Vier awards VC Vlissingen SCSRER S Steen gelijk zijn waarde u ZEELAND 13 Twee arena's op Badstrand xj: We moeten jonge mensen enthousiast blijven maken voor deze sport Als Richard en ik eenmaal samenspelen, vinden we elkaar weer blindelings HHi den als met het zaalvolleybal. Na 1996, toen de Nederlandse man- nenploeg goud won op de Spelen van Atlanta, is er volgens Num merdor iets misgegaan. „Zat daar na het zaalvolleybal in de lift? Nee, helemaal niet. Het is juist al leen maar achteruit gegaan. Er is toen te weinig met dat succes ge daan." Dat gaat Nummerdor nog altijd aan het hart. Hij realiseert zich maar al te goed dat hij als gezicht van het beachvolleybal in Neder land zijn schouders eronder moet zetten en het ijzer moet smeden nu het heet is. Daarom komt hij komend weekend maar al te graag naar Zeeland. Vragen „Ik kom al op vrijdag", vertelt hij. „Dan zal ik overdag clinics geven voor de jeugd, 's Avonds beant- woord ik tijdens een bijeenkomst met het bedrijfsleven vragen over mijn carrière en over hoe mooi het zou zijn als een plan voor Zee- VLISSINGEN Op het Bad strand in Vlissingen liggen komend weekeinde voor de kick-off van Zeeland Beach Classics twee arena's: een beacharena en een topsport arena. Rondom de topsport arena komt een vipdorp en staan tribunes. Op vrijdag, zaterdag en zon dag worden er sterk bezette toernooien gespeeld en de monstraties en clinics gege ven. Alle vier sporten - be achvolleybal, beachsoccer, beachtennis en bossaball - komen ruim aan bod. Voor het tennis is Jesse Huta Ga- lung aangetrokken, de spe ler die de afgelopen twee edities van de Driekleur Challenger Zeeland in Mid delburg won. Op alle drie dagen is het programma omvangrijk. Voor meer informatie en het complete overzicht zie www.zeelandbeachclas- sics.nl. land Beach Classics uitgevoerd kan worden. Dat het daarbij niet alleen om beachvolleybal gaat, maar ook om andere beachspor- ten, is alleen maar mooi. Dan trekt het evenement nog meer mensen aan." Op zaterdag en zondag speelt Nummerdor ook nog wat demon stratiepartijen met Richard Schuil, met wie hij driemaal Euro pees kampioen werd en op de Spe len van Londen net naast het brons greep. „Na Rio heb ik niet veel meer gedaan", vertelt hij. „Ha- ha, dan gaat het hard achteruit. Maar ik denk dat het wel lukt om met Richard wat ballen te slaan. Of het onze hereniging is na 2012? Nee, hoor. Drie weken geleden hebben we ook al een keer bij el kaar in het veld gestaan, ook voor een demonstratie. Bij beiden is het fysiek niet helemaal meer wat het geweest is, maar als Richard en ik eenmaal samenspelen, vin den we elkaar weer blindelings. Dat zit er nu eenmaal in en gaat er niet snel uit." VLISSINGEN Met liefst vier uit verkiezingen is VC Vlissingen de ze week de grote winnaar van de Zeeuwse Voetbal Awards gewor den. De jury verkoos de zon dag-hoofdklasser onder meer tot club van de week. Die titel heeft Vlissingen te dan ken aan het goede optreden van af gelopen zondag tegen Gestel. De Brabanders werden voorafgaand aan de competitie gezien als één van de titelkandidaten in de hoofd klasse B. In Zeeland kwam de ploeg er echter niet aan te pas. Vlissingen won met 3-0. Trainer Ruud Pennings is door die 3-0-zege verkozen tot trainer van de week. Hij coachte zijn man schappen zondag alweer naar de vierde zege van het seizoen en be zet daardoor samen met Nuenen de tweede plek. Beide ploegen hebben twaalf punten. Voor Vlissingen-middenvelder Etienne Mallie was het zelfs dub bel feest. Hij won twee awards. Om te beginnen werd hij verko zen tot speler van de week. Hij had met twee treffers een belang rijk aandeel in de 3-0-zege op Ge stel. De eerste van die twee goals was zo mooi, dat hij ook de prijs voor het doelpunt van de week won. Met een gekruld schot van buiten het strafschopgebied zette hij zijn ploeg op 1-0. Veldspeelster Maud Kuijpers stond zaterdag op doel bij IJzendijke Maud Kuijpers van IJzendijke is speelster van de week geworden. Zij stond zaterdag tegen Oranje Nassau (1-1) op doel, terwijl ze ei genlijk een veldspeelster is. zon zon punten en vier assists bewees hij in de openingsfase van het sei zoen zijn waarde. Dat mag ook wel, vindt Laerenbergh, die voor malig Belgisch jeugdinternational is en in 2013 op negentienjarige leeftijd bij Beerschot zijn debuut in de hoogste Belgische voetbal klasse maakte. De spelbepaler scoorde tegen Lokeren en Ander- lecht, maar voelde te weinig ver trouwen om zijn contract te ver lengen. Na omzwervingen laste hij vo rig seizoen een sabbatical year in. Via keeperstrainer Willy Coort van Steen kwam hij in contact met de koploper van de vierde klasse. Coort en Laerenbergh ken- den elkaar uit de tijd dat Coort jeugdtrainer was bij Ternesse. De Ik heb Carlo al laten weten dat ik normaal gesproken niet wegga in de winter twee liepen elkaar in een winkel centrum tegen het lijf. „In het gesprek dat ik daarna met Carlo van Grimberghe had, voelde het meteen goed. Ik had ook andere aanbiedingen, maar vond geld niet het allerbelangrijk ste en wilde het plezier in het voetbal terug. In Nederland wordt veel meer gevoetbald dan in Bel gië. Ik heb Carlo al laten weten dat ik normaal gesproken in de winterstop niet wegga. Je weet het natuurlijk nooit, maar ik heb het bij Steen heel goed naar mijn zin. Ik ken de ploegen in deze klas se niet, maar hoorde vooraf dat Clinge normaal tot de top drie moet worden gerekend. Als je ons tegen Clinge hebt zien voetballen, dan weet je dat voor ons dit sei zoen alles mogelijk is." dinsdag 20 september 2016 doorpakken' Reinder Nummerdor 4 Reinder Nummerdor in Rio de Janeiro, bij zijn vijfde Olympi sche Spelen. Hij haalde met Christiaan Varenhorst de kwart finales. FOTO ANP Reinder Nummerdor klasse goals effect totaal 1 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 7 1,5 10,5 2 Stefan van de Klooster Nieuwdorp 2E zat 5 1,5 7,5 3 Robin Provoost ZSC'62 4B zat 7 1 7 4 MarloJanisse RCS 3A zat 4 1,5 6 Stephan de Leeuw Rillandia 3B zat 4 1,5 6 5 Soufian Bohadi Zeeland Sport 4A zat 5 1 5 Mohammed El Hajaji Zeeland Sport 4A zat 5 1 5 6 Dylan Adelaar Bruse Boys 2E zat 3 1,5 4,5 Richard Schouten SSV'65 2E zat 3 1,5 4,5 Alex van Dongen SSV'65 2E zat 3 1,5 4,5 Daniel Wissel Zeelandia Middelburg 2E 3 1,5 4,5 Okan Baskos GPC Vlissingen 3A zat 3 1,5 4,5 YannickSchaier Arnemuiden 3A zat 3 1,5 4,5 Elco Jansen Krabbendijke 3A zat 3 1,5 4,5 Thomas Paauwe Kruiningen 3A zat 3 1,5 4,5 Michel Harinck s-Heer Arendskerke 3A zat 3 1,5 4,5 Yordi Nijland RCS 3A zat 3 1,5 4,5 Morad Bobouh Vlissingen 3A zat 3 1,5 4,5 Dennis Buijs HVV'24 3A 3 1,5 4,5 Robbert de Bruine Duiveland 3B zat 3 1,5 4,5 Arvin de Witte WHS 3B zat 3 1,5 4,5 fWS Met vier goals en vier assists is Conor Laerenbergh tot nu toe van grote waarde voor Steen, fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 84