Winnen op zijn Sagans buigen of barsten 31 leverde niet het gewenste bedrag op bij veiling IÉ Om de investering terug te ver dienen stond ruim voor de Spe len al vast dat Zenith samen met vijf andere paarden uit het SFN zou worden verkocht. Opmerkelijk genoeg leverde de veiling van London, het spring paard van Gerco Schroder, twee jaar geleden nog 8,6 miljoen euro op. Het dier was op dat moment van dezelfde leeftijd als Zenith: twaalf jaar oud. En dressuurpaard Totilas werd in 2010 verkocht voor een bedrag van naar verluidt 25 miljoen euro. Wellicht is het karakter van Ze nith een factor in de beperkte ani mo van kopers. Het dier staat be kend als 'heef. Zenith is hoogsen- sitief en extreem gevoelig voor spanning. Daardoor kostte het Dubbeldam een jaar geleden bij de EK in Aken de grootste moeite om Zenith het drukke stadion in te krijgen, al werd de combinatie uiteindelijk kampioen. Een jaar daarvoor bij de WK kwam die ka raktereigenschap van zijn paard juist goed van pas: volgens tradi tie wisselen de eerste vier uit het tussenklassement voor de finale van dier, concurrenten wisten niet wat ze meemaakten. Een sensitief paard heeft als voordeel dat het beschikt over veel 'elektriciteit'. Zenith reageert uiterst snel en is explosief, wat bij springen heel handig is. Uit eindelijk draait het om de combi natie met de ruiter. Dubbeldam staat niet voor niets bekend als een van 's werelds beste ruiters. clusie dat de KNSB onvoldoende bereid was concessies te doen. Met name de hoge personeels kosten van de bond, naar verluidt 4 miljoen euro per jaar, zetten kwaad bloed. Dat blijkt uit ge sprekken met diverse betrokke nen. Ploegen, schaatsers en gewes ten vinden daarnaast dat de KNSB een dienstverlenende instantie moet zijn voor hun leden en dat niet is. In hun alternatieve begro ting moet de bond verder saneren en worden ploegen, atleten en ge westen ontzien. Omdat de Ledenraad bestaat uit gewesten, schaatsers en merken- teams (VPS), lijkt de vergadering van r oktober een formaliteit en is het slikken of stikken voor de bond. Volgens KNSB-directeur Theo Fledderus is de bond con structief in het overleg. „We wil den de gewesten tegemoet ko men, kijken naar het licentiebe- We trekken aan de handrem. Het houdt een keer op drag en atleten een premie geven afhankelijk van de sponsorinkom sten. Maar we zijn er niet uit geko men." Ook de schaatsers roeren zich, Sven Kramer voorop. Ze vin den dat zij de rekening betalen voor de financiële problemen van de bond. Kramer, lid van de Le denraad, heeft besloten voorlopig niet mee te werken aan commer ciële activiteiten van de bond en hoofdsponsor KPN en heeft zijn collega's gevraagd hetzelfde te doen. Van de 5,2 miljoen euro sponsorbijdrage van KPN vloeit via de premiepot in plaats van 1,1 miljoen euro nog 6 ton terug naar de profschaatsers. Omdat zij he hele seizoen rijden met logo's van dat bedrijf, voelt dat als on rechtvaardig. „We trekken aan de handrem. Wij leveren altijd, komen altijd opdraven en wor den nu 45 procent gekort. Het houdt een keer op." Hij drukt zijn neus bijna tegen het scherm. De wereldkampioen won al veel, maar dit kunststukje wil hij graag nog even terugzien. Sagan won zoals alleen hij dat kan. Sprinters zwalken als dron- kenmannen richting de streep. Marcel Kittel zit rechts, maar moet uitwijken naar links. Nacer Bouhanni denkt goed te zitten op links, maar wil toch weer naar rechts. Ondertussen denkt Danny van Poppel serieus aanspraak te kunnen maken op de ritzege, tot Sagan van achteruit met zijn sla lom begint. Hij gaat om Dylan Groenewegen - winnaar van de eerste rit - heen en passeert daar na André Greipel. Als een kapitein met een schip op wilde golven stuurt hij door de chaos om ver volgens als eerste te eindigen. Na een uitmuntende tijdrit een dag eerder - 8e op 17 seconden van de winnaar - is hij klassementslei der Rohan Dennis na gisteren tot drie seconden genaderd. donderdag 22 september 2016 tinkoff Peter Sagan na zijn overwin ning in Ardooie. foto belga Als een kind dat naar een teken film kijkt. Peter Sagan (Tinkoff) heeft net in de derde etappe van de Eneco Tour zijn twaalfde ze ge van het seizoen veiliggesteld en verschanst zich voor een tele visiemonitor. Daan Hakkenberg Op 4-jarige leeftijd zijn talentvolle paarden vaak rond de 60 dui zend euro waard. Vier jaar en veie investerin gen later kan dat bedrag zomaar oplopen tot miljoenen euro's, afhankelijk van presta ties op grote toernooi en. Een professionele ruiter heeft ook meer dere paarden op stal. 4 Sven Kramer met afgeplakte sponso ring van KPN. foto ERIK PASMAN Sven Kramer Ardooie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31