'Grensregio wereldwijd op de kaart door Unesco' zeelandtheaters.nl ZEELAND 5 Edudelta-directeur: 'Het komt over ons' Vertrok- en aankomsttijden van treinen verschuiven vanaf 11 december een kwartier. Bussen gaan daarin mee. Middelbare scholen in Goes passen tijden aan. Je staat erbij en kijkt ernaar, als de NS beslissen de treintijden te wijzigen 112 NIEUWS Inbreker met mes gaat via balkon woning in Aanhouding na schietincident Goes De NS voeren 11 december een nieuwe dienstregeling in die gro te gevolgen heeft voor het busver voer in Zeeland en ook voor scho len voor middelbaar onderwijs in Goes. Veel leerlingen van deze scholen zijn aangewezen op openbaar vervoer. De vertrek- en aankomsttijden van de treinen in Zeeland ver schuiven een kwartier. Con- nexxion ziet zich daarom genood zaakt ook de bustijden te veran deren om goede aansluitingen op de trein te blijven bieden. Het Edudelta College, het Goese Ly ceum, het Ostrea Lyceum en het Calvijn College in Goes passen daar met ingang van 2017 de roos ters op aan. De eerste lessen be ginnen een kwartier later. Het zelfde geldt voor het Calvijn Col lege in Krabbendijke. Vooraf is overleg geweest over de wijzigingen met de Stichting Scholierenvervoer Zeeland (SSZ). Kees van Nieuwenhuyzen, SSZ- voorzitter en directeur van het Edudelta College in Goes, is er niet gelukkig mee. „Maar", stelt hij, „je staat erbij en kijkt ernaar, als de NS zoiets beslissen. Het enige wat wij dan kunnen doen, is ons aanpassen." Alle tijden van bussen en ook van de Westerschelde Ferry tus sen Vlissingen en Breskens wijzi gen. Lijn 42 Breskens-Brugge gaat erin mee, maar dat geldt niet voor lijn 6 Terneuzen-Zelzate die in Zelzate aansluit op de bus van de Vlaamse busmaatschappij De Lijn naar Gent. De laatste verliest anders de aansluiting op de trein in Gent Sint Pieter. Bredabus Wankel wordt de toekomst van lijn 19, de Bredabus, die tussen Hulst en Breda rijdt over Antwer pen. De provincie Brabant wil van die bus af en heeft voorge steld nog slechts tot Antwerpen Centraal te rijden, omdat vanaf april 2017 de treindienst Antwer- pen-Breda verbetert. Connexxion is nog niet akkoord met de wijzi ging en wil er pas op terugko men in het overleg over de dienst regeling die december 2017 in gaat. Veel studenten maken ge bruik van de Bredabus. Dat vinden de provincie Noord-Brabant en de ge meenten op de Brabantse Wal. Zij nemen het initiatief om de regio uit te laten roepen tot 'Unesco Geopark'. Om dat voor el kaar te krijgen proberen ze Zeeuwse en Vlaamse overheden warm te krijgen. Kwartiermaker Geert Kooistra kan in elk geval op de deelname van Reimerswaal re kenen, zo bleek deze week tijdens een presentatie van de plannen. Reimerswaal ligt ongeveer cen traal in het beoogde Geopark, dat zich uitstrekt van de randen van Goes en Terneuzen in het westen tot Roosendaal in het oosten. De Grevelingendam is het noordelijk ste punt, vanaf daar loopt de 'Scheldedelta' door tot Sint Ni klaas. Op het eerste gezicht lijkt het een onsamenhangende en diverse regio, maar volgens Kooistra is het gebied onder de grond een geologisch fenomeen. „Volgens de Unesco is het zo'n exemplarisch gebied dat ze het eigenlijk bijzon der vinden dat er nooit eerder werk is gemaakt om het uit te la ten roepen tot Geopark." Tot nu toe is de Hondsrug de enige Nederlandse vermelding op de lijst van 69 Europese Geopar- ken, die volgens Kooistra als geolo gische tegenhanger van de wereld- erfgoedlijst kan worden be schouwd. Volgend jaar september willen de initiatiefnemers het gebied voordragen bij Unesco. Als alles goed verloopt, verleent die organi satie in het voorjaar van 2019 de status van Geopark. Kooistra verwacht dat de kandi datuur en eventuele toekenning niet direct drommen toeristen op levert. Wel is de aansluiting bij het initiatief een uitgelezen kans om 'een breder verhaal' te vertel len over de ontstaansgeschiedenis van de regio. Verder kan door, in overleg met deelnemende overhe den, bepaalde 'sites' aan te wijzen lokaal het toerisme een impuls krijgen, zo betoogt Kooistra. WO 5 okt Cabarestafette ZA01 okt Ashton Brothers ZA1 okt Sjors van der Panne VR 7 okt Goes geeft thuis VR 7 okt Niet Schieten! ZA 8 okt Tribute to Michael Jackson 9? r 5 donderdag 22 september 2016 MIDDELBURG Een 22-jarige Vlissinger is in de nacht van dinsdag op woensdag gearresteerd om dat hij een woning in Middel burg binnendrong en de bewo ner bedreigde met een mes. De man uit Vlissingen klom rond 01.45 uur op het balkon van een woning aan de Duun- mede. De bewoner verliet de woning en waarschuwde de politie, waarna de verdachte een ruit ingooide en de woning binnen ging. Agenten troffen de Vlis singer aan in de woning en ar resteerden hem. Hij zit nog in de cel. MIDDELBURG De politie zoekt meer informa tie over het schietincident dat zich op zondagavond 17 juli voltrok op de Herculesweg in Middelburg. Een 41-jarige Mid delburger is verdachte in de zaak. Het schietincident ge beurde rond 20.00 uur. Uit het rechercheonderzoek blijkt dat er twee personenauto's bij betrokken waren. Volgens getuigen werd een witte per sonenauto klemgereden door de bestuurder van een donke re personenauto. Vervolgens is vanuit de witte auto op de donkere wagen geschoten. De Middelburger is verhoord en vrijgelaten, maar blijft ver dachte in de zaak. Wie meer weet, wordt verzocht te bel len naar 0900-8844. NS-dienstregeling bepaalt lesrooster Harmen van der Werf —Kees van Nieuwenhuyzen, Edudel ta College Goes Het grensgebied tussen Zee land, Noord-Brabant en de Bel gische provincies Oost-Vlaande- ren en Antwerpen moet wereld wijd op de kaart worden gezet. Joeri Wisse Kruiningen oU Myth* Scheldetheater Terneuzen 0115 695555 Schouwburg Middelburg 0118 659666 Theater de Mythe Goes 0113 213213 Sint Philips/and Bergen op Zoom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37