Misseli k Den Haag weigert leus 'land is vol' van Vluchtelingenwerk 18 of 19 dagen van Europa naar Brazilië StlP 6 NI ÖZCAN AKYOL Per Costa Fascinosa Column met de rest in een team handel den en niet hebben ingegrepen toen één collega de omstreden nekklem toepaste en een ander pepperspray in de ogen van het slachtoffer wreef op een manier die helemaal niet toegestaan is. Hier is in elk geval sprake van me deplichtigheid, dat weet iedereen, wel of niet juridisch onderlegd. Wat meteen na de beslissing van het Openbaar Ministerie nog meer opviel, was het emotionele charmeoffensief waarmee de poli tie herhaaldelijk de media op zocht. Rechtsvervolging zou lei den tot voorzichtigheid, en daar door kunnen agenten hun werk in de toekomst niet meer goed doen. Op een website van de politievak- bond wordt dat als volgt geformu leerd: 'De maatschappij verwacht ingrijpen als het nodig is. Maar de- Het ziet ernaar uit dat enkele agenten de dans ontspringen ze beslissing kan betekenen dat we wel twee keer nadenken voor we geweld gebruiken met alle risi co's van dien voor onszelf, de colle ga's en de burger op straat.' Ik word er een beetje misselijk van. In plaats van het boetekleed aan te trekken, zullen we de ko mende dagen overstelpt worden met dit soort pathetische bullshit, speciaal op maat gesneden voor al le burgers die nooit in aanraking komen met de sterke arm en daar om blind vertrouwen hebben in onze gezagsdragers, vooral als ze geüniformeerd zijn. De werkelijkheid is dat corruptie en machtsmisbruik in elke be roepsgroep voorkomen - deze zaken zijn menseigen. De agenten die zich, om wat voor reden dan ook, volledig hebben mee laten slepen door razernij tijdens de ar restatie van Mitch Henriquez ver dienen straf. Als de politievak- bond daadwerkelijk voor zijn posi tie vreest, moet er eerst zelfreini gend vermogen komen, want ie dereen kan zien onder wat voor gruwelijke omstandigheden Mitch Henriquez is overleden. Door ontkenning tornt de politie aan haar eigen gezag. De Haagse vervoerder HTM wil die nieuwe campagneslogan van Vluchtelingenwerk Nederland niet op haar trams. Vluchtelin genwerk wil met haar campag ne een stem geven aan de 'stille meerderheid' in Nederland. „Het debat is het afgelopen jaar vooral gedomineerd door luidkeels pro test, maar de meerderheid vindt dat vluchtelingen bescherming moeten krijgen", meldt Vluchte lingenwerk. „We wilden erg graag ook een tram met die slogan in Den Haag laten rijden, op Prinsjes dag. Maar de HTM trok zich op het laatste moment terug", zegt Jasper Kuipers, adjunct-directeur van Vluchtelingenwerk. „We zijn daar verbijsterd over. Wat me hierin vooral raakt is dat Den Haag de boodschap blijk baar controversieel vindt. Het zegt wel iets over het vluchtelin gendebat als je dit dus niet zo maar meer overal in Nederland kan zeggen. Dan winnen als het ware de schreeuwlelijken. Eigen lijk zou die tram in Den Haag nog een extra rondje moeten rij den..." Twijfel Volgens Kuipers was er ook bij de RET in Rotterdam even twij fel. De tramremise zit daar in de buurt van een nieuw azc, de buurt was niet blij met de komst van die opvang. „Dat de RET het dan tóch doet, vind ik wel stoer." Een woordvoerder van de HTM stelt dat de vervoerder nooit 'advertentieteksten aan neemt die politiek, religieus of controversieel zijn'. „Wij willen onze trams neu traal houden. Het vluchtelingen debat heeft de afgelopen periode tot veel discussie geleid, dus dat vinden wij geen goed onder werp. Dat staat verder helemaal los van het werk van Vluchtelin genwerk." Barcelona Casablan enerife Recife Maceió Salvador BuziósM. Paulo .r Ri° de Janeiro Santos van 1889, nu v.a. 1199 1279 1324 1404 1449 1529 crdib l J t/ Incl. vliegreis per KLM, transfers en alle maaltijden aan boord Incl. gratis citytour Sao Paulo of Rio de Janeiro l/ Geen toeslag alleenreizenden Ontdek vele bestemmingen in Brazilië l/ Laatste plaatsen of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 9:00-18:00 uur) k reizen «nl. Het duurde ruim een jaar, maar nu heeft het Openbaar Minis terie eindelijk vorde ringen gemaakt in de zaak Mitch Henriquez - de Aru baan die vermoedelijk door hard handig optreden van de politie om het leven kwam, of in elk ge val was er sprake van nalatigheid. Na uitvoerig onderzoek is beslo ten om twee van de vijf betrok ken agenten te vervolgen. Het andere drietal wordt voor alsnog met rust gelaten, wat op zijn minst ge zegd opmerke lijk is, daar zij dinsdag 20 september 2016 @OzcanAkyol Kortom, het ziet ernaar uit dat een paar agenten de dans zullen ontspringen, hoewel hun schuld op beeldmateriaal is vastgelegd. Een tram met daarop de tekst 'Nederland is vol... met gast vrije mensen die vluchtelingen een warm hart toedragen' is te controversieel voor Den Haag. De tekst is al wel te lezen op Rotterdamse en Amsterdamse trams. Cyril Rosman Den Haag ABSURDE CRUISESTUNT 1199 Duur 18 dagen 19 dagen Route Savona - Rio Barcelona - Santos Vertrek 1 december 2 december Binnenhut Buitenhut Balkonhut Zie stipreizen.nl/ crcihb Cruisestunt! Vertrek op 1 of 2 december op een unieke cruisevakantie van Europa naar Brazilië! Ontdek per luxe 4-sterren cruiseschip Costa Fascinosa o.a. Barcelona, Tenerife en vaar mee langs schitterende en indrukwekkende plaatsen in Brazilië. Laat u aan boord verrassen door een uitgebreid scala aan voorzieningen, waaronder een heuse 4D-bioscoop, indrukwekkend casino, 4 zwembaden en vele sfeervolle bars en restaurants. De mogelijkheden om uw dagen te vullen zijn legio! Gaat u mee Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. reserveringskosten Calamiteitenfonds. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6