r Fleur Agema N 8 NI Fleur Agema (PVV) had de buit in november al binnen. Carla Dik (Christen-Unie) gaat voor gerecyclede visnetten. Lea Bouwmeester (PvdA) twijfelt over een jurkverlenging. Allemaal doen ze 'hun stinkende best' voor Prinsjesdag. „We zijn er allemaal mee bezig, ook met de recensies." PRINSJESDAG 2016 ulbanden, blikvangen- de hakken, jurken als gebouwen, haar- decoraties en modieu ze statements. Het Binnenhof fungeert vandaag even als cat walk waarop Nederlandse politica de resultaten etaleren van hun zoek tocht naar dé perfecte Prinsjesdag outfit. Een inspanning die op verschillen de manieren wordt beleefd. Zo er vaart Fleur Agema in de Haagse kap salon Gaga's Style tijdens de laatste doorpassessie lichte stress wanneer ze ontdekt dat ze haar wit/zwarte Ana Alcazar-ensemble soepeler kan dichtritsen als ze nog twee laatste zwangerschapskilo's krijgt wegge- lijnd. Het PVV-kamerlid voelt zich als een iets te zware bokser vlak voor de weging. „Ik zag deze outfit al vo rig jaar november in een etalage en wist in een split second: dit is 'm. Ik kocht eigenlijk twee maten te klein omdat ik dacht: in septem ber zit ik allang weer op mijn oude gewicht. Nee, dus. Ik be gon te laat met afvallen waardoor het nu een race tegen de klok is. Eiwit-omeletten, sla, rauwkost. Ik ben 8 kilo kwijt geraakt in twee maanden. Nu die laat ste twee nog. Het wordt af zien." De D66-dames nemen het wat lichter op: zij zien in hun jaarlijkse gezamenlijke gang naar de hoedenmaker voor al een team building-moment. Verder gokken zij op de succes- factor van het Britse hitmerk Karen Millen. Marianne Thieme (Partij voor de Dieren) - altijd goed voor een kledingstatement met wortels of worsten - houdt haar garderobe tot op het laatst angstvallig geheim. Van wege strategische redenen en maxi male publiciteitsimpact. En minis ter Jeanine Hennis (Defensie) wil als één van de weinigen geen enke le mededeling doen over jurk en hoed, omdat Prinsjesdag 'nou eenmaal om de inhoud draait'. Maar volgens Agema heb ben alle Binnenhof-vrouwen twee dingen gemeen: ze doen hun stinkende best en speuren vandaag als eerste twitter en soortgelijke social media af om te checken hoe de ander eruit ziet. Agema: „Wij zijn er alle maal mee bezig. Ook met de re censies en commentaren op de kle ding. Iedereen wil er goed op staan. Ik ben nieuwsgierig naar wat konin gin Maxima en Krisztina (de vrouw van partijgenoot Geert Wilders, red.) dragen. En naar wat Marianne Thieme nu weer heeft bedacht. Persoonlijk houd ik niet van politieke boodschap pen op deze dag, we vliegen elkaar de rest van het jaar al constant in de haren. Maar het is ieders eigen keuze en ik vraag me altijd wel af waar ze mee komt." Wie ook een statement maakt: Car la Dik (Christenunie). Koos zij in 2015 nog voor een weinig elastische outfit geproduceerd van het leer van treinbanken, nu gaat ze voor een fel blauw jurkje dat designer Franciska Manuputty componeerde van gerecy clede visnetten. Een tot hoedje ge- dinsdag 20 september 2016 We zijn na In de kapsalon met knottenkunstenares Gaga: „Die opvallende print van Ana Alcazar vond ik spannend. Een jurkje met een evenlange jas in dezelfde kleuren. Verder maakt Gaga een dubbelop kapsel: mijn haar moet straks toonbaar zijn mét en zónder hoed." Annemart van Rhee T Lea Bouwmeester en hoedenmaakster Herma Dejong.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8