Eerbetoon aan zes in 1941 omgekomen vliegeniers 3 dagen Drenthe 4 NI Ruim 3.200 criminelen weten uit de gevangenis te blijven Verdachte werd bewusteloos naar bureau Het geweld dat twee van de vijf agenten op 27 juni 2015 gebruikten bij de arrestatie van Mitch Henriquez, was te zwaar. Waarom worden die andere drie niet vervolgd? www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cpg Kasteel Zuid-Limburg 3 dagen Antwerpen In totaal 3.209 criminelen met nog minstens 120 dagen cel te goed lopen vrij rond. Dat blijkt uit cijfers van het ministerie van Veiligheid en Justitie. In 390 zaken bestaan aanwijzin gen dat de voortvluchtige in het buitenland verblijft, zodat het aantal criminelen naar wie de politie actief uitkijkt, op 2.819 komt. In 2015 was het tota le aantal 2843. De meest voorko mende delicten gepleegd door de voortvluchtigen zijn diefstal, geweld en inbraak. In een jaar tijd zijn in totaal 466 veroordeel den met een openstaande cel straf van 120 dagen opgespoord. Staatssecretaris Klaas Dijkhoff (Veiligheid en Justitie) schrijft- aan de Tweede Kamer dat de op sporing van voortvluchtigen be ter moet. Zo wil hij de informa tievoorziening verbeteren. In een centraal systeem, dat ze met hun smartphone kunnen raadplegen, krijgen agenten alle openstaande straffen te zien. Migranten slaags in opvang Lesbos e één hield Mitch Henri quez op die fa tale zaterdaga vond in juni na het festival Night at the park minutenlang in een verstik kende nekklem. De ander smeer de, 'omdat er geen ruimte was om te spuiten', pepperspray in het gezicht van Henriquez. En sloeg hem op zijn neus. Het zijn die drie handelingen (de nekklem, de stomp en de pep perspray) die het Openbaar Mi nisterie heeft doen besluiten twee van de vijf agenten te ver volgen voor de dodelijke arresta tie van Mitch Henriquez. Het ge bruikte geweld was, gezien de si tuatie, te zwaar. Zó gevaarlijk was hij niet, hoe hevig de stevige Arubaan zich ook verzette. Hoe ging het ook alweer? Mitch Henriquez (overgekomen uit Aruba omdat zijn zoon en zijn stiefdochters hier wonen) heeft net het festival Night at the park bezocht. Als enkele agenten Mitch te lang aankijken, daagt hij ze 'voor de grap' uit door te roe pen dat hij een pistool heeft. De grap leidt tot een woorden wisseling en die leidt weer tot Henriquez' arrestatie. Hij wordt tegen de grond gewerkt, maar blijft zich verzetten. Meerdere agenten houden hem vast. De arrestatie van Henriquez was terecht, oordeelt het OM nu, vijftien maanden later. Hij ver stoorde de openbare orde. Hem naar de grond werken was 'pas send' omdat hij zich verzette te gen zijn aanhouding. Maar dan gaat het fout: één agent houdt Henriquez minuten lang in een wurgende nekklem. De Arubaan krijgt pepperspray in zijn gezicht gesmeerd. Omstan ders roepen dat het niet normaal is wat er gebeurt, maar schreeu wen ook naar Henriquez 'dat hij zich niet meer moet verzetten'. Dan beweegt hij niet meer. Dat toestel werd ruim 75 jaar gele den boven het meer neergescho ten en is onlangs geborgen. De antieke bommenwerper vloog driemaal laag over de bergingslo catie, gevolgd door twee F-16's. Ook vloog het toestel driemaal laag langs het strand van De He- ge Gerzen om basisschoolkinde ren uit de gemeente de Friese Me ren te groeten. Zij hadden specia le lessen gevolgd over de berging en werden zo be dankt voor hun betrokkenheid. De afgelopen weken is het toe stel geborgen, waarbij ook de bot- resten van de overleden militai ren zijn gevonden. Om het toe stel te bergen was een damwand van 25 bij 36 meter gebouwd en al het water weggepompt. Met een zeef zijn alle stukjes groter dan 10 millimeter eruit gehaald. De berging was afgelopen don derdag afgerond. Volgens gegevens uit de oorlog waren zes Polen aan boord toen het vliegtuig in de nacht van 8 op 9 mei 1941 werd neergehaald. De slachtoffers behoorden tot de Poolse luchtmachteenheden die na de invasie van hun eigen land waren uitgeweken naar Groot- Brittannië. Drie slachtoffers zijn destijds gevonden en begraven. Aan boord van het toestel van de Britse Royal Air Force (RAF) waren ook vier bommen. Explo- sievenexperts hebben ze vorige week onschadelijk gemaakt. DE BENEN GENOMEN incl. diner j 'h dinsdag 20 september 2016 Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting 4* Fletcher Hotel Kasteel Erenstein (8,1) 3* Century Hotel Antwerpen 2 nachten incl. ontbijtbuffet 2 nachten incl. ontbijtbuffet 1 keer 3-gangendiner qq Gratis gebruik van wifi /IO 50 Gratis parkeren en wifi Tip! Kerstmarkt va. 10/12 DEN HAAG Zeeleeuw Charly ontsnapte gisterochtend uit het circus waar van hij deel uitmaakt. Hij raakte verzeild in de ochtendspits van de Duitse stad Coburg. De politie kon hem vangen en onge deerd terugbrengen naar het circus, fotoap Een op de zes werknemers kampt met serieuze slaappro blemen. Van hen heeft 59 pro cent last van concentratiepro blemen, blijkt uit een enquête onder 3.400 mensen. MORIA Bij gevechten tussen migranten in een vluchtelingenkamp op het Griekse eiland Lesbos zijn maan dag tientallen gewonden geval len. Er is bovendien veel schade aan tenten, zodat kampbewo ners nu buiten het kamp bivakke ren. De vlam sloeg in de pan toen Afghaanse migranten probeer den voedsel tegen te houden. Zij hopen met een collectieve hon gerstaking een overtocht naar het Griekse vasteland af te dwin gen. Maar vooral Syrische gezin nen in het kamp wilden de maaltij den wel degelijk aannemen. Nekklem, stomp Victor Schildkamp Jorina Haspels Den Haag JOURE Een Avro Lancaster bommenwerper heeft gister middag boven het IJsselmeer een eerbetoon gebracht aan de Poolse bemanning van een Brits gevechtstoestel. Ontdek Drenthe vanuit dit landelijk gelegen hotel in het bekende Westerbork! 2 nachten incl. ontbijt in 4* Hotel Ruyghe Venne (8,0) -? Q 1 keer 3-gangendiner ïr/t~L>fL Gratis parkeren, wifi en fietsknooppuntenroute JfCtP Aankomsten t/m jan. Betaal pas bij aankomst! I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4