Breng die vrouw thuis Rustige zomer in Aagje Dekenstraat 2 ZEELAND In de zomer was het geen probleem om over die verlaten weg naar huis te fietsen. Maar nu, zonder straatverlichting... Babbeltruc Roggenplaat ligt onder loep DUISTERNIS NU DE ZON WEER Commentaar De herfst is mooi. Het lage licht op de fraaie kleuren van het beginnende verval. De vroege avondschemering. Maar voor een grote groep Nederlanders is de oprukkende win- terduisternis een bedreiging. Veel vrouwen en meisjes voelen zich beperkt in hun bewegingsvrijheid. Zij fietsen niet onbekommerd door donkere dreven. In Zeeland zijn gelukkig heel weinig aanrandingen en verkrach tingen. Of dit komt door het gedrag van mannen of door de voor zichtigheid van vrouwen, is niet duidelijk. Als er al seksueel ge weld voorkomt, is dat heel vaak in de kring van familie en beken den. Dus niet op straat. Desondanks zijn er heel veel plekjes in Zee land waar vrouwen zich 's avonds en 's nachts liever niet alleen vertonen. Die plaatsen zijn niet duidelijk begrensd. Een druk fiets pad kan in een mum van tijd veranderen in een verlaten plek. Ver licht of niet, dat doet er dan weinig meer toe. Het is ondoenlijk toe zicht te houden op al die sinistere plaatsen, zelfs niet met came ra's. Het zijn er te veel. Wellicht kan het anders. Want ouders beseffen dat ze meisjes moeten beschermen. Jonge vrouwen weten heel goed dat zij de vei ligheid van de groep moeten zoeken of dat ze zich moeten laten brengen en halen. Sommigen kiezen er duidelijk voor zich weer baar te maken. Hoe dan ook, er is geen aanleiding om krampachtig te doen. De politie bevestigt dat. Met gezond verstand risico's ver mijden, daar gaat het om. Dit geldt natuurlijk niet alleen voor de vrouwen en meisjes zelf. Familie, vrienden, collega's, clubgenoten, met een klein beetje moeite kunnen zij allemaal meehelpen de dreiging weg te nemen. Door even mee te fietsen of door een lift te geven. Zo'n ommetje is vaak nog gezellig ook. Met gezond verstand risico's vermijden, daar gaat het om Volgende week krijgt de gemeen teraad een 'eerste informatiebrief over het plan van aanpak voor de drugsoverlast in de Aagje Deken straat. De gemeenteraad eiste dat voor 1 oktober van het college in een motie die op de valreep van het zomerreces werd aangeno men. „We verzamelen bouwste nen voor een plan van aanpak", vertelt burgemeester Bas van den Tillaar, „wat niet wil zeggen dat er de afgelopen tijd niets is gebeurd: de bewoners melden ook dat het de laatste tijd erg rustig is met de overlast in de Aagje Dekenstraat." Woordvoerder van de bewoners van de Aagje Dekenstraat Emile Miedema beaamt dat de zomer on gewoon rustig verlopen is dankzij extra aandacht van politie en handhavers van de gemeente. Maar hij is sceptisch: „Als dat stopt, keren de handelaren extra aggressief terug." Miedema heeft weinig vertrouwen in de inzet van opbouwwerk Roat die de ge meente voorstaat. „Zij hebben tot nu toe bewezen niets uit te rich- Orionis heeft opdracht overlast gevers met een uitkering aan te pakken ten." Hij is wel tevreden over de opdracht die het college aan Orio- nis gaf, om overlastgevers en straathandelaren met een uitke ring aan te pakken. Er zijn tot nu twintig gebiedsverboden uitge reikt, ook voor omliggende stra ten, stelt Van den Tillaar. Almanak Het was aangenaam verpozen, daar op dat nieuwe terras aan het Vlissingse strand. Na het kopje koffie sprak het oudere echtpaar de uitbater nog even aan. Dat het zo leuk was om zo op het zand te zitten, met uit zicht op zee. Dat de koffie zo goed smaakte. „Fijne dag nog!", riep de man joviaal, terwijl ze richting trap gingen. Ze waren al bijna verdwenen, toen de eigenaar ze achterna- riep. „Ik wil niet lullig doen, hoor. Maar zou u nog even wil len betalen?" Feest op vmbo Scheldemond Vragen over huissubsidies Raad blij met opvang GGD MIDDELBURG Lezing over zwaartekracht VLISSINGEN Rijkswaterstaat volgt nauwlettend wat het ef fect is van het opspuiten van de Roggenplaat voor de mos sel-, oester- en kreeftenvissers. IMARES heeft opdracht gekre gen de risico's in kaart te breng en en te blijven volgen wat er op de Roggenplaat verandert. Dat antwoorden Provinciale Staten (PS) op vragen van de SGP. Willen mosselproducen ten (verenigd in PO Mossel) schadeclaims indienen, dan kunnen zij dat doen bij een schadecommissie, verzekeren PS. Rijkswaterstaat en de PO Mossel hebben volgens PS al maatregelen afgesproken om de kans op schade te verminderen. JUWELIER MINDERHOUD 571284 601559 donderdag 22 september 2016 Durf ji] hier te fietsen? Marieke Kesteloo en Joanne Karkdijk li Claudia Sondervan Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Het Scheldemond College in Vlissingen neemt van daag enkele nieuwe prak tijklokalen in gebruik. Het gaat om een restaurant en een studio voor multimedia en vormgeving. Deze loka len zijn gemaakt bij een ver bouwing op het vmbo. Mon- dia Scholengroep heeft de vmbo-opleidingen verdeeld over Middelburg (Nehalen- nia) en Vlissingen (Schelde mond) en biedt met ingang van dit jaar extra praktijkles sen aan mavo-leerlingen. VLISSINGEN Hoe helpt Vlissingen de bur ger om te profiteren van de dikke subsidiepotten die het Rijk aanbiedt voor ver duurzaming van de eigen woning? Dat vraagt Els Ver- hage (GL, foto) aan het col lege. Er is landelijk 60 mil joen euro consumentensub sidie voor verduurzamen van particuliere woningen en nog 16 miljoen euro voor innovatieve aanpak. Wil de gemeente leges bij een aan vraag, vraagt Verhage. DOMBURG Het Prinsjesdagnieuws dat Den Haag vele miljoenen be schikbaar stelt voor opvang van verwarde mensen werd ook in de Domburgse raad zaal met blijdschap ontvan gen. Ook in Veere wonen verwarde mensen en de ze kerheid dat de GGD midde len krijgt om die personen op te vangen - nu de politie het niet meer doet - is nood zaak, betoogde Maaike Wal raven (PvdA/GroenLinks). Het Natuurkundig Gezel schap verzorgt morgen in Middelburg een lezing over zwaartekrachtsgolven. De lezing wordt gegeven door Dr. Steven Bloemen, van de Radboud Universiteit Nijmegen. Aanvang 19.30 uur in de Zeeuwse Biblio theek. Toegang kost 5 euro, studenten betalen de helft. Wij hebben interesse in uw gouden en zilveren sieraden. Bijv. Zeeuws, modern, bestek, munten enz. Maar ook bloedkoraal, granaten en rouwkralen. Wij taxeren het op reële waarde en kopen het bij belangstelling contant in. Bel voor meer informatie. www.juwelierminderhoud.nl westkapelle arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34