Beheerders brengen het buurtgevoel terug in de wijk Rotonde maakt einde aan 'gevaarlijk kruispunt' Energieneutraal maken loods te duur Steun voor feest 800jaar Woning dicht om vondst wapen M WALCHEREN 7 WIJKBEHEER IS BESLIST GEEN POLITIE Woningcorporatie Woongoed stelt na het succes in de Edelstenenbuurt ook beheerders voor andere Middelburgse wijken aan. De Middelburgse Woning corporatie Woongoed is op zoek naar vier nieuwe wijk beheerders. Sinds twee maanden heeft de corporatie een beheerder voor de Edel stenenbuurt en omgeving. En dat bevalt volgens Ma- chiel de Vries van Woon goed zo goed dat besloten is meer wijkbeheerders aan te trekken. Ze gaan straks wer ken in wijken waar Woon goed de leefbaarheid wil be vorderen. Spencer de Graaf is sinds ruim twee maanden als wijk beheerder actief in de Edel stenenbuurt. Hij vertelt dat hij contacten legt met wijk bewoners en een signaleren de functie heeft richting ge meente, corporatie en poli tie. Maar hij benadrukt ook dat hij beslist geen verleng stuk is van de politie. Vorig jaar werd door bewo ners van de Edelstenen- buurt om een dergelijke wijkbeheerder gevraagd. In het verleden was in die wijk namelijk een toezichthou der actief en daar hadden ze goede herinneringen aan. De belangrijkste taak van de nieuwe beheerder: ervoor zorgen dat er weer een buurtgevoel ontstaat. Want volgens De Graaf zijn er nu nog te veel bewoners die geen contact zoeken met an dere buurtbewoners. „Die komen thuis, trekken de deur achter zich dicht en blijven binnen." De hoofdreden voor burgemeester Ha- rald Bergmann om een woning in de de Edelstenenbuurt te sluiten was de vondst van een vuur wapen. Daarnaast werd ruim driehon derd gram hennep aangetroffen. Berg mann liet dat deze week aan SP-fractie- voorzitter Jeroen van Dijen weten. Van Dijen stelde dat het om onrookbare en onverkoopbare wiet ging die in de woning lag. Hij vindt dat de burge meester wat terug houdender had moe ten optreden. Bergmann wees hem erop dat er meer boven tafel kwam dan alleen ruim driehonderd gram hennep. MELISKERKE Kees Bierens (foto) is blij. Het kruispunt van Dorpsstraat/Blauwpoortse- weg/Kaasboerweg/Burgemeester Huij sman- straat in Meliskerke komt niet langer in aan merking voor de titel 'gevaarlijkste kruising' van Walcheren. Wethouder Jaap Melse en de uitvoerder van de aannemer openden gister middag een rotonde waarop alle vier de we gen uitkomen. Het nieuwe verkeersplein moet een einde maken aan de stroom onge lukken op het kruispunt. Het laatste jaar was het acht keer raak, meestal omdat verkeers deelnemers vanuit de Dorpsstraat verkeer uit de richting Zoutelande niet zagen aankomen. „Gelukkig waren er nooit slachtoffers te be treuren. Maar er raakten toch wat mensen ge wond. Om over blikschade maar niet te pra ten." Een werkgroep bekijkt hoe de rotonde kan worden aangekleed. Een nieuwe wegwij zer zou de rotonde ook al opknappen, vond Melse. foto lex de meester DOMBURG De gemeenteloods van Grijpskerke wordt hoogst waarschijnlijk niet energieneu traal gemaakt. De meeste raads fracties vinden een investering van ruim een kwart miljoen euro te gortig. Alleen van D66 mag 'duurzaamheid wel wat kosten'. B en W hebben het afgelopen jaar uitgebreid onderzoek laten doen naar alle mogelijke maatre gelen. Isolatie van het gebouw viel af, omdat het college vond dat de te nemen maatregelen te duur zijn. Ook innovatieve maat regelen in installatietechniek leve ren financieel minder op dan ze kosten. Omdat de gemeenteraad het college bij aankoop van de loods de opdracht had gegeven om het pand energieneutraal te maken, is het voorstel er gekomen, meld de wethouder Jaap Melse. De meeste leden van de com missie Maatschappelijke Ontwik keling willen wel investeren in duurzaamheid. Maar als er ook op lange termijn geen zicht is de meerkosten terug te verdienen, moet ook Veere van investerin gen afzien. „Het is nu net of u soep aan het koken bent in een vergiet", wierp Marco Wisse (SGP/ChristenUnie) wethouder Melse voor de voeten. MIDDELBURG De Stichting Mid delburg 8oo kan zo goed als zeker rekenen op flinke financiële steun van de gemeente. Tijdens de com missievergadering bleek dat een ruime meerderheid bereid is om 250.000 euro subsidie te geven zo dat de organisatie volgend jaar een serie evenementen kan organi seren. Ook kan de stichting reke nen op een garantiesubsidie van 50.000 euro. De fracties van LPM en WD lie ten zelfs blijken dat een hoger be drag wat hen betreft bespreekbaar is. De SGP, SP en D66 hebben ech ter moeite met het financieel steu nen van de stichting. De fractie voorzitters van deze partijen rie pen in herinnering dat de gemeen te de afgelopen jaren keihard aan het bezuinigen is geslagen waar door tal van organisaties het nu met minder tot veel minder geld moeten doen. Ze vroegen dan ook Er is al jarenlang geld gespaard voor het jubileumjaar waarom er wel geld is voor een feestje. Wethouder Johan Aalberts ant woordde dat er al jarenlang geld is gereserveerd voor het jubileum jaar. En dat het verantwoord is een dergelijk bedrag te geven om dat de stichting Middelburg 'op de kaart zet'. Hij verwacht dat over acht jaar de gemeente nog steeds profiteert van wat in 2017 in gang is gezet. De stichting die het feestprogram ma voor de viering van 800 jaar stadsrechten uitwerkt, wil vooral dat er volgend jaar evenementen worden georganiseerd waarop voortgeborduurd kan worden. Ontvangtu al voordeel met de Zorgstroom X-tra pas? donderdag 22 september 2016 Emile Calon Middelburg Johan Aalberts, wethouder Meld u aan en krijg bij meer dan 650 bedrijven korting! Kijk voor meer info op www.zorgstroom.nl/voordeelpas Dichtbij mensen Zorgstroom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39