Bijna veertig genomineerden voor B02-prijs Junior Kamer Prinsjesdag ACTIE MüNT ■VLAANDEREN 7 Ongeluk met e-bike ligt voor 92 procent aan de fietser Helm op, de trappers op tien voor twee en een rechte zithouding. Veilig elektrisch fietsen kun je leren. Veilig Verkeer Neder land (VVN) wil onge vallen onder elek trisch fietsende senio ren een halt toeroe pen. Dat doet de organisatie met de gratis e-bikedagen, die gesubsi dieerd worden door de Provincie Zeeland. WN streek gisteren neer in Terneuzen, op het terrein van sportpark Vliegende Vaart. Zo'n twintig deelnemers die al een e-bike hebben of overwegen er een aan te schaffen, volgen workshops, proberen fietsen uit én trainen op speelse wijze hun fietsspieren. Er komt namelijk meer bij kij ken, dan gewoon op een fiets klim men en trappen, legt bewegings- deskundige Hannie de Feijter uit. „Beweeglijkheid van de voeten en spierkracht in de benen is belang rijk voor op- en afstappen. En als je een goede conditie hebt, blijf je ook alerter in het verkeer." Hannie laat de deelnemers -op uitsluitend liedjes die over fietsen gaan- over hun schouder kijken en op een denkbeeldige fiets stap pen. „Knie omhoog,", moedigt ze de groep aan op de klanken van Nine Million Bicycles. VVN-voorlichter Cees van der Wielen verzorgt het theoretische gedeelte. „Om de verkeersregeltjes op te frissen en voor de 'oja-mo- menten", zegt hij. En dat is nodig: ongelukken met de e-bike liggen voor 92 procent aan de fietser zelf. „Het gaat nou eenmaal sneller en het is en blijft iemand op een fiets." Terwijl de ervaren e-bikers met opgewarmde spieren en opgefris te kennis een rondje door Terneu zen rijden, proberen vier onerva ren e-bikers verschillende fietsen uit. „Heel fijn, want er is zoveel keus", zegt Brigitte van Campen uit Graauw. Samen met haar man Ferdy van Campen is ze al naar de fiets- en wandelbeurs in Utrecht geweest, maar het grote aanbod maakte kiezen daar moeilijker. „Hier krijgen we goede uitleg en je weet beter waar je op moet letten." Zo zijn er fietsen met de motor in het midden of vanachte ren en de manier van bedienen loopt ook uiteen. Veel mensen pro beren ook voor het eerst een helm. Brigitte: „En het zit nog best lekker ook." Fietsenhandelaar Jack Faas van Faas Tweewielers is aanwezig voor hulp en advies en signaleert dat het niet meer alleen senioren zijn die elektrisch fietsen. „Er kwamen laatst twee jongens van veertien jaar om zo'n fiets. Over vijfjaar rij den we allemaal elektrisch", voor spelt hij. De Junior Kamer Zeeuws-Vlaan- deren roept de hulp in van Zeeuws-Vlamingen bij het kie zen van de winnaars van de B02-prijs. De B02-prijs is bestemd voor be drijven, stichtingen of personen die zich inzetten voor de streek, en daarmee ZeeuwsVlaanderen (inter)nationaal op de kaart zet ten. Zeeuws-Vlamingen mogen tot 30 september hun stem uitbren gen via de website g02b0.nl. Op 17 oktober start een tweede stem ronde. De winnaars worden vrij dag 18 november op het B02-net- werkevenement bekendgemaakt. Van elk winnende bedrijf mag een afgevaardigde tijdens de der de editie van het evenement mee- discussiëren over actuele regiona le onderwerpen. De Junior Ka mer selecteerde de genomineer den uit vijf categoriën. Categorie Horeca: Sergio Her man, wijnhandel Herman, Syrco Bakker, Hoogstad Horeca, Tho mas d'Hooghe, Laurent Smalle- gange, Dutch Bargain en De Hal ve Maen. Categorie Recreatie Toeris- Stemmen op de genomineerden kan tot eind deze maand via de website go2bo.nl me: Vestrock, Sint-Willibrordus- basiliek, Foodfest, Oldtimer Festi val Axel, Weg van Jou, Weitje- rock, Rock around the Bridge, Stichting Bach-Comité, Porgy Bess, Festival van Zeeuws-Vlaan- deren, De Havendagen Terneu zen, Waterdunen en de Badkoe- rier. Categorie Industrie: Dow Che mical, Glastuinbouw Zeeuws Vlaanderen, Verbrugge Termi nals, Morres Wonen en Kraker Trailers. Categorie Sport: Beach Soccer Zeeland, Esad Osmanovski Me morial Cup, Vliegende Hollander Toernooi, Scheldebekerwedstrijd en Zwinstedenloop. Categorie Geschiedenis: Johan Hendrik Van Dale, De Vliegende Hollander, Jantje van Sluis, Rey- naert de Vos, Jacob Cats en Wil lem Beukelszoon. www.bdmont.nl dinsdag 20 september 2016 Verantwoord rondzoeven Bas Vroonland van VVN (r) bekijkt met Donnie Boogerd de derde elektrische fiets die hij probeert. Een damesmodel blijkt praktischer om op te stappen, foto camile schelstraete Sophie Stockman Terneuzen Marlijn de Koning Terneuzen Bij Bomont gaat het hele gezin erop vooruit! Profiteer alléén vandaag van je kortingscode.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 80