0) 6 Zware jongen wordt weldoener na het winnen van de loterij 6 Meryl Streep heeft in films als Mamma Mia on Rickiand the Flash bewezen een uitstekende zangeres te zijn. Opzettelijk slecht zingen, zoals in de film Florence Foster Jenkins vereist andere capaciteiten. „Ik moest zelfs les nemen." FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop €242.010 €161.851 Nu in de bios €142.864 The Magnificent Seven Bridget Jones's Baby Sully Stone en Portman favorieten Oeuvreprijs scenarist Carrière m vol overtui ging heel be roerd te kunnen [zingen, moetje eerst goed oefe nen. Dat besefte Meryl Streep toen zij de hoofdrol kreeg in de bi ografische speelfilm Florence Foster Jenkins, waarin zij de slechtste operazangeres aller tijden speelt. „Ik heb me toch laten coachen voordat ik aan deze film begon", vertelt Streep in Londen, waar een groot deel van de film is opgeno men. „Ik wilde toch goed voorbe reid zijn om er geen platte vertol king van te maken. Natuurlijk werd Florence tijdens haar concer ten uitgelachen, want haar stem had amper bereik en was zeer on vast. En ze zong behoorlijk vals. Maar ik wilde haar toch een soort waardigheid geven door het slechte zingen niet te overdrijven. Haar doorzettingsvermogen moest zichtbaar zijn. Ik wilde haar optredens ook spannend maken: haalt zij die noot wel of niet?" Het zingen voor de camera viel Streep behoorlijk tegen, vergeleken met haar andere muzikale rollen. „Ik moest live zingen voor de camera. De eerste keer dat ik moest zingen, ver loor ik bijna mijn stem. Ik zong de aria Koningin van de Nacht uit Die Zauberjlöte een keer of acht achter el kaar. Terwijl echte operazangeressen dat hoogstens twee keer per week doen." Wie was Florence Foster Jenkins? Zij was een puissant rijke society- dame uit de jaren 40 in New York. Haar fortuin gebruikte zij vooral om klassieke muzikanten en zangers te Natuurlijk werd Florence uitgelachen, maar ik wilde haar toch waardigheid geven John Jansen Wie niet beter wist, zou de Bredase John Jansen een onversneden hel denrol toedichten. Jansen won mil joenen in de loterij die hij besloot in te zetten voor minder bedeelden en kansarme jongeren in het bijzonder. Diezelfde Jansen staat ook bekend om gewelddadige bankovervallen en als een der kopstukken van de Juliët- bende, criminelen die in de jaren 90 in de hasj- en ecstasyproductie zaten en niet terugschrokken voor ontvoe ring en afpersing van 'collega's'. Spijt heeft de nieuwbakken weldoener niet van zijn bankovervallen en de effecten ervan op zijn slachtoffers: „Ik geloof niet in trauma's." Oliveira volgt Jansen een jaar en ondervraagt hem over zijn roem ruchte verleden. De charismatische Jansen weet exact wat hij wel en niet kwijt wil, waardoor de regie in han den lijkt van de protagonist. Jansen mag ruim twee uur naar hartenlust oreren over zijn spirituele levensles sen, waardoor dit 'onthullende' por tret eigenlijk nergens spannend wordt. donderdag 22 september 2016 GO Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Bridget Jones €1.042.022 2 (1) Sully 3 (2) Mechanic 4 (5) Huisdierengeheimen €153.675 5 (-) Blair Witch WESTERN Denzel Washington leidt een zevental vechtersbazen die een dorp proberen te beschermen tegen een landeige naar die zich bedient van terroristi sche praktijken. De film is een remake van een western uit 1960, die op zijn beurt weer is gebaseerd op een Japanse samouraifilm. KOMEDIE Renée Zellweger speelt opnieuw het warhoofd Bridget Jones, dat nu zwanger is geraakt. Zij heeft een probleem: ze weet niet wie de vader is. Er zijn twee kandidaten die hiervoor in aanmerking komen. Een van hen is haar grote liefde, gespeeld door Colin Firth. DRAMA Onder regie van Clint Eastwood speelt Tom Hanks de piloot Chesley Sullenberger, bijgenaamd Sully, die in 2009 de levens van 155 passagiers redde door met zijn vliegtuig op de ri vier de Hudson te landen. Hij werd daardoor een held tegen wil en dank. OSCAR Het ziet er naar uit dat Emma Stone (foto) (La La Land) en Na talie Portman Jackiede fa vorieten zijn voor de Oscar voor beste ac trice. Beide hoofdrolspelers maakten indruk met hun vertol kingen op de festivals van Ve netië en To ronto. Stone won in Venetië de prijs voor de beste vrouwe lijke vertolking. FILMACADEMIE De Franse sce narist Jean- Claude Carrière krijgt in decem ber de Lifetime Achievement Award van de Europese Film academie. Car rière acteerde, schreef en is bekend door de samenwerking met regisseur Luis Bunuel in Belle de Jour (1967), La Voie Lactée (1969) en Charme Dis- cret de la Bour geoisie (1972). E s Meryl kan goed slecht zingen Ab Zagt Meryl Streep DOCUMENTAIRE Regie: Jay Oliveira. Hoofdrollen: John Jansen, Peter R. de Vries. - Marieke Nieuwdorp Meryl Streep als 'wannabe' operaster Florence Foster Jen kins in vol ornaat. FOTO NICK WALL Ex-bendeleider en weldoener John Jansen. FOTO KARMIC PRO MEDIA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58