Forza móet van Jonker ambitieus zijn M 16 ZEELAND VOLLEYBAL START COMPETITIE Routinier Maaike Besselink mikt met Vlissingse ploeg op lijfsbehoud. Voor de volleybalsters van WS'92 uit Vlissingen begint komend weekend met de thuiswedstrijd te gen Sliedrecht Sport 3 een lood zwaar seizoen. Het Walcherse team komt dit jaar namelijk uit in de derde divisie, nadat het afgelo pen seizoen promoveerde uit de promotieklasse. WS'92 is daarmee de hoogst spelende vrouwenploeg van Zeeland. In de promotieklasse heeft WS'92 een goed seizoen gedraaid. De ploeg plaatste zich voor de na- competitie. „Daarin slaagden we er aanvankelijk niet in promotie naar de derde divisie af te dwingen", vertelt de 42-jarige Maaike Besse link, één van de routiniers. Maar toch is de Vlissingse ploeg om hoog gegaan. „Een ander team dat wél in de derde divisie zou spelen, is teruggetrokken. Daarom zijn wij doorgeschoven. We zijn dus eigen lijk een lucky loser." Of het wel zo gelukkig is dat WS'92 toch gepromoveerd is, moet nog blijken. Het wordt im mers een zwaar seizoen, stelt Bes selink. „We staan voor een heel pit tige competitie. Het niveauverschil tussen de promotieklasse en de derde divisie is erg groot. Daar zijn we ons ook zeker van bewust. Het spel gaat sneller en er wordt veel explosiever geslagen en hoger ge sprongen aan het net." Rust bewaren De ervaren speelster denkt daarom dat het vooral belangrijk is men taal goed voor de dag te komen. En daar hoopt ze zelf ook een rol in te kunnen spelen. „De kans is best groot dat we veel verliezen. Het is dan zaak om niet bij te pakken neer te gaan zitten, de koppies niet te laten hangen. De ervaren speel sters zullen de rust binnen de ploeg moeten bewaren." Dat alles nieuw is, brengt ook voordelen met zich mee. „We gaan er open in en kunnen onbevangen spelen", legt Besselink uit. „We kennen de tegenstanders totaal niet en hebben voorafgaand aan de duels dan ook niets om voor te vre zen. Op die manier zullen we onze sets ook moeten gaan pakken: lek ker vrijuit spelen en eruit probe ren te halen wat erin zit." Het is twintig jaar geleden dat WS'92 zo hoog speelde. Ik was daar zelf bij, als één van de weinigen uit het huidige team Een andere kracht van het vrou wenteam van WS'92 is de variatie in leeftijd binnen de ploeg. Nieu weling Fleur Zonder is met haar zestien jaar de jongste. Dan zijn er nog wat twintigers, dertigers en een klein aantal van boven de veer tig. „Zoals ik al zei, zullen de oude re spelers op mentaal vlak belang rijk worden", aldus Besselink. „Maar zij zijn niet meer zo flexibel als de jongeren. We zullen dus echt elkaar er doorheen moeten helpen." Het doel is in ieder geval dui delijk voor de Vlissingse vrouwen. Zware competitie of niet, ze richten zich op een plek die recht geeft op nog een jaar in de derde divisie. Besselink: „Het is twintig jaar geleden dat WS'92 zo hoog speel de. Ik was daar zelfbij, als één van de weinigen uit het huidige team. Dit is dus iets bijzonders en we moeten knokken voor de kans om nog een seizoen op dit niveau te mogen spelen." „We hebben een aardig debuutseizoen in deze klasse achter de rug, met een plaats in de middenmoot", vertelt speler Lennen Jonker. „Maar er had meer ingezeten. We hebben wat pech gehad met blessures en andere afwezigen. Daardoor presteerden we niet constant genoeg." Wel heeft de ploeg een ontwikkeling doorgemaakt. Er is veel arbeid geleverd, waardoor alle spelers individueel beter ge worden zijn. „Nu zijn we toe aan een nieu we stap", aldus Jonker. „We kunnen nu meer op wedstrijdsituaties gaan trainen. Er voor zorgen dat de puzzelstukjes op de juis te plek vallen." De volleyballers van Forza Schouwen Duiveland zijn namelijk ambitieus. Een plek bij de beste drie is dit seizoen het doel. „We móeten ambitieus zijn, vind ik. Het zou mooi zijn als we kunnen promove ren. Dan spelen we nog naar één divisie on der het allerhoogste niveau", besluit de Schouwenaar. donderdag 22 september 2016 WS'92 als lucky loser zware derde divisie in Daniel Vervelde Vlissingen De volleybalsters van VVS'92 willen proberen te overleven in de derde divisie, foto ruben oreel Maaike Besselink Compleet blijven en constanter worden. Als de volleyballers van tweededivisio nist Forza Schouwen Duiveland daarin slagen, kan het wel eens een mooi sei zoen worden voor het hoogst spelende Zeeuwse mannenteam. Daniel Vervelde Bruinisse A Lennen Jonker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69