrac tie van de PvdA leidt, ziet het eveneens niet zitten. De Utrechtse afdelingsvoorzitter Lou Repetur is ook benaderd door Spekman. „Hans vroeg: zou je wil len nadenken of ik je daarvoor kan vragen. Hij kan tot nu toe geen vrouwelijke kandidaten in het topsegment vinden en kijkt nu in het segment daaronder. Ik vind het goed dat hij zo grondig zoekt. Maar ik vind mezelf nu geen serieuze tegenkandidaat, wil me eerst lokaal bewijzen." Partijstrateeg Dig Istha zou het niet erg vinden als geen enkele te genkandidaat zich meldt. De par tij moet gewoon doorgaan met Samsom, vindt de crisismanager. „De risico's zijn te groot. Of het wordt een toneelstukje waarin Samsom en Asscher lief voor el kaar zijn. Of het loopt uit de klau wen. Beide scenario's zijn niet goed voor de partij." Bovendien verslijt de PvdA haar leiders veel te snel, zegt Istha. „De sociaaldemocraten doen het in heel Europa slecht. Ik geloof er niet in dat we met een andere lijst trekker omhoog schieten in de pei lingen. Laten we onze mensen nou eens wat meer tijd gunnen." het Syrische Observatorium voor de Mensenrechten is de strijd op de grond al begonnen. Volgens zegsman Rami Abdurrahman hebben Syrische soldaten aan de frontlijn in het zuidelijke district al-Amiriah al de eerste gebou wen veroverd. Ibrahim Alhaj van de Syrian Civil Defense bevestigt grootscheepse bewegingen van artillerie en grondtroepen in de omgeving van Aleppo. Hulporganisaties, met voorop de Verenigde Naties, slaat de schrik om het hart bij het vooruitzicht van een grondoorlog in Aleppo. De kans is groot dat er in de ge- weldsgolf ongekend veel burgers zullen omkomen. President Bas- har al-Assad, gesteund door de Russen, lijkt de stad tegen elke prijs te willen innemen. Zij trot seren ook de herhaalde oproep van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Kerry, voor een vliegverbod bo ven noord-Syrië en de hervatting van het staakt-het-vuren dat maandag door het Syrische be wind in Damascus werd opge zegd. Tot grote frustratie van Ker ry en de VN-onderhandelaar voor Syrië, Staffan de Mistura die inmiddels een uiterst ijzige rela tie eropna houden met de Russi sche minister van Buitenlandse Zaken, Sergei Lavrov. Praag Zwarte Woud en de Vogezen Drielandenreis Historisch Krakau Wolfach in het Zwarte Woud www.dejongintra.nl/busreizen zaterdag 24 september 2016 Samsom en zijn woordvoerder Sherlo Esajas in het Kamerge bouw. FOTO MARTIJN BEEKMAN —Jet Bussemaker, PvdA-prominent Een man haalt een omgekomen baby uit een aan puin gescho ten huis in Aleppo, foto mohammed thaer/afp 6-daagse busreis V Gegarandeerd vertrek Reiscode: efpraO! vertrek 17/10 vanaf 299*p.p. 6-daagse busreis Reiscode: ebendOó vertrek 17/10 vanaf 349 p.p. 10-daagse busreis Reiscode: ebnau02 vertrek 17/10 vanaf€ 529 p.p. 8-daagse busreis Reiscode: efkau02 vertrek 22/10 vanaf 469 p.p. 8-daagse busreis Reiscode: ebwlf02 vertrek 22/10 vanaf€ 479 p.p. Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur egs Reissom exd. 19,50 reserveringskosten en €2,50 Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13