O CD 'Het was magnifiek, roeien L 14 ZEELAND KNVB BEKER SPARTA-FC DORDRECHT A Roysel James kan gaan revalideren De Nooijer weer in selectie Curasao Kerkhove krijgt top 100 in zicht Veldrit en MTB-race bij Kruiningen De vrienden Rick van Drongelen en Bradley de Nooijer staan voor het eerst tegenover elkaar. Sparta verslaat FC Dordrecht na een 3-0-ruststand met 3-1. Zeeuwse voetballers .!D..de.kNyB-beker De vrees van voetballer Roysel James voor een kruisbandblessure was ongegrond, bleek uit een kijkoperatie. Bij die operatie is bij de verdediger van zondag-hoofdklasser Vlissingen een stukje zwevend bot uit het kniegewricht gehaald en is een scheurtje in de meniscus gerepareerd. James kan nu aan zijn revalidatie beginnen. Voor het herstel van een dergelijke blessure staat zes tot acht weken. Eneco Tour Jeremy de Nooijer (foto) is opnieuw opgeno men in de selectie van Curasao. De uit Vlis singen afkomstige voetballer, die voor het Bulgaarse Levski Sofia uitkomt, speelt met Curasao twee duels in de derde voorronde van de Caribbean Cup. Op woensdag 5 oktober voetbalt Curasao thuis tegen Antigua en Barbuda, zes dagen later volgt een uitwedstrijd tegen Puerto Ri co. De winnaar van het drieluik plaatst zich voor het eindtoernooi om de Caribbean Cup, de drie beste nummers twee van de vier poules spelen nog een play-off. De Caribbean Cup wordt tussen 18 en 24 mei 2017 in de Verenigde Staten afgewerkt. In het dubbelspel heeft tennisster Lesley Kerkhove de laatste tijd meer succes dan in het enkelspel. De 24-jarige schuift door goede resultaten langzaam op richting de top 100. Gisteren plaatste Kerkhove zich voor de hal ve finales van het 100.000 dollartoernooi van Sint-Petersburg. Met haar Russische ge legenheidspartner, Natela Dzalamidze, won ze met 6-17-5 van twee andere Russinnen. De Schouwse staat nu 129ste op de ranking en weet dat ze na het toernooi weer zal gaan stijgen. In natuurgebied Den Inkel, nabij Kruinin gen, is zaterdag de opening van de West- Brabantse Veldritcompetitie. Deze wedstrij dencyclus is ooit opgezet voor de jeugd, maar in de loop der jaren kwam er ook start gelegenheid voor oudere rijders. Dit jaar is er zelfs een MTB-wedstrijd aan het program ma toegevoegd. De wedstrijden zijn vanaf 10.45 uur. In de middag rijden de senioren. De competitie telt in totaal dertien wedstrij den en de finale is op zondag 18 december in Drimmelen. Dressuur ij JVOZ werden ze goede vrien den, een paar jaar later werden ze allebei Spartaan. In de zomer van 2015 scheidden de wegen van Rick van Drongelen en Bradley de Nooijer echter. De laatste vertrok naar FC Dordrecht, maar ten koste van hun vriendschap ging dat niet. Maandag logeerde De Nooijer (18) nog bij Van Drongelen (17) in zijn huis in Wateringen, gisteravond stonden ze op Het Kasteel voor het eerst in hun leven tegenover. Een sfeertekening. Op de trap boven de hoofdin gang lopen we Hugo Borst tegen het lijf. De schrijver, die een weke lijkse column heeft in deze krant, zegt Bradley de Nooijer niet zo goed te kennen. Met Rick van Drongelen heeft hij een goede band, vertelt Borst. „Ik vind Rick een ontzettend aardige knul. Ik heb laatst nog een boek van hem gehad dat zijn schoonmoeder had geschreven over Florence Nightin gale." De schrijver appt de jonge verde diger soms voor wedstrijden om hem succes te wensen. Borst, al een leven lang supporter van Sparta, heeft een hoge pet op van de Zeeuw. Ik ben blij dat we weer eens een talent hebben dat niet voor 300.000 euro naar Hera cles gaat." Hij doelt op spelers als Duarte, Bel Hassani en Gladon. „Ik hoop dat Rick hier nog een jaar of twee speelt en dan een mooie transfer maakt." Van Drongelen stapt iets voor acht uur met Sparta het veld op, Bradley de Nooijer loopt links van hem in het geel met blauwe uitte- nue van FC Dordrecht. De Sparta Mars schalt door het stadion. De Nooijer heeft een paar uur eerder al verteld dat hij best zenuwachtig is. „Je speelt toch voor meer pu bliek dan in de Jupiler League." Het is een bijzonder duel voor hem, want hij speelt tegen één van zijn beste vrienden en tegen zijn oude club. Natuurlijk heeft hij vooraf wat steekjes uitgedeeld aan Van Drongelen. „Ik zei dat ik hem wel een 'tikkie' zou geven", lacht De Nooijer voor de wed strijd. Bradley de Nooijer in het shirt van Sparta, dat is nog maar zestien maanden geleden. De linksback is nu onder zijn trainer en vader Gé- rard een vaste waarde bij FC Dord recht. „Of het een goede keuze is geweest? Ik weet het niet", zegt hij. „Misschien had ik nu bij Sparta ook wel gespeeld. Dat weet niemand. Een paar jongens waar mee ik in de Ai speelde, zitten nu ook geregeld bij de selectie." Zijn vader is stelliger. De over gang naar FC Dordrecht is in zijn ogen een goede keuze geweest. „Bradley hoefde niet weg bij Sparta, maar we hebben er toch voor gekozen om hem naar FC Dordrecht te laten gaan. Zijn ge drag was toen niet altijd zoals het moest zijn, terwijl mensen bij Sparta er veel tijd en energie in sta ken. Ik wilde Bradley liever dicht bij me hebben. Dat mijn broer Dennis trainer van de Ai werd en Bradley dus in zijn ploeg zou heb ben, vond ik ook een pluspunt. Ta lent raak je niet kwijt, maar som mige spelers hebben soms een zet je nodig." Zijn zoon maakt dit seizoen een solide indruk als linksback. Gérard de Nooijer: „Ik krijg weinig vragen over het opstellen van mijn zoon. Ik kijk of iemand presteert, of hij nu familie is of geen familie." Van Drongelen heeft de trainer bij JVOZ drie seizoenen onder zijn hoede gehad. „Wat hij nu in de eredivisie laat zien, is niet te vergelijken met zijn tijd bij JVOZ. Daar heeft hij de eerste stappen ge zet, bij Sparta heeft hij zich vervol gens heel sterk ontwikkeld." Ter voorbereiding op het beker duel heeft Gérard de Nooijer zon dag op Het Kasteel het duel Spar- ta-NEC (2-0) bekeken. Een dag la ter komt Rick van Drongelen even langs bij de familie De Nooijer in Oost-Souburg. „Ik heb hem ver teld wat hij in mijn ogen nog be ter kan doen. Ja, ook al speelden we dan twee dagen later tegen hem. Ik mag hem graag en Brad ley en hij zijn heel goede vrien den. In hun tijd bij JVOZ logeerde Rick ook vaak bij ons." FIFA-plaatje Niels Slager denkt met genoegen terug aan die jaren. „Dat was een prachtige lichting, waar Rick en Bradley in zaten", zegt de coördi nator van de voetbalopleiding. Veel van die jongens zitten nu bij profclubs en zitten samen in een app-groep. „Ze motiveren elkaar", weet Slager. „Deze week gooide ik er een foto van het nieuwe FIFA 17-plaatje van Rick in. Dat is bijzonder, dat willen ze alle maal." Het duel tussen de vrienden is op Het Kasteel halverwege eigen lijk al beslist. Door Mart Dijkstra, Thomas Verhaar en Dordt-verdedi- ger Joris Kramer (eigen doelpunt) staat het na 45 minuten 3-0. Na rust scoort Alvin Daniels tegen (3-1) en krijgt Verhaar zijn tweede gele kaart na zijn tweede overtre ding op De Nooijer. Met tien te gen elf dringt FC Dordrecht aan en is De Nooijer na een rush heel dicht bij de 3-2. Het blijft echter bij 3-1, waar door Van Drongelen als winnaar van het veld stapt. Hij omhelst zijn vriend De Nooijer en samen praten ze heel even na. Niet over een 'tikkie', want dat is deze avond niet uitgedeeld. Corné de Koning keerde dinsdag thuis na een onvergetelijke tijd in Brazilië. Direct na de landing op Schiphol ging hij met de paralym pische ploeg naar een huldiging in het Tivoli in Utrecht. Eenmaal in Goes sliep hij het klokje rond. „Tja, we vlogen 's nachts, maar van slapen is er niet veel geko men", verklaarde hij. „Het was een mooi feestje aan boord." De 26-jarige De Koning eindig de elf dagen geleden samen met donderdag 22 september 2016 VOETBAL VOETBAL TENNIS VELDRIJDEN n De derde etappe van de Eneco Tour eindigde gisteren in een massasprint en beide Zeeuwse wielrenners fi nishten in het pe loton. Brian van Goethem uit Sluiskil werd 77ste, Middel burger Nick van der Lijke 131ste. In het klasse ment staan ze respectievelijk 48ste en 113de. De Eneco Tour is een World- Tour-wedstrijd. De etappekoers door Nederland en België duurt tot en met zon dag. i Voor dressuur- amazone Clau dia Witte ging haar droom, star ten met de mer rie Carlette in de zware tour, in vervulling. En met succers. De amazone van de Stable Hexagon uit Schore stuur de de Briar- dochter in Wer kendam in de U25 (proeven voor ruiters en amazones tot 25 jaar) met de score van 61,98 procent naar een fraaie derde plaats. ■c o s. (O Vrienden delen Barry van der Hooft Rotterdam WOENSDAG Wilmer Kousemaker met Capelle tegen FC Groningen VANDAAG Rick van Drongelen (Sparta) versus Bradley de Nooijer (FC Dordrecht) VRIJDAG Istvan Bakx en Tom Boere met FC Oss in de Kuip Roeien op de baai van Rio de Janeiro, met volop uitzicht op het bekende Christus-beeld. Dat zal Corné de Koning, de Goese deelnemer aan de Paralympics, het meeste bijblijven. „Dat was echt magnifiek." Roeland van Vliet Goes Corné de Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46