Nummerdor promoot beachvolleybal Prinsjesfestival Duo loopt tegen 'muur van weerstand' op in zaak Statenlid Bayram Erbisim Joyce Bommer en Cees van Ruiten vinden dat PvdA in kwestie-Erbisim haar grondbeginselen over mensenrechten opzij schuift. Reinder Nummerdor is één van de am bassadeurs van Zeeland Beach Classics, dat voor de zomer 2017 gepland staat. Gepassioneerd en gedreven debatte ren Zeeuwse en Haagse jongeren over stellingen die ze voorgelegd krijgen voor het Prinsjesdebat zeeland 5 De complete PvdA-fractie in Ka pelle stapt op. De twee raadsle den, Joyce Bommer en Cees van Ruiten, kunnen zich niet vinden in de houding van het gewestelijk én landelijk bestuur van de partij. Zij zeggen hun partijlidmaatschap op en leveren hun zetels in. Aanleiding voor de beslissing is de kwestie rond Bayram Erbisim. Het Zeeuwse PvdA-statenlid hoeft van het Zeeuwse partijbe stuur geen verantwoording af te leggen voor uitspraken die hij eind augustus deed in het televi sieprogramma Nieuwsuur. Daarin vergoeilijkte Erbisim volgens Bom mer en Van Ruiten de zuiverin gen en martelingen die in Turkije na de coup zonder enige rechts gang plaatsvinden. „Wel wordt deze week zowel landelijk als in het Zeeuwse een le denraadpleging gehouden waarin in algemene termen gesproken kan worden over de situatie in Tur kije en de gevolgen voor Neder land, maar over de zaak-Erbisim wordt niet gesproken", aldus Bom mer. De Kapelse fractie had het ge westelijk bestuur juist gevraagd de zaak-Erbisim op de agenda te zetten. Die gaf daaraan geen ge hoor. Daardoor trekken Bommer en Van Ruiten nu hun conclusies. „Vanuit diverse andere Zeeuwse fracties is er ook een beroep op her bestuur gedaan om een derge lijke verantwoording te organise ren, maar we liepen allemaal te gen dezelfde muur op. Dit is nier de PvdA waar wij voor gekozen hebben. Het zelfkritisch vermo gen is tot een dieptepunt gedaald. Het gewestelijk bestuur loopt aan de hand van het landelijke be stuur. Ze schuiven hun grondbe ginselen opzij en kiezen voor da mage control om zo weinig moge- lijk kiezers te verliezen. Waar staar deze partij nog voor?" De Kapelse fractieleden hadden verwacht dat de Zeeuwse staten fractie het vertrouwen in Erbisim op zou zeggen, of dat Erbisim uit zichzelf zou vertrekken. „Niets was minder waar. Er verschenen snel opgestelde formele verklarin gen van de Statenfractie en van de landelijke partijtop, die wij als een cosmetische reconstructie er varen hebben." Bob van Schuylenburg, geweste lijk voorzitter van de PvdA, zegt te betreuren dat het zo gelopen is. „We zijn een partij van internatio nale solidariteit die inzet op dia loog. En dan is het heel treurig dat het zo loopt. Want Joyce en Cees zijn heel sociale mensen die goed werk hebben verricht in Kapelle. Voor de zaak Erbisim verwijs ik naar de uiring die de Statenfractie heeft gedaan. Daarin staat dat we tegen de zuiveringen en martelin gen in Turkije zijn." Superhond Kosmoo, bekend van de gelijknamige serie van Studio 100 TV, was gisteren in Kamperland. Daar werden opnames gemaakt voor een aflevering over een gestolen pony. Op de foto staat Kosmoo samen met zijn 'baasje' Robbe (met rode zakdoek), gespeeld door Remco Coppejans en SP 'Mk twee leden van de filmcrew. fotomarcelledavdse m dinsdag 20 september 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl Kapelse PvdA-f ractie stapt uit partij en uit raad Willem Adriaansens Kapelle Bayram Erbisim

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29