Verlanglijstje komt van pas B en W: 'Schouwse omroep zelfstandig' Zeeuwse kinderen op Prinsjes Festival 2 ZEELAND Mode PRINSJESDAG VERLANGLIJSTJE Commentaar Zeeland heeft altijd verlanglijstjes voor Den Haag. Ook deze Prinsjesdag kijken we verwachtingsvol naar de regering. Misschien nog wel meer dan anders. Want een recent on derzoek naar de ontwikkelingsmogelijkheden levert duidelijke aan bevelingen op. Bijvoorbeeld om Zeeland te helpen bij het afsluiten van het hoofdstuk kernenergie. En om te investeren in onderwijs. De afhankelijkheid van Zeeland is betrekkelijk groot. Anders dan in veel provincies staat hier geen pot met geld van de verkoop van een energiebedrijf. De bescheiden schaal van Zeeland bete kent dat het draagvlak voor elke ontwikkeling beperkt is, en dan ligt er ook nog krimp in het verschiet. Zeeland is kwetsbaar. Het enige lichtpuntje is het lage werkloosheidscijfer. Het verlanglijstje van dit jaar is overzichtelijk. Kort samengevat: hulp bij het afbouwen van oude industriële activiteiten, geld voor het grijpen van nieuwe kansen, verbetering van de infrastructuur. Ondertussen gaat de discussie in en rond Den Haag over heel an dere zaken. Of het kabinet wel de goede keuzes maakt voor het herstel van de economie. Is de regering de afgelopen jaren te voor zichtig geweest met geld? Is het nu dan misschien tijd voor loons verhogingen? In dit geweld zullen de Zeeuwse wensen waarschijn lijk geen grote indruk maken. Toch is het goed om ze nog even dui delijk op een rijtje te zetten. Want na Prinsjesdag komt het afwe gen. Het parlement zal niet alleen controleren of de algemene lijn klopt maar ook of de begroting elk landsdeel recht doet. Minister Jeroen Dijsselbloem van Financiën vindt dat de broek riem wat losser kan, dat het tijd is om te investeren in economi sche groei. Zeeland geeft de minister op een presenteerblaadje hoe hij dat hier zou moeten aanpakken. Zeeland geeft Dijsselbloem ontwikkelingsmogelijkheden op een presenteerblaadje De organisatie Nederlandse Loka le Publieke Omroepen (NLPO) wil het aantal lokale omroepen te rugbrengen van 265 naar maxi maal 80. Deze overblijvende 'streekomroepen' moeten sterker en professioneler worden. Bij de lokale omroepen komt de journa listiek in het geding, vindt de NL PO. Zij zouden niet meer de de on afhankelijke nieuwsvoorziening kunnen verzorgen 'die als onont beerlijk voor de lokale democratie wordt gezien'. De NLPO wil in Zeeland nog maar één streekom- roep boven de Westerschelde. Radio Omroep Schouwen-Dui- veland (ROSD) is van mening dat deze grote regio door Schou- wen-Duivelanders 'niet als hun natuurlijke habitat wordt erva ren.' ROSD vindt dat ze met be perkte middelen en met uitslui- Lokale omroep voldoet aan bijna alle eisen die NLPO stelt tend vrijwilligers verslag doet 'vanuit het hart van de samenle ving'. Het gemeentebestuur, dat de omroep subsidieert met 27.000 euro, vindt dat ook. ROSD vol doet, volgens B en W, aan bijna al le eisen die de NLPO stelt. Zij wil len samen met de lokale omroep werken aan verbetering. Almanak Goes mag zich vrijdag verheu gen op de komst van Addy van den Krommenacker. De beken de couturier presenteert zijn nieuwe wintercollectie met een wervelende show in de Grote Kerk. De pers is uiteraard ook van harte welkom, maar het was even de vraag wie voor de verslaglegging zou zorgen. De stadsverslaggever voelde zich niet direct geroepen. „Ik ben niet zo modebewust", hield hij de redactiechef voor. Die dacht daar anders over. „Ja wel man! Met je ringbaardje!" Kledingbank opent feestelijk Signeersessie Danker Jan Oreel Tafelen in de Buurt van start Dwaze dagen bij de opslag van de kerk MIDDELBURG De leerlingen van groep 8 van basisschool De Leeu- wenburch uit Middelburg zijn vandaag aanwezig op het Prinsjes Festival in Den Haag. De school is de enige uit Zeeland die daarbij mag zijn. De leerlingen wonen de Kinder troonrede bij die door alle groe pen acht van Haagse scholen is ge maakt. Die Kindertroonrede vindt plaats in de grote zaal van de Ko ninklijke Schouwburg. Zeeland is uitgenodigd als gastprovincie. De Leeuwenburch mag daar als enige Zeeuwse school bij aanwezig zijn. In de kleine zaal van deze schouw burg geeft de Jeugdtheaterschool Zeeland drie keer een voorstel ling, Prins Roel. dinsdag 20 september 2016 ii Radio Omroep Schouwen-Duive- land wil niet fuseren met andere lokale omroepen in Zeeland. Het radiostation krijgt hierbij steun van het gemeentebestuur. Ton van den Nouweland Zierikzee B en W van Schouwen-Duiveland Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE De Kledingbank Schou wen-Duiveland opent woensdag 5 oktober de nieuwe stek in de voormali ge Theo Thijssenschool aan de Calandweg 1 in Zie rikzee. In de afgelopen drie jaar verhuisde de Kleding bank zeven keer. Deze plek kan drie jaar gebruikt wor den. De Kledingbank is -met uitzondering van va kantie- en feestdagen- geo pend op dinsdag en donder dag van 13.00 tot 15.00 uur. GOES Danker Jan Oreel signeert zaterdag zijn nieuwe boek 'Publiek Geheim' van 14.00 tot 15.30 uur bij Het Paard van Troje in Goes. Het boek is uitgegeven ter gelegenheid van het 25-ja- rig tekenjubileum van Oreel. De inhoud bestaat uit korte stripverhalen die hij de afge lopen 25 jaar maakte en die nooit eerder gebundeld zijn. Ze zijn in opdracht gemaakt van bedrijven of voor spe ciale gelegenheden. NOORDGOUWE Op twaalf locaties op Schouwen-Duiveland wordt dit jaar weer Tafelen in de Buurt gehouden. Te begin nen vandaag in de dorpshui zen in Serooskerke en Noordgouwe en in 't Nieu we Vrije in Zierikzee. Het is mogelijk elkaar te ontmoe ten tijdens een driegangen- maaltijd, verzorgd door leer lingen van Pontes Pieter Zeeman. Meer info en voor opgave zie: welzijnsd.nl of op zeeuwland.nl. ZIERIKZEE Elke maandag gaan de deu ren van de opslag in de oude Beatrixschool wagenwijd open. Vluchtelingen kunnen er terecht voor kleding, huis raad en meubilair. En als je vanuit niets een leven op probeert te bouwen, kun je die spullen keihard gebrui ken. Het lijken de Dwaze Da gen van de Bijenkorf wel. Geachte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65