Om d'n Oek hoopt op meer lopers Sterk optreden Bottles 16 ZEELAND VOLLEYBAL START COMPETITIE De trainer van Stevo mikt met fusieclub op het linkerrijtje in de promotieklasse. Él Met een vrijwel ongewijzigde se lectie staan de volleyballers van Stevo voor een uitdaging in de promotieklasse B. De Zeeuws- Vlaamse fusieclub eindigde in het debuutjaar op de zesde plaats. Trainer Guido de Beule weet dat het tweede seizoen in de regel las tiger is, maar heeft vertrouwen in zijn groep en mikt opnieuw op een klassering in het linkerrijtje. De nummers één tot en met drie van vorig seizoen zijn gepro moveerd. „Dan zou je zeggen dat dat perspectief biedt", weet De Beule, „maar met Gavoc'io, Voko 2, WIK 2 en Udenhout hebben we te maken met nieuwe en onbeken de ploegen. Het zal dus even af wachten worden. We zullen na de eerste helft van de competitie de doelstelling naar boven of onder bijstellen." Bij Stevo ontbreekt Arbias Des- kaj tot de winterstop vanwege een stage in het buitenland. Daar staat de terugkeer van Tommy van Overmeeren tegenover. „We hoe ven dus zeker niet op nul te begin nen", zegt de trainer. „Ik wil dat we verzorgd en aantrekkelijk vol leybal spelen. De automatismen kunnen beter, sommigen kunnen nog beter serveren en de rallybal moet een scorende bal worden. Daarnaast kunnen we winst halen uit onze blokkering. Alleen is dat het lastigst en saaist om te trai nen." Voor het keurkorps wordt Zuid- dorpe de thuishaven. Het vlaggen schip begint het seizoen overigens met twee uitwedstrijden op rij. Het tweede team van Stevo komt in de eerste klasse uit. Met liefst zeven nieuwkomers in een selectie van elf speelsters beginnen de vrouwen van Stevo zaterdag meteen met een zware krachtmeting. BOK, vorig seizoen derde in de promotieklasse, ont vangt het danig gewijzigde team van trainer Cor Hamelink. „Ik heb er even van gebaald dat ons team uit elkaar viel", zegt Her- We zullen na de eerste helft van de competitie de doelstelling naar boven of onder bijstellen man. „Maar ik zie wel dat we een jonge ploeg met veel potentie heb ben." De selectie werd aangevuld met speelsters uit de adspiranten en het eigen tweede en derde team. „Als bestuurslid vind ik het jam mer dat we uit de derde divisie zijn gedegradeerd, maar voor deze groep is het goed dat we in de pro motieklasse spelen." De nieuwkomers zijn achttien jaar of jonger. „Je ziet het met de week groeien", vertelt Stephanie Herman. „Cor is heel enthousiast. We hebben op initiatief van Cor een teamweekend gehad, met een overnachting. Daarin hebben we elkaar echt leren kennen. Veel ge sprekken gevoerd, veel samen ge daan. De wil om voor elkaar te werken is er wel." Stevo trainde al vanaf half augus tus twee keer per week en speelde de voorbije weken een aantal oe fenduels. „We hebben veel meer lengte dan voorgaande jaren", stelt Herman vast. „Ik ben veruit de kleinste. Dan maak je toch in druk op je tegenstander. Als je dan ook nog eens met een selectie van elf komt, is dat een stuk in drukwekkender dan met de zes of zeven waar we vorig seizoen mee afkwamen." YVC Voor de vrouwen van YVC eindig de het seizoen in de tweede klas se met gemengde gevoelens. De formatie van trainer Piet Ritico werd net geen kampioen en in de promotie-/degradatiewedstrijden nipt verslagen. „Het zat heel dicht bij elkaar", weet Meijke van der Plas nog. „Je baalt dat het net niet is gelukt, maar aan de andere kant vonden we dat we heel lekker had den gespeeld. We gingen terug naar huis met het gevoel dat we dan dit seizoen maar gewoon kampioen moesten worden." YVC promoveerde echter als nog, omdat het vrouwenteam van kampioen Mytilus werd terugge trokken. YVC treft in de eerste klasse onder meer het tweede team van Stevo. „Het is de minst leuke manier om een klasse hoger te gaan", zegt Van der Plas. „Niet door middel van een kampioen schap of promotie, maar na een simpel mailtje. Maar we hebben er wel zin in." De youngsters Sydney Trapman en Liselotte Hendrikse hebben vo rig seizoen in de tweede klasse kunnen rijpen en zijn in aanval lend opzicht een versterking. „Het is voor hen goed geweest dat ze in de tweede klasse speelminu ten hebben kunnen maken en zijn op de buiten uitgegroeid tot volwaardige aanvalsters. Ik ben be nieuwd wat ze in de eerste klasse kunnen laten zien." HOEK Frank Boerebach begon vo rig jaar met een trimloop in zijn woonplaats Hoek, Om d'n Oek. Al le begin is moeilijk, bleek toen ook. Immers, amper vijftig deelne mers kwamen op deze loop af. Volgens Boerebach, zelf een fer vent hardloper en vroeger beoefe naar van de honkbalsport in zijn toenmalige woonplaats Hilver sum, was dat „vermoedelijk een gebrek aan reclame en promotie maken". Ditmaal heeft hij daar meer aan dacht aan besteed en dus hoopt hij zaterdag op behoorlijk meer deelnemers aan deze loop, die meetelt voor het Zeeuws-Vlaamse Runnerscriterium. Om d'n Oek telt drie verschillende routes: Alte- na (5000 meter), Lovenpolder (10.500) en Braakman-Noord (17.000). De start is om 15.00 uur op het Molenplein in Hoek. SAS VAN GENT De huisderby in de derde divisie driebanden tussen Bottles/Dockside en de Geslootene Boom werd een wa re triomftocht voor de 'thuis ploeg'. Kwam bij de bezoekers niemand boven 0.400 gemid deld uit, bij de thuisspelers donderdag 22 september 2016 De Beule weet dat het tweede jaar moeilijker is Guido de Beule (rechts) maakt zich met zijn ploeg op voor een nieuw seizoen in de promotieklasse, fotocamileschelstraete —Guido de Beule, Stevo bleef niemand daaronder. Bottles/Dockside-De Gesloot ene Boom 8-0: Tony Dobbelae- re-Dirk Smet 35-16, 56; Luc Wulf- ranck-Rien Sandrini 35-22,62; Theo Platjouw-Rob Duitemeyer 30-15, 46; Peter Snelders-Jony Sanderse 30-26, 68.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48