a op de baai van Rio' 't Is een sport om met onbekende atleten te komen Deprez scoort en bekert door met ASWH Wildcard voor Leonie Ton ZEELAND 15 F Misschien had ik bij Sparta nu ook wel gespeeld. Dat weet niemand GROESBEEK Bart Deprez heeft met ASWH uitgehaald bij De Treffers. Het bekerduel in Groesbeek eindigde in 0-3 voor de ploeg uit Hendrik- Ido-Ambacht. Deprez, afkomstig uit Kortge- ne en een voormalige speler van Goes en Kloetinge, maak te vlak voor rust de 0-3 voor de derdedivisionist. Hij werd in de 83ste minuut gewisseld. zijn partner Esther van der Loos als vierde in de klasse TAMix2. „Aan het begin voelden we echt wel de teleurstelling", zei de Goe- senaar, die na diverse goede resul taten in de wereldbekerraces op een medaille gehoopt had. „Maar al vrij snel kwamen we tot de conclusie: dit was het hoogst haalbare voor ons. We hadden er alles aan gedaan. En ik ben blij dat ik kan zeggen: ik heb op die prachtige plek wedstrijden ge roeid. Dat is toch iets heel bijzon ders." In de week erna kreeg De Ko ning de tijd om wat van Rio te zien, om naar andere sporten te kijken - basketbal en tafeltennis - én op adem te komen. „Die da gen waren heerlijk", zei hij. „Om dat echt niks moest. Dat was ook wel eens prettig." De aanloop naar de Paralym pics was zwaar, gaf De Koning al eerder aan. Hij nam een halfjaar vrij van zijn werk en was veel van huis om naar trainingen en wedstrijden te gaan. Hij wist vóór Rio nog niet of hij door wil de gaan tot Tokyo in 2020. „Daar ben ik nu nog steeds niet over uit", zei hij gisteren. „Ik ben er nu ook nog niet heel erg mee be zig. Dat komt op een later tijdstip wel." Het lijkt voor sommigen een sport te zijn geworden om een totaal on bekende Noord-Afrikaan deel te la ten nemen aan de Kustmarathon. In de maanden voor de wedstrijd tussen Burgh-Haamstede en Zou- telande komen er de laatste jaren steeds Nederlanders - heuse atle- tenmakelaars of gewoon mensen die een band met Marokko of Alge rije hebben - met verrassende na men op de proppen. Het begon in 2010, toen Noured- dine Athamna opeens aan de start stond. Die Algerijn, die meteen ook won, kwam met behulp van Archie Staal naar Zeeland. De Schouwse atleet had een startbe wijs overgenomen van een gebles seerde hardloper en vertelde aan niemand dat hij die aan Athamna gaf. Staal vond het vooral een mooie truc. Een 'duveltje uit een doosje' noemde hij de Afrikaan. Wat Staal deed, kon toen ook. Hij had niemand hoeven inlich ten. Maar daarna zijn de regels aan gepast. Op de site van de Kustma rathon staat sindsdien dat je al leen een startnummer kunt over nemen met goedkeuring van de organisatie. En die kan dan aan ie dereen laten weten dat er een snel le buitenlander komt. Er is - sinds jaar en dag - ook een andere manier om nog laat op de deelnemerslijst te komen: een wildcard aanvragen. Marathonor ganisator Lein Lievense kan die onder meer aan atleten met zeer snelle tijden geven. Dus toen hij een mailtje kreeg over Jaouad Ben Salem en zijn tijd van 2.25.22 uur zag, gaf hij dat ticket. Zonder diens gangen na te gaan. Maar er is inmiddels de nodige twijfel gerezen. De Marokkaan is op internet nergens te vinden. Zijn tijd die hij in 2014 gelopen zou hebben in de marathon van Tanger, is niet te traceren. Op de fraaie site van de marathon van Tanger staan alle uitslagen, maar Ben Salem is onvindbaar. Exact hetzelfde is er aan de hand met de tijd die hij in 2015 gelopen zou 154 mslf hebben op de halve marathon van El Jadida: 1.02.15. En ook in de atle- tenindex van de internationale at- letiekfederatie (IAAF) staat hij niet, in tegenstelling tot Noureddi ne Athamna en de tropische ver rassingen na hem. Jaouad Ben Salem is aangemeld door Ali Dibi El Yakhlifi. Hij staat in Den Haag ingeschreven met het bedrijfje Top Holland Manage ment. Op hetzelfde adres is of was de stichting Casa Atletiek te vin den. Maar noch het telefoonnum mer dat bij het adres hoort noch het telefoonnummer dat volgens El Yakhlifi van Ben Salem is, is in gebruik. Het is een vreemde zaak. Waar om zou je een niet bestaande at leet opgeven? En als-ie wel be staat: waarom is het allemaal dan zo schimmig? Blijkbaar is het vermakelijk om iedereen tot op de wedstrijddag in het ongewisse te laten. Maar wie de Kustmarathon inmiddels kent, weet dat het niet zoveel uitmaakt welke buitenlanders er het po dium bezetten. Ze worden door Lievense hartelijk begroet en ze worden ook netjes gehuldigd, maar het draait vooral om de 1500 atleten die er achteraan komen. Om de mensen die vaak al sinds 1 januari staan ingeschreven. En om het hardloopfeest dat zij vieren. ZOUTELANDE Leonie Ton uit Wissenkerke heeft een wild card gekregen voor de Kustma rathon van 1 oktober. De 41-jarige atlete van AV'56 won anderhalve week geleden het NK100 kilometer in Winschoten. Ze deed dat in een nieuw Nederlands record: 8.22 uur. Direct na die wedstrijd twijfel de ze over deelname aan de Kustmarathon, maar in de tus sentijd heeft ze besloten dat ze toch aan de start kan verschij nen in Burgh-Haamstede. donderdag 22 september 2016 geen 'tikkie' uit n De vrienden Bradley de Nooijer (midden) en Rick van Drongelen (rechts) hebben elkaar succes ge wenst voorafgaand aan het bekerduel Sparta-FC Dordrecht, foto awé krijger/orange pictures Bradley de Nooijer Bestaat Jaouad Ben Salem? Mis schien wel. Maar het is absurd dat niemand iets weet over deze vermeende Marokkaanse atleet, die dinsdag een wildcard toege zegd heeft gekregen van de or ganisatie van de Kustmarathon. Roeland van Vliet BESCHOUWING Noureddine Athamna wordt in 2010 opgetild door Lein Lievense. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47