Verlanglijstje komt van pas BEN is onthutst over bouw windmolens L Zeeuwse kinderen op Prinsjes Festival - -Si 2 ZEELAND Mode PRINSJESDAG VERLANGLIJSTJE Commentaar Zeeland heeft altijd verlanglijstjes voor Den Haag. Ook deze Prinsjesdag kijken we verwachtingsvol naar de regering. Misschien nog wel meer dan anders. Want een recent on derzoek naar de ontwikkelingsmogelijkheden levert duidelijke aan bevelingen op. Bijvoorbeeld om Zeeland te helpen bij het afsluiten van het hoofdstuk kernenergie. En om te investeren in onderwijs. De afhankelijkheid van Zeeland is betrekkelijk groot. Anders dan in veel provincies staat hier geen pot met geld van de verkoop van een energiebedrijf. De bescheiden schaal van Zeeland bete kent dat het draagvlak voor elke ontwikkeling beperkt is, en dan ligt er ook nog krimp in het verschiet. Zeeland is kwetsbaar. Het enige lichtpuntje is het lage werkloosheidscijfer. Het verlanglijstje van dit jaar is overzichtelijk. Kort samengevat: hulp bij het afbouwen van oude industriële activiteiten, geld voor het grijpen van nieuwe kansen, verbetering van de infrastructuur. Ondertussen gaat de discussie in en rond Den Haag over heel an dere zaken. Of het kabinet wel de goede keuzes maakt voor het herstel van de economie. Is de regering de afgelopen jaren te voor zichtig geweest met geld? Is het nu dan misschien tijd voor loons verhogingen? In dit geweld zullen de Zeeuwse wensen waarschijn lijk geen grote indruk maken. Toch is het goed om ze nog even dui delijk op een rijtje te zetten. Want na Prinsjesdag komt het afwe gen. Het parlement zal niet alleen controleren of de algemene lijn klopt maar ook of de begroting elk landsdeel recht doet. Minister Jeroen Dijsselbloem van Financiën vindt dat de broek riem wat losser kan, dat het tijd is om te investeren in economi sche groei. Zeeland geeft de minister op een presenteerblaadje hoe hij dat hier zou moeten aanpakken. Zeeland geeft Dijsselbloem ontwikkelingsmogelijkheden op een presenteerblaadje „We hadden niet verwacht dat het zo zou gaan", zegt fractievoor zitter Mark Faasse van Betrokken Noord-Beveland. „Ze geven voor windmolens een vergunning af die in strijd is met het bestem mingsplan." BEN heeft hierover vragen gesteld aan B en W van Noord-Beveland. Het draait om de vervanging van vijf windmolens in de Jacobapolder/Rippolder bij Kam perland. Eigenaar Camperwind gaat daar vier hogere windmolens bouwen met meer capaciteit. Faasse heeft het bestemmings plan er op nageslagen. Hij consta teert dat windmolens maximaal 125 meter hoogte (gemeten op de top van de wieken) mogen zijn en de nieuwe molens worden 150 me ter hoog. Ook het vermogen zou groter worden dan toegestaan. Faasse wil weten hoe dat zit. Een BEN plaatst vraagtekens bij de vergunning voor Camperwind besluit om het bestemmingsplan aan te passen is volgens Faasse nooit in de gemeenteraad ge weest. „En nu is er toch vergun ning verleend", zegt hij. „Dat is toch vragen om problemen?" Wethouder Adrie van der Maas was gisteren niet in de gelegen heid te reageren. Almanak Goes mag zich vrijdag verheu gen op de komst van Addy van den Krommenacker. De beken de couturier presenteert zijn nieuwe wintercollectie met een wervelende show in de Grote Kerk. De pers is uiteraard ook van harte welkom, maar het was even de vraag wie voor de verslaglegging zou zorgen. De stadsverslaggever voelde zich niet direct geroepen. „Ik ben niet zo modebewust", hield hij de redactiechef voor. Die dacht daar anders over. „Ja wel man! Met je ringbaardje!" Feestweek bij Leger des Heils Signeersessie tekenaar Oreel Andere aanpak jaarwisseling ARNEMUIDEN Midden-Zeeland verleidt piloten MIDDELBURG De leerlingen van groep 8 van basisschool De Leeu- wenburch uit Middelburg zijn vandaag aanwezig op het Prinsjes Festival in Den Haag. De school is de enige uit Zeeland die daarbij mag zijn. De leerlingen wonen de Kinder troonrede bij die door alle groe pen acht van Haagse scholen is ge maakt. Die Kindertroonrede vindt plaats in de grote zaal van de Ko ninklijke Schouwburg. Zeeland is uitgenodigd als gastprovincie. De Leeuwenburch mag daar als enige Zeeuwse school bij aanwezig zijn. In de kleine zaal van deze schouw burg geeft de Jeugdtheaterschool Zeeland drie keer een voorstel ling, Prins Roel. dinsdag 20 september 2016 ii De fractie BEN is 'onthutst' over de vergunning voor de bouw van vier windmolens bij Kamperland. Melita Lanting Kamperland Tip? redactie@pzc.nl SINT-MAARTENSDIJK In aanloop naar de officiële opening van het nieuwe dienstencentrum van het Leger des Heils in Sint- Maartensdijk, komende za terdag, is het er de hele week feest. Vanavond is er vanaf 19.00 uur een mode show, morgen zijn er tussen 14.00 en 16.00 uur activitei ten voor de kinderen. Na af loop worden pannenkoeken gegeten. Vrijdag kunnen mensen vanaf 19.00 uur ko men bloemschikken. GOES Danker Jan Oreel signeert zaterdag zijn nieuwe boek 'Publiek Geheim' van 14.00 tot 15.30 uur bij Het Paard van Troje in Goes. Het boek is uitgegeven ter gelegenheid van het 25-ja- rig tekenjubileum van Oreel. De inhoud bestaat uit korte stripverhalen die hij de afge lopen 25 jaar maakte en die nooit eerder gebundeld zijn. Ze zijn in opdracht gemaakt van bedrijven of voor spe ciale gelegenheden. KRUININGEN De aanpak van overlast tij dens de jaarwisseling in dor pen als Yerseke en Krab- bendijke wordt aange scherpt. Het Reimerswaal- se college van B&W heeft vorig jaar al vuurwerkvrije zones ingesteld, maar wil -na signalen uit het werk veld- nog een stap verder gaan en de 'tolerantiegren zen' bijstellen. Het nieuwe beleid wordt vanavond om 20.00 uur gepresenteerd aan de gemeenteraad. Met gratis touch and go's tussen 17.00 uur en sluitings tijd (nu rond 20.00 uur) lokt vliegveld Midden-Zeeland meer piloten naar Arnemui- den. Met deze najaarsactie kunnen piloten hun vaardig heden extra oefenen en het vliegveld zet zichzelf nog be ter op de kaart buiten Zee land.H Geachte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74