Strooien van wegen gebeurt efficiënter Provincie wil uitstel van bezuiniging op omroep Wliiskyfesea 7 ZEELAND 11 Foodsector blijft groeien OOST-SOUBURG Het provincie bestuur wil dat de bezuiniging op Omroep Zeeland wordt opge schort. Het dringt daarop samen met andere provincies, gebun deld in het Interprovinciaal Overleg (IPO), op aan bij staatssecretaris Dekker. Het kabinet wil 17 miljoen euro bezuinigen op de regiona le omroepen. Om dat te berei ken was het plan een landelij ke organisatie op te tuigen die zaken zoals personeel, financi ën en techniek voor alle om roepen centraal uitvoert. Het wetsvoorstel is echter op de lange baan geschoven. Daardoor dreigen de omroe pen de bezuiniging van 17 mil joen per 1 januari 2017 indivi dueel te moeten oplossen. Het IPO vindt dat de bezui niging gekoppeld moet blij ven aan het wetsvoorstel en wijst ook op het belang van de omroepen voor de regiona le informatie-, nieuws- en cul tuurvoorziening. De kans wordt steeds kleiner dat je als automobilist 's winters van een goed gestrooide weg opeens op een spekgladde ondergrond te recht komt. De Zeeuwse wegbe- heerders treden steeds meer op als één team, waardoor het strooi- beleid logischer én goedkoper wordt. De tijd dat instanties als water schap, gemeenten en Rijkswater staat louter verantwoordelijk wa ren voor het strooien van de ei gen wegen, is al jaren voorbij. Toch kon het allemaal nog beter, vonden ze. Gisteren onderteken den zeventien beheerders een overeenkomst waarin ze dat rege len. Zij gooien hun personeel en materieel voortaan op één grote hoop. Twee coördinatoren van die 'Zeeuwse strooiploeg' bepa len voortaan wanneer en waar er wordt gestrooid. Daardoor zou, bijvoorbeeld, een strooier van Rijkswaterstaat ook op gemeente lijke wegen aan het werk kun nen. Door die efficiëntere werk wijze en het samen inkopen van zout wordt het strooien ook goed koper. Eigenlijk logisch, zei gede puteerde Harry van der Maas gis teren. „Want het zal de automo bilist natuurlijk worst wezen van wie de weg eigenlijk is." En toch ook bijzonder, gaf hij aan. „Want zó intensief samenwerken als wij nu doen, is uniek in ons land." De deelnemende instanties brengen samen zo'n 125 strooiers en 150 sneeuwschuivers in. De strooiploegen rukken per winter 25 tot 30 keer uit en strooien dan een kleine 3000 kilometer aan Zeeuwse wegen en fietspaden. O ©pzcredactie facebook.com/depzc ©pzcredactie PZC ONLINE Ik kan me ook niet vinden in de ma nier waarop Brad Pit met zijn kinde ren omgaat. En eis derhalve een om gangsregeling met Angelina Jolie. Karei T Nooitgedacht @poeetweet 23 en 24 september 2016 Wat houdt het in donderdag 22 september 2016 Marlijn de Koning Hoek Kijk op www.pzc.nl of Stichting Food Delta Zee land zet tijdens de Dutch Agri Food Week verschillen de activiteiten op touw rond voedselproductie- en verwer king en de betekenis van de sector voor de Zeeuwse eco nomie en het onderwijs. „Het is een brede sector die groeit, innoveert en zorgt voor banen en inkomen. Te gelijkertijd moeten we het belang van de foodsector be ter uitdragen. Naast de aard appelen en de uien, hebben we ook de bruine bonen die in elk potje van Hak zitten en de zwarte bessen die je te rugvindt in cassislimonades. Er wordt bijvoorbeeld ook steeds meer gedaan met zeewier. Dat verhaal moeten we vaker vertellen", zegt di recteur Sabine Verburg van Food Delta Zeeland. Op het programma staat on der meer een sessie met jon ge designers in Dok41 in Vlis- singen. Onderwerp: bedenk nieuwe verpakkingen voor de agrifood. In het Biobased Trainings centrum in Terneuzen wordt tijdens de Dutch Agri Food Week nagedacht over herge bruik van reststromen uit de foodsector. Bijvoorbeeld schaaldierresten en tweede klas fruit. Voor de consument zijn er 22 oktober een Proef - Be- leefmarkt in hartje Terneu zen en een Zeeuwse Sma- ken-buffet op hoeve Land en Zeezicht in Kamperland Voor het laatste evenement kan publiek zich aanmelden op info@deltadeltazeeland.nl. Mark Staal van slager Mie ras in Wemeldinge snijdt Zeeuws spek van Zeeuwse varkens, foto's marcelle davidse LEZERSFOTO Heeft u een nieuwswaardige, bijzondere of gewoon mooie foto gemaakt? Stuur hem in en zie uw foto terug op onze website, in de krant of onze socialmedia-platforms. Bij eventuele publicatie zal uw naam vermeld worden. Bekijk onze foto-albums op www.pzc.nl/foto —Angelina Jolie (41) maakte bekend te willen scheiden van filmhunk Brad Pitt (52). Re den daarvoor zouden 'onover brugbare menigsverschillen' over de opvoeding van hun zes kinderen zijn. Pitt neemt volgens media geen genoe gen met een bezoekregeling voor zijn kinderen. ONLINE TOP-5 1.8000 boetes in 4 maanden bij trajectcontrole Wester- scheldetunnel 2. Brand in woning in Goes; brandweerlieden raken onwel 3. Snelste wiel ter wereld is af komstig uit Middelburg 4. Katoen Natie voorziet vlucht naar Nederland 5. Politie zet beelden van aan houding in Westdorpe online (video) UW REACTIE De trajectcontrole in de Wes- terscheldetunnel heeft in de afgelopen vier maanden tot bijna 8000 boetes geleid. 'Ei gen schuld', schrijft Josine Dierickx op Facebook. 'Je weet dat je maar 100 mag. Je kan mooie dingen doen van dat geld'. Ria Vermaire denkt er net zo over: 'Word wel eens ingehaald en dan denk ik waarom nu zo hard straks gebeurt er iets en dan sta je uren in de tunnel vast en dan maar mopperen!!!' TWITTER [AJVSU Arsenaal Theater - Arsenaalplein 1 - 4381 BL Vlissingen Een uitstekend whiskyaanbod in combinatie met een gemoedelijke sfeer info: www.WhiskyByTheSea.nl T: 0113 - 85 39 56 06 - 46 16 81 84

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43