Verlanglijstje komt van pas PSR vraagt visie op toekomst scholen Zeeuwse kinderen op Prinsjes Festival 2 ZEELAND Mode PRINSJESDAG VERLANGLIJSTJE Commentaar Zeeland heeft altijd verlanglijstjes voor Den Haag. Ook deze Prinsjesdag kijken we verwachtingsvol naar de regering. Misschien nog wel meer dan anders. Want een recent on derzoek naar de ontwikkelingsmogelijkheden levert duidelijke aan bevelingen op. Bijvoorbeeld om Zeeland te helpen bij het afsluiten van het hoofdstuk kernenergie. En om te investeren in onderwijs. De afhankelijkheid van Zeeland is betrekkelijk groot. Anders dan in veel provincies staat hier geen pot met geld van de verkoop van een energiebedrijf. De bescheiden schaal van Zeeland bete kent dat het draagvlak voor elke ontwikkeling beperkt is, en dan ligt er ook nog krimp in het verschiet. Zeeland is kwetsbaar. Het enige lichtpuntje is het lage werkloosheidscijfer. Het verlanglijstje van dit jaar is overzichtelijk. Kort samengevat: hulp bij het afbouwen van oude industriële activiteiten, geld voor het grijpen van nieuwe kansen, verbetering van de infrastructuur. Ondertussen gaat de discussie in en rond Den Haag over heel an dere zaken. Of het kabinet wel de goede keuzes maakt voor het herstel van de economie. Is de regering de afgelopen jaren te voor zichtig geweest met geld? Is het nu dan misschien tijd voor loons verhogingen? In dit geweld zullen de Zeeuwse wensen waarschijn lijk geen grote indruk maken. Toch is het goed om ze nog even dui delijk op een rijtje te zetten. Want na Prinsjesdag komt het afwe gen. Het parlement zal niet alleen controleren of de algemene lijn klopt maar ook of de begroting elk landsdeel recht doet. Minister Jeroen Dijsselbloem van Financiën vindt dat de broek riem wat losser kan, dat het tijd is om te investeren in economi sche groei. Zeeland geeft de minister op een presenteerblaadje hoe hij dat hier zou moeten aanpakken. Zeeland geeft Dijsselbloem ontwikkelingsmogelijkheden op een presenteerblaadje Het is hoog tijd dat het Vlissingse gemeentebestuur besluiten neemt, die goed basisonderwijs in geschikte gebouwen in Oost-Sou burg mogelijk maken. De Partij Souburg-Ritthem (PSR) roept het college op nog dit jaar met een 'de finitief raadsvoorstel' te komen. Ruim vijftien jaar geleden werd al gesproken over het vernieuwen van schoolgebouwen in Sou burg-zuid verzuchtte een moeder, wier dochter intussen al jaren aan de Hogeschool Zeeland studeert, onlangs. Het plan voor een fusie van de Burcht Rietheimschool en Tweemaster/Kameleon ketste ja ren geleden al af. Consequentie daarvan was dat er een nieuwe school en een grotere school zou den moeten komen, bevestigden toenmalige bestuurders. Maar intussen bleef het angstig stil. Een verlaten schoolgebouw aan de Molenweg staat al jaren te verpauperen. De PSR-fractie vreest dat een mogelijk vrijko mend gebouw aan de Dongestraat eenzelfde lot te wachten staat. De Souburgse scholen moeten nog dit jaar duidelijkheid hebben PSR wil weten of concentratie van sport- en bewegingsonderwijs in een nieuw sportpand aan de Braamstraat nog in beeld is. Ook vraagt ze zich af of plannen voor een zorgcentrum aan het Oranje plein worden gefrustreerd door het uitblijven van besluiten over (vernieuwbouw van scholen. Almanak Goes mag zich vrijdag verheu gen op de komst van Addy van den Krommenacker. De beken de couturier presenteert zijn nieuwe wintercollectie met een wervelende show in de Grote Kerk. De pers is uiteraard ook van harte welkom, maar het was even de vraag wie voor de verslaglegging zou zorgen. De stadsverslaggever voelde zich niet direct geroepen. „Ik ben niet zo modebewust", hield hij de redactiechef voor. Die dacht daar anders over. „Ja wel man! Met je ringbaardje!" Expositie Kustmarathon Signeersessie tekenaar Oreel Licht&Leuk in herhaling op tv ARNEMUIDEN Midden-Zeeland verleidt piloten VA MIDDELBURG De leerlingen van groep 8 van basisschool De Leeu- wenburch uit Middelburg zijn vandaag aanwezig op het Prinsjes Festival in Den Haag. De school is de enige uit Zeeland die daarbij mag zijn. De leerlingen wonen de Kinder troonrede bij die door alle groe pen acht van Haagse scholen is ge maakt. Die Kindertroonrede vindt plaats in de grote zaal van de Ko ninklijke Schouwburg. Zeeland is uitgenodigd als gastprovincie. De Leeuwenburch mag daar als enige Zeeuwse school bij aanwezig zijn. In de kleine zaal van deze schouw burg geeft de Jeugdtheaterschool Zeeland drie keer een voorstel ling, Prins Roel. dinsdag 20 september 2016 ii René Hoonhorst Oost-Souburg Rijnco-Jan Suurmond, PSR Tip? redactie@pzc.nl WESTKAPELLE In samenwerking met Pol derhuis Westkapelle expo seert Kustmarathon Zee land tot en met zaterdag 29 oktober in Westkapelle. Bezoekers kunnen naar de vijfde verdieping van vuurto ren 't Hoge Licht in Westka pelle klimmen om de jaarlijk se kunstwerken te bekijken. Dat kan op dinsdag en don derdag van 18.00-20.00 uur, op woensdag van 13.00-16.00 uur en op zater dag van 11.00-14.00 uur. De entree bedraagt 2 euro, kinderen 1 euro. GOES Danker Jan Oreel signeert zaterdag zijn nieuwe boek 'Publiek Geheim' van 14.00 tot 15.30 uur bij Het Paard van Troje in Goes. Het boek is uitgegeven ter gelegen heid van het 25-jarig teken jubileum van Oreel. De in houd bestaat uit korte strip verhalen die hij de afgelo pen 25 jaar maakte en die nooit eerder zijn gebundeld. OOST-SOUBURG Speciaalzaak Licht&Leuk uit de Kanaalstraat was zon dag te zien op de nationale televisie. De verlichtingsspe cialist liet in het SBS-pro- gramma 'Alles over Wonen' zijn licht schijnen over ver lichtingsmogelijkheden en -trends in de woning. Be langstellenden die het pro gramma misten, krijgen ko mende zondag een herkan sing. Op 25 september wordt vanaf 15.00 uur de herhaling uitgezonden. Met gratis touch and go's tussen 17.00 uur en sluitings tijd (nu rond 20.00 uur) lokt vliegveld Midden-Zeeland meer piloten naar Arnemui- den. Met deze najaarsactie kunnen piloten hun vaardig heden extra oefenen en het vliegveld zet zichzelf nog be ter op de kaart buiten Zee- land.B Geachte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30