O CD Laerenbergh bewijst bij 12 ZEELANI Schweertman wint tiende proftoernooi Verberkmoes pakt goud in Almere Rillandia wint Ko de Winter-prijs v, Beachvolleyballer Reinder Nummerdor juicht het plan voor Zeeland Beach Classics toe. „Want nu is de sport booming." ZEELAND BEACH CLASSICS KICK-OFF A Squasher Piëdro Schweertman, afkomstig uit Koudekerke, heeft zondag voor de tien de keer in zijn carrière een proftoernooi ge wonnen. Hij versloeg in het Duitse Brug gen in de finale de Fransman Auguste Dus- saurd: 9-1111-9 11-5 11-4. De 33-jarige Schweertman (foto, rechts) is de nummer 77 op de wereldranglijst. In Bruggen was hij als eerste geplaatst. Andrea Verberkmoes heeft zaterdag goud gewonnen op het onderdeel Braziliaans jiu-jitsu tijdens de Flevo Open in Almere. De Vlissingse deed mee in de klasse +60,5 kg, blauwe band. De eerste partij was Ver berkmoes vrijgeloot. Daarna was er winst met een armbar (overstrekking van de arm). Ook de halve finale won ze met een armbar, om vervolgens de finale met een choke (verwurging) in haar voordeel te be slissen. Verberkmoes deed ook mee in de open klas se, waar sporters uit alle gewichtsklasses aan mee mogen doen. Hierin won ze zilver. Voetbalvereniging Rillandia heeft de Ko de Winter Fairplay-beker gewonnen. De Beve- landse zaterdag-derdeklasser was over het seizoen 2015/2016 de meest sportieve ploeg en mocht gisteravond in Wemeldinge de wis selbeker in ontvangst nemen. Ook zaterdag-vierdeklasser Bevelanders heeft een sportief seizoen achter de rug. De ploeg uit Kamperland werd tweede. Apol- lo'69 eindigde op plek drie. De Ko de Winter Fairplay-beker wordt ie der jaar uitgereikt door scheidsrechtersvere- niging Zuid- en Noord Beveland aan de ploeg die onder meer de minste gele en ro de kaarten kreeg. Scheidsrechter Danny Makkelie was gisteravond de speciale gast. Pleijte Minnaard Eneco Tour Met negen punten uit drie wed strijden leidt Steen in de vierde klasse A van het zondagvoetbal de dans. De koploper incasseerde in Clinge de eerste tegentreffer, die uit een hoekschop tot stand kwam. Het was een van de spaar zame mogelijkheden van de thuis ploeg, die moest toestaan dat Steen een veelheid aan kansen schiep. „Ze waren gevaarlijk op stilstaande fases", gaf Laeren bergh toe. „Maar ik heb er nooit aan getwijfeld of wij zouden win nen. Dat was eigenlijk meer een kwestie van tijd." De Belg is nieuw in de selectie van Steen en werd door zijn trai ner meteen tot aanvoerder be noemd. Dat is opmerkelijk, beseft hij. „Het getuigt van vertrouwen van de trainer. Het klikt tussen hem en mij. Hij heeft tactisch heel veel in zich en onze visies lig- Bij Beerschot kon Laerenbergh een profcontract krijgen, maar hij weigerde gen heel dicht bij elkaar." De nummer tien van de Oost- Zeeuws-Vlamingen heeft carte blanche gekregen. Met vier doel- eet je wat vreemd is? Dat er in Zee land nog groot evenement is met be- achsporten. Jullie provincie is er natuurlijk een ideale locatie voor." Dat zegt Reinder Nummerdor. De veertigjarige beachvolleybal ler, die vorige maand met Christi- aan Varenhorst de kwartfinales haalde tijdens de Olympische Spe len van Rio de Janeiro, is één van de ambassadeurs van Zeeland Be ach Classics. Dat is een voor de zo mer van 2017 gepland evenement, waarbij op een ponton in de Vlis singse Dokhaven allerlei toer nooien worden gehouden. Het is het idee dat dan de wereldtop bij het beachvolleybal, beachsoc- cer, beachtennis en bossaball aan het werk te zien is. Komend weekeinde is de kick-off van Zee land Beach op het Badstrand in Vlissingen. Er zijn demonstraties, cli nics en netwerkbijeenkomsten. Vooral de businness-to-business is belangrijk; in drie dagen tijd moet namelijk het Zeeuwse bedrijfsle ven enthousiast gemaakt wor den om veel te sponsoren. Anders kan, zo heeft be denker Sander van Buren al laten weten, het hele plan niet uitgevoerd wor den. „En dat zou zonde zijn" vindt Num- beachvolleybal - mijn terrein - is booming. Na het wereldkampioen schap van vorig jaar in eigen land, met prachtige speellocaties in de grote steden, en het succes van Nederland op de Olympische Spelen moeten we doorpakken. We moeten jonge mensen enthou siast blijven maken voor deze sport. Daar is zo'n evene ment als in Vlissin gen natuurlijk een mooi platform voor." De routinier vindt dat met het beachvol leybal niet de zelfde fout ge maakt mag w o r - dinsdag 20 september 2016 SQUASH JIU-JITSU VOETBAL Anton de Wit is tweede geworden in de klasse 105 kg tijdens het NK bankdrukken in Geldrop. Hij tilde 190 kg. In de 93 kg-klasse won Art Asrian brons. De Zeeuws-Vlaming kwam tot 150 kg. Karter Leroy Jagesar uit Middelburg heeft afgelopen weekend alle drie de races gewon nen tijdens de vijfde Belgian Max Challen- ge-wedstrijd in Mariembourg. Met nog één wedstrijd te gaan, kan de eindzege hem hier door niet meer ontgaan. De biljarters van het topteam 's Lands Welvaren/Reedijk wonnen (4-2) en verloren (2-4) in de eerste divisie van Goirle/Groothandel Nemeco. „We hebben twee punten laten liggen", zei Peter de Bree. II Vlissinger Tim Pleijte is zondag bij de Glen Coe Skyline, een sterkbezette trail in Schot land, als 41ste gefinisht. De wedstrijd had een lengte van 55 kilometer en het parkoers voerde over de hoogste bergen van het land. De Walchenaar kwam aan na 9.19.50 uur. i Wielrenner Mar co Minnaard uit Wemeldinge is derde geworden in de Belgische koers Viane-Ge- raardsbergen. Yersekenaar Davy Gunst fi nishte op plek zeven. Wielrenner Brian van Goethem uit Sluiskil reed gis teren ruim 160 ki lometer in een kopgroep van vijf tijdens de eerste etappe van de En eco Tour. vlak voor de finish werd hij bijge haald. Uiteindelijk werd hij 87ste. ■c o o. 'We moeten nu Tot vijf minuten voor tijd leek Steen in de derby in en tegen Clinge genoegen te moeten ne men met een gelijkspel, maar Co- nor Laerenbergh werd in de slot fase matchwinnaar. De aanvoer der van de formatie van Carlo van Grimberghe zorgde er met zijn tweede treffer van de mid dag - de 1-2 - voor dat Steen de maximale score behield. Peter van Kouteren Clinge Roeland van Vliet Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 83