Veere steunt goed plan Maatgevend in de blaasmuziek Geld voor scholen 6 WALCHEREN OPTREDEN PEARL JOZEFZOON A Inwoners van Veere moeten besef fen dat de gemeente ze serieus wil helpen als ze plannen hebben om hun leefomgeving te verbete ren. Financieel, maar ook met raad en daad van deskundige ambtena ren, kan de gemeente vaak een handje toesteken als bewoners iets willen realiseren dat de leef baarheid in hun dorp verhoogt. Er wordt nog maar mondjes maat een beroep gedaan op een bijdrage uit het vorig jaar ingestel de leefbaarheidsfonds. De Veerse gemeenteraad stelde acht ton be schikbaar om plannen te kunnen realiseren die de leefbaarheid in een dorp verhogen. Alle fracties waren het er deze week tijdens de vergadering van de commissie Maatschappelijke Ontwikkeling over eens dat de inwoners nog eens extra op mogelijkheden voor realisatie van eigen ideeën en wen sen worden gewezen. Het gaat wel om leefbaarheid. Er is geen subsidiepotje voor leuke dingen Maar mensen moeten wel we ten dat voorstellen voor een bijdra ge moeten voldoen aan diverse cri teria. Zo moet het gaan om duur zame zaken, die zichzelf bedrui pen of door inwoners zelf worden onderhouden. Een mooi voor beeld is het dorpshuis in het nieu we multifunctionele centrum in Zoutelande. Muziekvereniging Luctor et Emergo exploiteert het dorpscentrum. Muzikanten en be stuurders halen andere dorps clubs over om naar het centrum te komen en kregen daarvoor acht tien mille uit de leefbaarheidspot als exploitatiebijdrage. Raadsleden hoeven niet bang te zijn dat Veere cadeautjes weg geeft, die door de ontvangers al leen hoeven worden uitgepakt, meldde wethouder René Mole naar. „We spelen als gemeente niet voor Sinterklaas." Behalve op de gemeentelijke site en in diver se publicaties brengen ambtena ren het bestaan en het doel van het leefbaarheidsfonds extra on der de aandacht bij stads- en dorpsraden. In de hoop nieuw en thousiasme los te maken. Dirigent, cornettist, componist en verenigingsman. Ronny de Rooij, 1953 - 2016 Ronny de Rooij, muzikant en dirigent uit Mid delburg, is zondag overleden na een periode van ziekte. De Rooij was decennialang een let terlijk en figuurlijk maatgevende persoonlijk heid in het Walcherse muziekleven. Op zijn achtste kreeg hij bij fanfare Vlijt en Volhar ding in geboorteplaats Oost-Souburg een cor net. Hij heeft dat instrument nooit meer losge laten. Tot recent speelde hij bij Brassband Apollo Domburg en Boerenkapel De Deudou- wers. De Rooij was 33 jaar dirigent bij muziek vereniging OKK in Westkapelle, tot 2009. Tot zijn overlijden was De Rooij al 20 jaar muzi kaal leider van Brassband Onda in Ritthem. Hij schreef menig muziekstuk speciaal voor dat gezelschap. In juni dirigeerde De Rooij, toen al ziek, Onda voor het laatst in Ritthem. De uitvaart is zaterdag, 13 uur, in het crema torium aan de Westelijke Oude Havendijk. Bikon r> Mbo-school Scalda in Vlissin gen krijgt na jaren een vergoe ding voor het gebruik van de praktijklokalen in het Tech- num door de leerlingen van het Scheldemond College en Nehalennia, de Mondia Scho- lengroep. De gemeente Vlissin gen trekt de beurs. Voor de huur is jaarlijks tot 50.000 euro beschikbaar uit de Vlissingse portie van het Ge meentefonds. De scholen beta len wel een bedrag per jaar per leerling voor het materiaalge bruik in het Technum, maar de gemeente is verantwoordelijk voor onderwijshuisvesting. Scalda heeft niet eerder huur gevraagd, maar wendt zich nu tot de gemeenten Middelburg en Vlissingen om bij te dragen. Daar is een speciale verorde ning voor nodig: de gemeente heeft wel zorgplicht voor het voortgezet onderwijs, maar niet voor het middelbaar be roepsonderwijs en kan niet rechtstreeks aan Scalda betalen. De 'verordening materiële fi nanciële gelijkstelling 2016' re pareert dat. Met diezelfde verordening wordt ook een oude belofte na gekomen: nieuwe kozijnen voor de obs De Omnibus in Bossenburgh. In voorjaar 2015 vroeg de school, die toen nog De Houtuyn heette, de vervan ging aan met een spoedproce dure, toen duidelijk werd dat de krimpende buurschool De Vlieger uit Westerzicht in zou komen wonen. Dat jaar werden schoolbesturen ook zelf verant woordelijk voor het onderhoud van hun gebouwen. Maar het gaat hier om een aanvraag die in 20ir ook al gedaan was maar die werd ingetrokken omdat er toen sprake was van nieuw bouw. Die is afgeblazen. En nu komen alsnog de nieuwe kozij nen voor zowat 200.000 euro. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE KOUDEKERKE donderdag 22 september 2016 René Hoonhorst Domburg Bert van Halderen, VVD L Leo Joosse Tweewielers Dorpsplein 14 43Ó3 AC Aagtekerke info@leojoossetweewielers.nl Tel. (01 1 8) 581 306 Claudia Sondervan Vlissingen MIDDELBURG Rommelmarkt op het Damplein Brassband Middel burg organiseert za terdag een rommel markt. Op de rommelmarkt zijn allerlei spullen te koop. Ook zal bakker Aart's Brood bolussen bakken. Aart won recentelijk de broodbakwed strijd Bak mee met het AKG en mag zich daarom de bes te volkorenbrood bakker van Neder land noemen. De rommelmarkt is op het Damplein in Middelburg en duurt van 9.00 uur tot 16.00 uur. VLISSINGEN Professor Bern stein over de popu lariteit van Trump Professor Bern stein, emeritus hoogleraar psycho logie aan de Unversi- ty of South Florida, geeft in samenwer king met HZ-Cult, vandaag een lezing genaamd Why Trump?. Deze lezing zal gaan over de popu lariteit van presi dentskandidaat Do nald J. Trump. Bernstein legt uit waarom Trump zo populair is, waarom hij zoveel aanhan gers heeft, waarom er zoveel Amerika nen op hem stem men en nog veel meer. De lezing is in het Engels en duurt van 15.00 uur tot 16.00 uur. Kaarten via ccxl.nl. ARNEMUIDEN Zangeres Pearl Joan Jozefzoon geeft zater dag een optreden in Arnemuiden, tijdens een benefietcon cert voor Compassion. Dat is een organisatie die zich inzet voor arme kinderen. Het concert vindt plaats in de Gereformeerde Kerk. De deu ren van de zaal gaan om 19.30 uur open. Kaarten kosten 12,50 euro per stuk en zijn te bestellen via muskathlonarnemuiden@gmail.com of de website events4christ.nl. FOTO ANP/REMKO DE WAAL Sportzaal, 09.15-10.15 uur- Gymnastiek op mu ziek voor ouderen BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur - Inloopochtend DOMBURG Ooststraat 10a, 13.00-17.00 uur - Zomertentoonstel- ling met als thema Het Zeeuwse land schap; Schutters hof, 13.30-17.00 uur -Soos Pien Bso, Tram straat 31, 09.00 uur - Mamacafé voor (aanstaande) moe ders met hun kinde ren (0-4 jaar); MELISKERKE Dorpshuis Ons huis, 09.30-11.30 uur- Koersbal MIDDELBURG Kousteensedijk 7, 13.30-15.30 uur- Start nieuwe teken en schildercursus; Koorkerk, 15.00 uur - Orgelconcert René Troost; Cine ma Middelburg, 15.30 uur-Verto ning Absolutely Fa bulous The Movie; Stadskantoor, 18.00- 20.00 uur- Inloopspreekuur subsidieregeling Provinciale Impuls Wonen; De Hoek steen, 19.15-22.00 uur-Start Kerstpro ject Grootkoor Zeeland OOSTKAPELLE Dorpsstraat, 10.00-19.00 uur- Seizoensmarkt; Wo- Z0C0 De Egelan tier, 10.00-17.00 uur - Burenmarktdag met verkoop van leu ke en lekkere din gen; Kantine Voet balvereniging, 13.30 uur-wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km SEROOSKERKE Torenstraat 32, 13.00-17.00 uur- Brandweeractie en educatie voor de jeugd en tentoon stelling 50-jarig jubi leum goudschat; Noordweg 125, 13.00-18.00 uur-ln- loopmiddag bij Fy- sioFitness De Drie hoek voor mensen met NAH VEERE Kerkstraat 6, 10.00-12.00 uur- Bijeenkomst Koffie Korenmaat VLISSINGEN Het Majoraat, 9.30-15.00 uur- Openstelling Majo raat, verkoop twee dehands kleding en sjoelactiviteit; Ter Reede, 14.00 en 19.00 uur-Theater- voorstelling Soms gaat het zo in het ka der van Wereld Alzheimerdag; Het Kinderkompas, Stroomweg 22, 19.30-21.00 uur- Thema Pré pubers met lange tenen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38