Ook SP en D66 Goes: enquête is te sturend Breng die vrouw thuis 2 ZEELAND In de zomer was het geen probleem om over die verlaten weg naar huis te fietsen. Maar nu, zonder straatverlichting... Roggenplaat ligt onder loep Babbeltruc DUISTERNIS NU DE ZON WEER JUWELIER MINDERHOUD 571284 601559 Schildersclub Kraplak is jarig VLISSINGEN Rijkswaterstaat volgt nauwlettend wat het ef fect is van het opspuiten van de Roggenplaat voor de mos sel-, oester- en kreeftenvissers. IMARES heeft opdracht gekre gen de risico's in kaart te breng en en te blijven volgen wat er op de Roggenplaat verandert. Dat antwoorden Provinciale Staten (PS) op vragen van de SGP. Willen mosselproducen ten (verenigd in PO Mossel) schadeclaims indienen, dan kunnen zij dat doen bij een schadecommissie, verzekeren PS. Rijkswaterstaat en de PO Mossel hebben volgens PS al maatregelen afgesproken om de kans op schade te verminderen. Goes Beide partijen vinden de vragen lijst die eerder deze maand online kon worden ingevuld, te sturend. „De enquête manipuleert richting harde keuzes die de collegefracties zonder 'steun van de bevolking' niet zouden durven maken. Die worden straks wel goedgepraat doordat mensen een paar vinkjes hebben gezet", stelt Floor van La moen (SP). Volgens hem valt de 'neutraliteit van de keuzemogelijk heden te betwisten'. „Wat zijn de gevolgen? Daarover geen woord." Ook D66 vindt dat de de enquê te stuurt naar een bepaalde uit- Almanak Het was aangenaam verpozen, daar op dat nieuwe terras aan het Vlissingse strand. Na het kopje koffie sprak het oudere echtpaar de uitbater nog even aan. Dat het zo leuk was om zo op het zand te zitten, met uit zicht op zee. Dat de koffie zo komst en dat burgemeester en wethouders de mening van de in woners daarmee niet serieus ne men. Volgens de fractie zijn veel onderwerpen, zoals de infrastruc turele miljoenenprojecten, buiten Volgens D66 blijven veel zaken, zoals de aansluiting op de A58, buiten beeld beeld gebleven. „De aansluiting op de A58 had best wat soberder gekund. En nergens is gevraagd of inwoners bereid zijn meer zelf te doen. Een gemiste kans." De fractie wil van de inwoners weten hoe ze tegen bezuinigingen en besparingen aankijken. Dat kan via oosterschelderegio.d66.nl. goed smaakte. „Fijne dag nog!", riep de man joviaal, terwijl ze richting trap gingen. Ze waren al bijna verdwenen, toen de eigenaar ze achterna- riep. „Ik wil niet lullig doen, hoor. Maar zou u nog even wil len betalen?" Commentaar De herfst is mooi. Het lage licht op de fraaie kleuren van het beginnende verval. De vroege avondschemering. Maar voor een grote groep Nederlanders is de oprukkende win- terduisternis een bedreiging. Veel vrouwen en meisjes voelen zich beperkt in hun bewegingsvrijheid. Zij fietsen niet onbekommerd door donkere dreven. In Zeeland zijn gelukkig heel weinig aanrandingen en verkrach tingen. Of dit komt door het gedrag van mannen of door de voor zichtigheid van vrouwen, is niet duidelijk. Als er al seksueel ge weld voorkomt, is dat heel vaak in de kring van familie en beken den. Dus niet op straat. Desondanks zijn er heel veel plekjes in Zee land waar vrouwen zich 's avonds en 's nachts liever niet alleen vertonen. Die plaatsen zijn niet duidelijk begrensd. Een druk fiets pad kan in een mum van tijd veranderen in een verlaten plek. Ver licht of niet, dat doet er dan weinig meer toe. Het is ondoenlijk toe zicht te houden op al die sinistere plaatsen, zelfs niet met came ra's. Het zijn er te veel. Wellicht kan het anders. Want ouders beseffen dat ze meisjes moeten beschermen. Jonge vrouwen weten heel goed dat zij de vei ligheid van de groep moeten zoeken of dat ze zich moeten laten brengen en halen. Sommigen kiezen er duidelijk voor zich weer baar te maken. Hoe dan ook, er is geen aanleiding om krampachtig te doen. De politie bevestigt dat. Met gezond verstand risico's ver mijden, daar gaat het om. Dit geldt natuurlijk niet alleen voor de vrouwen en meisjes zelf. Familie, vrienden, collega's, clubgenoten, met een klein beetje moeite kunnen zij allemaal meehelpen de dreiging weg te nemen. Door even mee te fietsen of door een lift te geven. Zo'n ommetje is vaak nog gezellig ook. UMet gezond verstand risico's vermijden, daar gaat het om Rattenvanger van de Veste Snelheidstudie is in volle gang Gijs Wanders over dementie donderdag 22 september 2016 Durf j ij hier te fietsen? Marieke Kesteloo en Joanne Karkdijk www.juwelierminderhoud.nl westkapelle arnemuiden Wij hebben interesse in uw gouden en zilveren sieraden. Bijv. Zeeuws, modern, bestek, munten enz. Maar ook bloedkoraal, granaten en rouwkralen. Wij taxeren het op reële waarde en kopen het bij belangstelling contant in. Bel voor meer informatie. KAPELLE De Kapelse schildersclub Kraplak bestaat veertig jaar. En dat wordt gevierd! De le den exposeren hun werk in het gemeentehuis in Kapel- Ie. Al veertig jaar komen de leden op maandagmorgen bij elkaar in de kelder van De Vroone om te schilderen. In navolging van de PvdA uiten ook SP en D66 in de Goese ge meenteraad kritiek op de enquê te waarin de gemeente inwo ners laat meedenken over even tuele bezuinigingen. Luc Oggel Tip? redactie@pzc.nl GOES Onder de noemer 'De rat tenvanger van de Veste' houdt Stichting Rondom de Stenen Brug zondag een wandeltocht door het park de Oostwal en de Oostsin gel in Goes met diverse mu zikale optredens op bijzon dere plaatsen. Er is plek voor maximaal 125 deelne mers. Deelname is gratis, verzamelen om 14.45 uur in Café Baarends aan de Voor stad. Info: www.rondomdes- tenenbrug.nl. KAPELLE Naar aanleiding van een dis cussie in de gemeenteraad in juni, wordt nu op vijftien plekken in Kapelle de snel heid van het verkeer geme ten. Dat laat wethouder Jon Herselman (foto) weten. Het gaat om doorgaande wegen waar 30 kilometer mag worden gereden, maar die niet overal als 30 kilome terzone zijn ingericht. In ok tober komt een ingehuurd onderzoeksbureau met re sultaten en aanbevelingen. RILLAND Oud-nieuwslezer Gijs Wan ders en kunstenaar Herman van Hoogdalem geven mor gen een lezing over demen tie in het Dorpshuis van Ril land. Tijdens deze sessie ondertekenen gedeputeer de Harry van der Maas, wet houder Hans de Kunder van Reimerswaal en Mijke Nou- wen van zorgverzekeraar CZ een ambassadeursver klaring voor een dementie- vriendelijk Zeeland. Aan vang: 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73