Lea Bouwmeester 9 li Het is geen gala. Dus niet te bloot, niet te kort en niet te diep wat betreft decolleté draaide zalmrol van de Sushi King op haar hoofd en een stuk scholfilet aan de pols vormen de kers op de duurzame taart waarvan anderen straks in de Ridderzaal misschien ook kunnen meegenieten. Want een snuffelende Dik en frac tiemedewerkster signaleren in de ChristenUnie-kamer een vleugje viswalm afkomstig van de acces soires. Maar: een parfumme- tje doet wonderen, weet Dik. Ze wil ook last mi- nute-herstelwerkzaam- heden aan haar hoofd bedekking laten uitvoe ren, omdat deze steeds scheef zakt. En constant ge- graai in het haar is weinig media geniek voor de camera's van het massaal uitgerukte persleger. Dik: „Uiterlijk is belangrijk. Maar inhoud gaat altijd voorop. Prinsjes dag is voor mij bij uitstek de gelegen heid om beide te combineren, zo lang het niet clownesk is. Ik heb Franciska in mei al gevraagd om een jurkje te ontwerpen van gerecyclede Urker visnetten. De sector staat soms ter discussie als het aankomt op duurzaamheid, maar de Urker vis sers gaan voor hergebruik. Een Itali aans bedrijf maakt er weer mooie stof van. In een wereld vol wegwerp kleding wil ik dat voor het voetlicht brengen." Lea Bouwmeester (PvdA) combi neert deze Prinsjesdag een Michael Barnaart van Bergen-jurk met oranje/blauwe-accenten met een licht, stijlvol hoofddeksel van vaste hoedenontwerper Her- ma Dejong. Zij voorziet een stoet politica - onder wie Edith Schippers en Auk- je de Vries - van hoofdbedek king. Manoeuvrerend voor een passpiegel in de Baarnse boetiek van Dejong twijfelt zowel zij als Bouwmeester over de lengte, of liever het gebrek daaraan, van het jurkje. De ontwerper zal diep beledigd zijn, maar mis schien doet een extra strook wonderen, peinst de afzwaaien de PvdA'er hardop. Bouwmeester: „Ik houd niet van stijf, wel van mooi met een twist. Er zijn geen regels, maar ik vind: het is geen gala. Dus niet te bloot, niet te kort en niet te diep wat betreft decolleté. Ook belangrijk: ik moet me er lekker in voelen. Anders straal ik uit dat het niet zo is." Broeken mogen voor vrouwen, vindt Bouwmeester. Net zoals hoe- denloze hoofden. Sterker: omdat ko ningin Maxima vorig jaar haar hoofd deksel aan de kapstok liet hangen, verwacht ze dat veel dames dat voor beeld dit jaar volgen. Over het mode- gevoel van de heren op Prinsjesdag kan zij weinig spannends melden. Carla Dik houdt het op saai, degelijk en nogal veilige keuzes. En Fleur Agema zegt: „Ze laten de vloer aan de vrouwen. En wij doen het steeds beter. Ik zie echt minder missers dan een aantal jaren geleden. Maar ja: we zijn nu eenmaal geen modemeisjes, modellen of stylisten. Dus soms gaat het fout. Vervelend want kleding en imago zijn voor vrouwen in de politiek heel belang rijk. Als ontwerper bij een architec tenbureau kom ik uit een mannen wereld waar dat minder telde. Ik trok elke dag een blauw pak met een col aan. In de Kamer is een water scheiding tussen de geslachten, wordt het verschil tussen mannen en vrouwen benadrukt. Ik heb beslo ten dat onderscheid dan maar te be nadrukken en te omarmen. Ik ga uit bundiger gekleed, vrouwelijker ook dan voorheen." Haar Prinsjesdag-outfit past bij die trefwoorden. Hoewel Agema een wegtrekker krijgt als zij ontdekt dat er een deuk in haar Berry Rutjes- hoed zit. Oorzaak: haar nieuwe pumps raakten tijdens het vervoer de rand van de hoed. Ze maakt di rect een afspraak voor een uitdeuk- beurt. Want na alle moeite wil ze wel kreukvrij voor de camera ver schijnen. dinsdag 20 september 2016 geen modellen in Den Haag: „Je kunt zalmhuid bij het afval gooien. Maar je kunt er ook voor kiezen om het materiaal bijvoorbeeld als riem te dragen. Ik ga niet vertellen hoeveel dit ontwerp kost. Laat ik zeggen dat er veel arbeidsloon aan te pas kwam." T Fleur Agema en kapper Gaga. FOTO S SHODY CAREMAN Met hoedenontwerper Herma Dejong in haar boetiek in Baarn: „Ik vind het leuk om hoeden te dragen. Helaas is er in Nederland op dat gebied nauwelijks een cultuur. Dit jaar krijg ik een behoorlijk grote hoed met een mooi opslagje. Ik moet wel goed blijven opletten, omdat ik een bril draag." Lea Bouwmeester, PvdA-Kamerlid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9