Zeilfeest in haven Kamperland 6 t Veiligheid N57/59 laat te wensen over Nog voor er één spa de grond is ingegaan, wordt rekening gehouden met een kostenoverschrijding van vijf nieuwe rotondes in de N57 en N59 op Schouwen. KAMPERLAND Zeilwedstrijden voor de jeugd, het water op in een sloep of wat eten halen bij een van de foodstands. Zaterdag en zondag is het allemaal te doen rondom de jachthaven van Room pot Beach Resort in Kamperland. Dan wordt voor de eerste keer het Beach and Sailfestival gehou den. Er worden veel activiteiten georganiseerd. De jeugd kan ken nismaken met de zeilsport. Ook is het mogelijk om mee te varen met een sloep en de KNRM geeft de monstraties. En verder zijn er veel sportieve activiteiten als bumper- ball, skimboarden, suppen en wa- terblobben. Ook zijn er kitesurfdemonstra- ties door professionele kiters en kunnen de kleintjes zich uitleven met krabben vangen, springkus sen minidisco of meedoen aan de Koos Konijn run op een luchtkus sen op het water. Zaterdagavond wordt een heus Zeeuws Oktoberfest gehouden in een feesttent op het strand bij Roompot Beach Resort. Het feest heeft alle kenmerken van de be roemde Duitse oktoberfesten: lan ge banken waarop het publiek zit, bradwursten en veel bier. MIJN DORP, MIJN STAD IN DE REGIO De aanpassingen voor een veilige re N57 en N59 in de Kop van Schouwen pakken waarschijnlijk duurder uit. Rijkswaterstaat had berekend dat de vijf geplande ro tondes voor 11,5 miljoen euro kon den worden aangelegd. De voorlo pige kostenraming voor het totale project laat echter een overschrij ding zien, aldus burgemeester en wethouders in een brief aan de ge meenteraad. De gemeente wordt gevraagd 425.000 euro van de verwachte meerkosten voor haar rekening te nemen op grond van de 'poten- theorie'. Deze theorie houdt in dat de wegbeheerder die aansluit op een rotonde van een andere wegbeheerder, de kosten van de betreffende poot voor haar reke ning neemt. Het college is bereid de bijdrage ('alleen indien aan toonbaar nodig') te betalen, maar bepleit tegelijkertijd waar moge lijk een versobering van de beoog de maatregelen. Die bestaan uit vervanging van het kruispunt met de Zwaardweg en de Boogerdweg door een roton de. De verkeerslichten bij de af slag Renesse ter hoogte van Serooskerke maken eveneens plaats voor een rotonde, net als de huidige afslag naar de N57 rich ting Rotterdam iets verderop. Bij deze twee rotondes wordt ook een fietstunnel aangelegd. De afslag op de N57/Kraaijensteinweg naar Sportcentrum Westerschouwen en de Daleboutsweg moet even eens een verkeersplein worden. Verder wil Rijkswaterstaat de scherpe bocht verderop naar de Oosterscheldekering in aanslui ting met de Hooge Plaatweg ver vangen door een rotonde. De N57 en N59 op de Kop van Schouwen scoren onvoldoende volgens Europese maatstaven. In 2010 zijn alle Rijkswegen beoor deeld op verkeersveiligheid. De N57 en N59 kwamen niet verder dan twee sterren, waar drie tot vier als de ondergrens wordt ge zien. De Rijksoverheid heeft geld beschikbaar gesteld voor verbete ringen. Maar dat budget schiet nu dus mogelijk tekort. Bovendien blijft er ook nog het nodige te wensen over, vindt het college. B en W hadden graag ge zien dat ook het landbouwverkeer tussen Zierikzee en Burgh-Haam- stede van de Rijksweg zou ver dwijnen. Vooral in de zomerperio de zorgen tractoren voor opstop pingen en daarmee gevaarlijke si tuaties. Een gemiste kans is vol gens het college ook dat de over steekplaats van fietsers bij de Stolpweg (Schelphoek) blijft zoals die nu is. Daarnaast voorzien B en W dat de twee nieuwe rotondes kort na elkaar in de Kraaijenstein- weg op drukke dagen tot een hape rende doorstroming kunnen lei den. SAMEN ETEN donderdag 22 september 2016 BURGH-HAAMSTEDE Alle Radarscholen op Schouwen-Dui- veland vierden gisteren de start van het nieuwe schooljaar. Ze deden dit met een gezamenlijke maaltijd in en om de Pel- grimskerk in Burgh-Haamstede. Daarmee werd tevens geld ingezameld voor de stichting La Filabumbu voor de allerarm sten in Burkina Faso. Na de maaltijd begon de startdienst, die dit jaar als thema Anders had. foto dirk jan gjeltema BROUWERSHA VEN De Kunstcadeauwin kel, 11.00-17.00 uur: Gastexpositie Nortrud Becher- König; BRUINISSE Museum Brusea, 14.00-17.00 uur: openstelling mu seum; CJV gebouw, 19.30-22.00 uur: Schilder- en tekenclub; BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 13.00- 16.00 uur: Openstel ling museum en wan deling door Bos, Duin en Burgh; Dorpshuis de Schut- se, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Mu ziekles; 19.30 uur: Zangvereniging Zilt; 19.30 uur: Bridge; Pannekoekenmolen de Graanhalm, 12.00-20.00 uur: Ex positie Gemma van der Sluis; DREISCHOR Streek- en Land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00- 17.00 uur: Wisselex positie Zeeuwse dialecten en streekdrachten; Trefpunt De Dors vloer, 18.45 uur: Re petitie Creskidz Muziekvereniging Crescendo, 19.45 uur: Repetitie Fanfa re Muziekvereniging Crescendo; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas/ joker- avond; Mo More, 19.30-21.30 uur: Brei-/haakcafé; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmiddag van d'Antilopen; 18.45 -19.30 uur: Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00 uur: Muziekvereni ging Nieuw Leven; ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 10.00-11.30 uur: In- loopochtend Kleu ren in de Keuken; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling mu seum; Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt; Sint Lie- vensmonstertoren, 10.00-17.00 uur: Beklimming van de toren, Expositie Phantasms en Expo sitie Beeld van een zeeslag anno 1304. Gemeente dringt aan op soberheid ZIERIKZEE Finale van de kunst markt in Zierikzee Op Plein Montmaer- tre is zaterdag de fi nale van de kunst markt Montmaertre. De laatste editie staat in het teken van de burendag. Op de markt zie je de kunstenaars aan het werk. Ook is het mogelijk hun kunst werken te kopen. De markt begint om 11.00 uur en wordt rond 17.00 uur afge sloten met een buurtbarbecue. ZIERIKZEE Rondje Kunst op Schouwen-Duive- land Op Schouwen-Dui- veland zijn zondag verschillende loca ties open die deelne men aan Rondje Kunst. Tussen 12.00 en 17.00 uur zijn zes ga leries, ateliers en beeldentuinen open voor publiek. Vaak ontvangen de kunstenaars zelf hun gasten. De adressen staan op rondje- kunst.nl. ZONNEMAIRE Dixiland jazz in d'Ouwe Smisse D'ouwe Smisse in Zonnemaire ver zorgt zaterdag een volle middag dixieland jazz met de Ice Cream jazz band. Het optreden is van 14.30 tot 17.30 uur. De toe gang is gratis. VLISSINGEN Professor Bern stein over de popu lariteit van Trump Professor Bern stein, emeritus hoogleraar psycho logie aan de Unversi- ty of South Florida, geeft in samenwer king met HZ-Cult, vandaag een lezing genaamd Why Trump? De lezing gaat over de populariteit van presidentskandi daat Donald J. Trump. De lezing is in het Engels en duurt van 15.00 uur tot 16.00 uur. Kaar ten zijn verkrijgbaar op ccxl.nl. Marcel Modde Zierikzee Het blijft oppassen voor fietsers die van of naar de Stolpweg de N59 willen oversteken. Dat minpunt van de Rijksweg zit niet in het pakket veiligheidsmaatregelen, foto dirk jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65