Goese Lyceum bant sigaret compleet uit Fietsers en zwaar vrachtverkeer worden gescheiden op Nishoek Traplift nodig? Nu 20% nazomerkorting 6 BEVELANDEN EN THOLEN handicare-trapliften.nl/ZC of bel 072-75 111 75 Rehoboth zet de deur open handicare Goes „We waren er al heel lang klaar mee, het geeft veel overlast", ver klaart rector Carin Biesterbosch het besluit. „We willen een gezon de school zijn, dus dan moet je het goede voorbeeld geven." Het personeel is afgelopen voor jaar al op de hoogte gebracht van het voornemen en dat heeft zijn uitwerking niet gemist. „Veel col lega's zijn alvast gestopt", zegt Biersterbosch. Het gaat in feite om het rookvrij maken van de bui tenruimte, want binnen mag al langer nergens meer een sigaret worden opgestoken. Dat de invoe ring nog even op zich laat wach ten, heeft te maken met het feit dat de school nog kauwt op de ma nier van handhaving. „Dat is las tig", zegt de rector. „Er zal veel We willen een gezonde school zijn, dan moet je het goede voorbeeld geven meer toezicht moeten worden ge houden. Leerlingen van de boven bouw sturen we van het plein." De school wil nog in overleg met bijzondere opsporingsambtenaren (boa's), politie en omwonenden. „Want een klein beetje bang voor overlast in de wijk zijn we wel." De rector schat in dat zich onder het totale leerlingenaantal van 1.600 nog zo'n zestig rokers bevin den. Zij hebben nog geen protest aangekondigd. „We willen het po sitief insteken, ik wil van hen we ten wat ze eventueel nodig heb ben om te stoppen." Volgens Bies terbosch is Het Goese Lyceum (met locaties Bergweg en Oranje- weg) de eerste school in Goes die compleet rookvrij wordt. „Dus misschien gaat het wel leerlingen kosten", grapt Biesterbosch. Het Pieter Zeeman in Zierikzee, net als het Goese Lyceum onderdeel van de Pontes scholengroep, is sinds begin deze maand rookvrij. Vanaf 2020 is een rookvrij school plein wettelijk verplicht. Eigenlijk hoeven de fietsers -voor- al scholieren uit Krabbendijke- he lemaal niet over het bedrijventer rein te rijden. Langs de Oude Rijksweg loopt een vrijliggend fietspad, maar de route over Oost- dijk en Nishoek is wat sneller. „In de praktijk kiezen veel fiet sers voor de kortste weg", zegt wethouder Jaap Sinke. „Maar met de bedrijven die daar zitten, zoals de Sinkegroep, levert dat gevaarlij ke situaties op. De ondernemers hebben meerdere malen om een oplossing gevraagd." Die heeft de gemeente nu ge vonden. Langs de Nisseweg is er ruimte om op de onderhouds- strook tussen de sloot en de grond- wal een vrijliggend fietspad aan te leggen. Dat pad wordt aangesloten op het bestaande fietspad dat ach terlangs Lamb Weston Meijer loopt. Daar wordt nu maar weinig op gefietst, maar de gemeente wil de aansluiting zó vormgeven, dat het onaantrekkelijk wordt om over de gewone weg te rijden. Sin ke: „Echt verbieden kun je dat niet, omdat ook die bedrijven be reikbaar moeten zijn voor bijvoor beeld werknemers die op de fiets naar de zaak komen." Voor de aanleg van het fietspad wil het college van B en W 160.000 euro uittrekken. Dat geld moet uit het potje voor de bouw grondexploitatie komen. In het verleden is daar al eens 890.000 euro winst van de verkoop van percelen in Nishoek in gestort. De gemeenteraad moet volgen de week dinsdag nog wel goedkeu ring geven aan de financiering van het plan. slechts 1 week levertijd GOES Zorgcentrum Rehoboth aan de Bergweg in Goes bestaat 50 jaar. Dat wordt de hele week gevierd. De buurt is daar ook bij be trokken. Zo zijn inwoners van Goes-Oost vandaag om 14.30 uur welkom om koffie te ko men drinken. Zaterdag is het open huis en staat er een Markt met Amerikaanse veiling op het programma. Het is dan te vens open huis in het kader van de burendag in Goes-Oost. Ook Randhof, het Gasthuis en de Vredeskerk zetten van 10.00 tot 15.00 uur de deur open. Rehoboth is in 1966 voltooid en vervangt sindsdien een rust huis in Yerseke dat te klein werd. Het zorgcentrum heeft al tijd op de huidige locatie ge staan. In 2001 werd een heel nieuw woonzorgcentrum ge bouwd en verhuisde de ingang naar de Bergweg. IN DE REGIO THE ZED CONSORT MIJN DORP MIJN STAD dinsdag 20 september 2016 Roken is met ingang van het nieuwe jaar compleet taboe op de twee locaties van het Goese Lyceum in Goes. Voor leerlingen én docenten. Luc Oggel —Carin Biesterbosch, rector Onveilige verkeerssituaties op industrieterrein Nishoek bij Krui- ningen horen binnenkort tot het verleden. De gemeente Reimers- waal legt een vrijliggend fiets pad over het terrein aan, zodat fietsers niet meer tussen het zware vrachtverkeer rijden. Joeri Wisse Kruiningen Trapliftmaker sinds 1886 KAPELLE Kweeperen plukken Het Fruitteeltmu seum houdt een plukdag die in het te ken staat van kwee peren op woensdag 21 september in Ka- pelle. Kweeperen worden vaak verwerkt in ge lei en jam en fruitte lers gebruiken kwee- perenstammen als onderstam voor ap pels en peren. Bezoekers zijn tus sen 14.00 uur en 18.00 uur welkom in de boomgaard bij het museum om voor 3 euro zelf een pluktas te vullen. GOES Speurtocht door Hollandsche Hoe ve Milieu Educatie Cen trum De Bevelan- den houdt woens dag een speurtocht door de Holland sche Hoeve in Goes. De Spinnige Speur tocht gaat door de Hollandsche Hoeve en deelnemers kun nen door middel van opdrachten uit te voeren een schat kist veroveren. Kin deren tussen zeven en twaalf jaar zijn welkom tussen 14.00 uur en 15.30 uur. Deelname kost 1 euro. Opgeven via info@mecdebeve- landen.nl of bellen met 0113-252628. THOLEN In het Oude Stadhuis in Tholen is vrijdag om 20.15 uur een optreden van The Zed Consort. Het professioneel ensemble is gespecialiseerd in het uitvoeren van oude mu ziek en treedt op ter ere van 650 jaar stadsrechten. Uitgenodigd door de Stichting Anthonie Keldermans Concer ten, voert The Zed Consort een programma uit rondom de uit Tholen afkomstige Ghiselin Danckerts. The Zed Consort bestaat uit een kerngroep van vier zan gers: Arnout Malfliet, Adriaan de Koster, Bart Uvyn en Elisabeth Blom. GOES Grote markt, 09.00- 16.00 uur-Week markt; Admiraal de Ruyterziekenhuis, 10.00-12.00 uur - In formatiebijeen komst voor mensen met een whiplash; Ter Valcke, Louise de Colignylaan 2, 11.30-13.30 uur- Verwenzorgdag met pannenkoeken maaltijd; SMWO, 's-Heer Elsdorps- weg, 13.30-15.30 uur-Start ge spreksgroep voor mantelzorgers; Bibliotheek, 19.30-21.30 uur- Netwerkavond voor ondernemers met presentatie onder nemersklankbord door Bas de Winter HANSWEERT Voetbalveld, 15.30- 17.00 uur-Voetbal middag voor kinde ren uit groep 3 t/m 8 met o.a. opblaas bare pannakooi, le vend tafelvoetbal en een snelheidsmeter HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur- Gratis sporten on der professionele begeleiding in de Be- weegtuin, de trai ning bestaat uit ba lans, souplesse en coördinatie 'S-HEER HEN DRIKSKINDEREN Heer Hendrikhuis, Te Werfstraat 18, 09.30-11.30 uur-Di gitaal inloop- en ad- viespunt KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt; De Vroone, 20.00 uur- Avond voor verte genwoordigers van verenigingen in de gemeentes, Borse- le, Kapelle, Goes en Reimerswaal KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur-Weekmarkt; Ons Dorpshuis, Berghoekstraat 3, 14.00-16.30 uur- Kom uit je huis mid dag, activiteitenmid dag voor senioren; Hof Cruninghe, 14.00 uur-Wande len in groepsver band; Reimerswaal- hal, 15.45-16.45 uur - Danceworkshop voor kinderen uit de groepen 5 t/m 8 door Janvier Dance- masters RILLAND Restaurant De Nieu we Vliedberg, 09.30-11.30 uur- Digitaal Café; Dorps huis Luctor et Emer- go, 13.45-16.30 uur - Koersbal voor se nioren WAARDE Dorpshuis, 10.00 uur-Wandelen in groepsverband WEMELDINGE Dorpshuis De We- mel, 20.00 uur - Bingo YERSEKE Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1, 09.30-16.00 uur- Thematentoonstel- ling verdronken dor pen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75