8 NI INTERVIEW NIDHI CHAPHEKAR Een half jaar geleden werden de aanslagen gepleegd in Brussel. De Indiase stewardess Nidhi Chaphekar raakte zwaargewond. Haar foto ging de wereld over. Ze revalideert in haar woonplaats Mumbai. k geniet van de kleine dingen. Nog meer dan vroeger. Mijn kinderen H knuffelen me meer. We leven inten- ser. Allemaal." Eén foto, genomen op die 22e maart vlak na de aanslag op de luchthaven in Zaventem, maakte de Indiase stewardess Nidhi Chaphe kar (41) ongewild wereldberoemd. Tweeëntwintig lange dagen lag ze in een coma in een Belgisch zie kenhuis. Vandaag herstelt ze verder in haar thuis land. „Stap voor stap", zegt ze terwijl ze met een looprekje door de gang schuifelt. Ze lacht. „Mijn glimlach hebben ze niet afgepakt. En straks, als ik weer goed ter been ben, toon ik hem terug aan al le passagiers van alle vluchten!" Het was een iconisch beeld, de foto van Nidhi Chaphekar, op de voorpagina's van talloze kran ten in binnen- en buitenland. Een gehavende vrouw, onder het stof en in verscheurde kleren. Niemand kon bij het zien van die foto vermoeden dat de stewardess zoveel zwaarder gewond was dan op het eerste gezicht leek. In de uren nadat de foto was genomen deden de verschroeiende brandwonden hun werk. Nidhi raakte in shock en werd afgevoerd met verwondingen over haar ar men, benen, buik, rug en hoofd. Ontelbaar veel stukjes metaal uit de splinterbom van de terroris ten hadden zich in haar lichaam geboord. De vrouw werd in een kunstmatige coma gebracht, waaruit ze pas 22 dagen later ontwaakte in een brandwondencentrum. „De foto was niet mijn mooiste, maar heeft wel mijn leven gered", zegt ze. „Want over heel de we reld hebben mensen mij gezien en voor mij gebe den. Van overal ter wereld kreeg ik steunbetuigin gen. Die haalden me door de donkerste momen ten. Dus ik ben dankbaar voor die foto." Begin mei werd Nidhi Chaphekar per ambulan ce naar de luchthaven Charles de Gaulle in Parijs gebracht, en naar huis gevlogen. We spraken af dat we haar zouden opzoeken. In de hitte van Mumbai is het moeilijk voor te stellen dat je ook nog eens speciale handschoenen moet dragen, of een siliconendrukmasker, vanwe ge van de brandwonden. Maar Nidhi lacht als ze ons ziet. Ze geeft een hele stevige handdruk. „Het doet geen pijn meer. Ik heb ook geen verdriet meer. Ik ben begonnen aan deel twee van mijn le ven. De verlenging. En ik geniet met volle teugen." VIP-behandeling „Weet u nog, de dag dat ik afscheid nam en via Parijs naar huis vloog?", haalt ze herinneringen op terwijl ze drankjes op tafel zet en een me loen in stukjes snijdt. „Ik heb nog een traan moeten wegpinken. Ie dereen stond me op te wachten. De stewardessen, de piloten. De commandant salueerde en toen al le passagiers aan boord waren, nam hij het woord: 'Dames en he ren, we hebben vandaag een colle ga aan boord die gewond raakte bij de aanslagen in Zaventem. Maar ze herstelt goed. We breng en haar naar huis. Geef haar nu maar een daverend applaus.' Mi nutenlang weerklonk het ap- donderdag 22 september 2016 Nidhi Chaphekar in haar huis in Mumbai. De foto van Nidhi Chaphekar die de wereld overging. Kurt Wertelaers Mumbai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8