Zeecruises vanuit Miami 3 Moniek Hanssen verloor haar ouders en dochtertje bij ongeval Met babyslofjes van 'Oma Meijel Breit' laat Moniek Hanssen de droom van haar moeder uitkomen. „Nu komt er toch iets moois, iets positiefs." Wat is er gebeurd? Mijn moeder was iemand van het geven, het delen, van warmte Caribbean Cruise Op haar gezicht is weer plaats voor een lach. 'Oma Meijel Breit' geeft Moniek Hanssen (39) warm te. Iets van die warmte wil zij doorgeven aan andere ouders die het moeilijk hebben. „Kort na het ongeluk vertelde iemand dat ik moest proberen uit al mijn ver driet iets positiefs te halen. Dat was ondenkbaar toen. Nu komt er toch iets moois, iets positiefs." Op 19 mei 2013 reed een 33-jari- ge Pool in Meijel de ouders van Moniek Hanssen en haar 2-jarige dochter Ize dood. De man kreeg in eerste instantie een taakstraf van 120 uur. In hoger beroep kreeg hij vijftien maanden cel. Monieks moeder Riek Hanssen, door kleindochter Ize steevast 'oma Meijel' genoemd, was een lie ve vrouw die graag anderen hielp. „Mijn moeder was iemand van het geven, het delen, van warm te." Via haar breipennen stopte ze haar liefde in babyslofjes, truien en vesten. „Voor iedereen, heel Meijel en omstreken. Al mijn vriendinnen hebben tijdens hun zwangerschappen iets van mijn moeder gekregen." Een tijd vóór het drama in Me ijel was daar die droom. Monieks moeder zag dat ze slofjes voor kindjes in het ziekenhuis had ge breid. „Ze vertelde me dit aan de keukentafel. Deze droom beteken de heel veel voor haar." Wat later kwam het dochtertje van een vriendin van Moniek in het Wilhelmina Kinderzieken huis te liggen. Alleen de slofjes van oma Meijel bleven goed zitten toen ze allerlei slangetjes aan haar Dat gaf troost: „Nu had ze in elk geval warme voetjes. Mijn moeder heeft toen meteen vijf extra paar gebreid voor haar." Twee jaar na het fatale ongeluk begon Moniek weer aan die droom van haar moeder te den ken. „Het verdriet om Ize is zo al lesomvattend en groot, dat er voor mijn ouders bijna geen ruimte was en is. Daar heb ik me echt schuldig om gevoeld. Door Oma Meijel Breit ben ik nu met mijn moeder bezig." Onder de douche, het was voor jaar 2015, besloot Moniek voor de slofjes te gaan zorgen die haar moeder niet meer zelf kon breien. Maar hoe? Ze moest andere oma's hebben en vond die in haar huidi ge woonplaats Heesch. Ook in Someren en Meijel zitten inmid dels groepjes te breien voor Oma Meijel en natuurlijk doet het brei- clubje waar Riek Hanssen zeifin zat ook mee. Het zorgt voor welko me ontmoetingen, merkt Moniek: „Zij zitten vooral bij elkaar voor de koffie, het lekkers en de gezel ligheid. Het meeste breiwerk doen ze thuis. Zo wil ik me hier mee ook richten op eenzaamheid bij ouderen." De slofjes gaan per paar 16,95 euro kosten. Een klein deel van dat be drag is voor de breisters zelf, hoe wel die liever 'wat lekkers voor bij de koffie' krijgen. Moniek ver koopt de babyslofjes vanaf 21 sep tember via een webshop en voor alsnog twee winkels, Depot in haar woonplaats Heesch en Zo Klein in Best. Voor elk verkocht paar schenkt ze een paar slofjes aan het Wilhelmina Kinderzieken huis. Daar in Utrecht vechten elk jaar 3.000 pasgeboren baby's voor hun leven. „Ik denk dat wij als geen ander weten hoe het is om een steuntje in de rug te krijgen", zegt Moniek. De slofjes zijn ook vooral een drager van een boodschap: „Het gaat helemaal niet om die slofjes. Het gaat om het gebaar. Om op zo'n moment iets als blijk van steun te krijgen, van iemand die je helemaal niet kent." In Heesch slaat ze zelf geen bij eenkomst van het breicafé bij De pot over. Dan zit ze tussen Oma Heesch, Oma Petra en Oma Kip pen die allemaal breien voor de droom van Oma Meijel die er niet meer is. Dan voelt het alsof zij er gens daarboven een pennetje mee- breit. „Ik ben helemaal niet spiri tueel maar op zo'n moment voel ik dat mijn moeder er wél bij is." Compleet verzorgd! 12 dagen al v.a. dinsdag 20 september 2016 'Oma breit in de hemel mee' 19 mei 2013, Meijel Een auto raakt van de weg en knalt op het fietspad tegen Sjraar en Riek Hanssen. Zij zijn aan het fietsen met kleindochter Ize Derijks (2). De drie zijn op slag dood. Volgens getuigen reed de Pool se bestuurder veel te hard. De seizoensarbei der ontkent dat. 21 november 2014, rechtbank Roermond De veroorzaker van het ongeval krijgt 120 uur taakstraf. Uit woe de en verbijstering smijt Izes vader met een stoel. Dat leidt tot landelijke commotie. Een petitie voor zwaar dere straffen wordt bijna 27.000 keer gete kend. 23 september 2015, gerechtshof Den Bosch In hoger beroep krijgt de chauffeur een straf van 15 maanden. De Pool wordt in augustus 2016 in Engeland aan gehouden en uitgele verd aan Nederland. Moniek Hanssen verkoopt slofjes, maar schenkt ze ook aan het ziekenhuis, foto van assendelft fotografie Maarten van den Hurk Heesch Moniek Hanssen Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen-éxcjüsief reserveringskostf Boek nu bij Kras en maak kennis met de kleurrijke Caribbean en/of het Panamakanaal. Inclusief vluchten, transfers en diverse hotelovernachtingen. Parels van de Oostelijke Caribbean Per MSC Divina****+ vanuit Miami naar o.a. St. Maarten, Puerto Rico en de Bahamas. Inclusief 3 hotelovernachtingen Miami Ook als 13-daagse cruisevakantie Vertrek nov. t/m mrt. Zie: Kras.nl/37466 Panamakanaal Los Angeles Per Norwegian Jewel**** vanuit Miami naar o.a. Colombia, Costa Rica, Guatemala en Mexico. Incl. hotelovernachting Miami en Los Angeles Gratis Ultimate Drinking Package Vertrek alleen 8 dec. Zie: Kras.nl/32972 Mexico Panamakanaal Per Norwegian Jewel**** vanuit Miami naar o.a. Colombia, Nicaragua en 5 plaatsen Mexico. Incl. hotelovernachting Miami en Los Angeles Allerlaatste plaatsen! Prijs o.b.v. balkonhut. Vertrek alleen 19 jan. Zie: Kras.nl/37532

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3