Onverzettelijkheid als 24 Maikey Parami is voor altijd 'die amateur die Vanavond barst het toernooi om de KNVB Beker weer los. VVSB'er Maikey Parami groeide uit tot hét gezicht van de vorige editie. Kort Fortuna 'Nascar discrimineert' De belangrijkste Amerikaanse autosportor ganisatie Nascar discrimineert. Zwarte cou reurs worden nadrukkelijk uitgesloten van deelname aan races. Dat beweert eigenaar Terrance Cox van het raceteam Diversity Motorsports. Hij heeft Nascar voor de rech ter gedaagd en een boete inclusief schade vergoeding van 500 miljoen dollar geëist. Ook Nadal dupe hackers Ook de vertrouwelijke medische gegevens van de Spaanse tennisser Rafael Nadal en de Britse hardloper Mo Farah liggen op straat. De hackers lekten medische attesten van nog eens 26 topsporters uit het systeem van het antidopingagentschap WADA. Daar uit blijkt onder meer dat Nadal in 2009 en 2012 twee keer toestemming heeft gekregen voor het gebruik van een verboden middel. MOTORSPORT Hayden keert even terug Motorcoureur Nicky Hayden (foto) keert voor even terug in de MotoGP. De 35-jarige Amerikaan, wereldkampioen in 2006, ver vangt Jack Miller, die vanwege breuken in zijn rechterhand zondag moet toekijken bij de Grote Prijs van Aragón. Hayden reed tus sen 2003 en 2015 liefst 216 wedstrijden in de MotoGP, waarvan hij er drie won. Dit jaar komt hij uit in het WK Superbikes. UITSLAGEN Vertrek Rus iet zozeer zijn winnende doel punt, maar die ene opmerking zette zijn leven op zijn kop. Nee, hij zou niet al te wild gaan feesten, vertel de Maikey Parami op die sensatio nele avond begin februari, toen de voetbalvereniging Sint Bavo uit Noordwijkerhout in de kwartfina les te sterk was voor FC Den Bosch. Parami moest de volgende dag namelijk gewoon weer stage lopen bij de HEMA. Nietsvermoedend kwam hij daarna de kleedkamer in. „Daar riep iedereen dat ik een internet- hit was", vertelt Parami (21), die er nu nog altijd om kan lachen. De volgende ochtend werd hij om half zes, na twee uur te hebben ge slapen, wakker gebeld door een ra dioverslaggever. „Daarna was het een grote chaos. De hele HEMA vol met cameraploegen en journa listen. Kinderen die handtekenin gen wilden. Van mijn baas hoefde ik niet te werken, maar mocht ik gewoon door de winkel lopen en mijn verhaal doen. Aan het einde van de dag was ik kapot." Op zijn balkon in Leidschen dam blikken we terug op het onge looflijke bekeravontuur dat WSB vorig seizoen beleefde. Morgen spelen Parami en zijn ploeggeno ten tegen de collega-amateurs van Achilles Veen. Nu het toernooi vanavond weer van start gaat, is er niemand die beter weet wat het betekent om als amateur te stun ten tegen de profs. Parami kan uit eigen ervaring vertellen hoe het is om plots een enorme hype te zijn. De vrolijke aanvaller werd het ge zicht van het bekersprookje. Mediatraining „Ik dacht: ik speel hier een mooie bekerwedstrijd en ik ga gewoon verder met het normale leven. Werken, diploma halen, voetbal len. Dus dat vertelde ik. Daarna kwam er zo ontzettend veel op mij af. Ik heb ervan genoten, maar het was ook slopend. Als amateur ben je dat niet gewend. Ik had nooit mediatraining gehad. Ik zeg wat ik denk. Dat vonden de men sen juist zo leuk, denk ik. En weet je, zo zou ik het nu gewoon weer doen." Moeiteloos somt hij het rijtje clubs op die door WSB uit het toernooi werden geknikkerd. Rijnsburgse Boys, Capelle, FC Em- men en FC Den Bosch. Met die 2-3 zege in De Vliert, na een 2-0 achterstand, haalde de amateur club de halve finales. In de halve fi nale tegen FC Utrecht mocht 'de bekerbeul uit de Bollenstreek' zelfs hopen op een finaleplaats in de Kuip. Lang bleef het in de Gal genwaard 0-0, maar in de 73ste mi nuut brak Utrecht de ban. Het werd nog 3-0. Droom „Tegen profs kun je een extra stap zetten. Het voelt als doping", zegt Parami. Hij liep in zijn jeugd sta ges bij Sparta en Feyenoord, maar dat liep op niets uit. De langge koesterde droom om prof te wor den verdween nooit. Die werd zelfs weer wat opgepoetst door zijn bekerervaringen. „Het is ge woon supermooi om in zo'n uit verkocht stadion te mogen spelen. Het is de reden dat ik nu voor een tussenjaar heb gekozen, zodat ik al le tijd heb voor het voetbal. Ik wil kijken of ik toch nog prof kan wor den. Door die bekerwedstrijden van vorig seizoen zit ik er voor mijn gevoel dichterbij." Natuurlijk, na de uitschakeling werd het al snel rustiger rondom de club uit Noordwijkerhout en rond zijn persoon. Maar Parami wordt nog overal herkend en aan gesproken. Hij, de bekerheid van WSB. „Ik ben denk ik de bekend ste amateurvoetballer van Neder land. Dat is wel lachen." Marko Vejinovic maakte er in de eerste helft van vorig seizoen nog een gewoonte van. Op de wed strijddag de naam van de tegen stander twitteren en daar het woordje kill voor zetten. Na de be schamende uitnederlaag tegen ADO Den Haag en het gelijkspel tegen Ajax stopte de middenvel der er maar mee. Tot tevreden heid van veel fanatieke aanhan gers van Feyenoord, die de ferme taal lang niet altijd terugzagen op het veld. Wie in Rotterdam de daad niet bij het woord voegt, zal nooit de handen op elkaar krijgen. Nee, dan Eric Botteghin, die een dag voor de wedstrijd tegen Manches ter United met de borst vooruit aankondigde dat hij zich volledig zou vastbijten in zijn directe te genstander, of dat nu Zlatan Ibra- himovic of Marcus Rashford zou zijn. En de Braziliaan maakte die belofte wél waar. De component onverzettelijk heid zit in het DNA van de club Feyenoord. Maar eerlijk is eerlijk: het bleef de afgelopen jaren te vaak verstopt onder de oppervlak te. Een recent voorbeeld? Haal al leen maar eens terug hoe vaak Lars Veldwijk vorig seizoen alleen op keeper Kenneth Vermeer mocht afgaan tijdens PEC Zwolle - Feyenoord (3-1). Clubiconen Hoe de ploeg van trainer Giovan ni van Bronckhorst zich toen ma nifesteerde, dat was eerder het te genovergestelde van onverzette lijkheid. Maar historisch gezien pasten types als Rinus Israël, Wil lem van Hanegem, Henk Fraser, John de Wolf, Paul Bosvelt en Ron Vlaar nergens beter dan bij Feyenoord. Van de huidige ploeg lijkt Botte ghin het meest op die clubiconen. dinsdag 20 september 2016 AUTOSPORT TENNIS FC Twente moet het de komende weken stellen zonder Joachim Andersen. De Deen se verdediger heeft tegen ADO Den Haag (4-1 zege) een schouderkwetsuur opgelopen. Boy van Poppel heeft zijn contract bij Trek-Segafredo met twee jaar verlengd. De 28-jarige wielrenner, sinds 2014 bij Trek, heeft volgens de teamleiding zijn waarde be wezen als aantrekker in de massasprints. De Nederlandse voetbalvrouwen hebben in Atlanta een oefeninterland tegen de Vere nigde Staten met 3-1 verloren. Shanice van der Sande zette Oranje na twee minuten nog wel op voorsprong tegen de wereldkampioen. WIELRENNEN Eneco Tour. Eerste etappe, Bolsward - Bolsward: 1. Groene- wegen (Ned) 184,5 km in 4.14.00, 2. Bouhanni (Fra), 3. Sagan (Slw), 4. Boasson Hagen (Noo), 5. Kristoff (Noo), 6. Nizzolo (Ita), 14. Kreder, 24. Wip- pert, 34. Van Baarle, 37. Curvers, 38. Kelderman, 45. Boy van Poppel. Algemeen klassement: 1. Groenewegen 4.13.50, 2. Bouhanni 0.04, 3. Backaert (Bel), 4. De Vreese (Bel) 0.05, 5. Sagan 0.06, 6. Bono (Ita) 0.07, 19. Kreder 0.10, 29. Wippert, 39. Van Baarle, 41. Cur vers, 42. Kelderman, 49. Boy van Poppel. i Fortuna Sittard heeft drie pun ten in mindering gekregen, om dat de Limburg se eerstedivisio- nist niet heeft voldaan aan twee financiële normstellingen. Fortuna zakt van de zesde naar negende plaats. i Na een week met drie nederla gen op een rij heeft trainer Zlat- ko Kranjcar (fo to) besloten te vertrekken bij Di- namo Zagreb. Zijn ploeg ver loor van Osijek (0-1), Olympique Lyon (3-0) en Rijeka (5-2). Arantxa Rus, de nummer 248 van de wereld, staat na ruim een jaar weer eens op een WTA-toer- nooi. De Neder landse tennis ster won in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul drie partijen in de kwalificaties. ■E o a (ft 'V oetballen tegen de profs voelt als doping' Pim Bijl Leidschendam Het Feyenoord van dit seizoen is ervaren, straalt eensgezindheid uit én is bereid tot het gaatje te gaan. Met Eric Botteghin als lich tend voorbeeld. Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24