Jazzconcerten in wachtkamer gezet Waar kan ik de distributieriem van mijn auto het snelst laten vervangen? Carsom weet het! fcft Stichting voor betere orthopedie QO CARSOM NL N 19 Trappistenweekend trekt 1.000 tot 1.500 mensen extra naar Hulst In Hulst viel je afgelopen weekend op zónder stempelkaart en proefglas. Bierliefhebbers togen massaal naar de vestingstad voor de achtste editie van het Trappistenweekend. ken kunt 'verzamelen', draait over uren. Want het gaat vooral om zo veel mogelijk proeven. Bierliefheb bers kopen voor vijftien euro een stempelkaart en proefglas waar mee ze zaterdag en zondag langs Hulsterse horecazaken 'schuimen.' „Alle zaken doet mee", zegt Ro nald den Dunnen van restaurant De Vest. Samen met de eigenaren van Ravelijn, De Meerpaal en En Passant is Den Dunnen de drijven de kracht achter het evenement van ondernemersvereniging Hulst Vestingstad, dat ieder jaar groeit. „Er komen zo'n duizend tot vijf tienhonderd mensen extra voor naar Hulst", weet hij. Zoals een groep met oud-studie- vrienden uit heel Nederland die bij De Vest met een Oostenrijkse Benno proosten. „We zijn speciaal naar hier gekomen voor het evene ment. Ieder jaar doen we samen iets dat herinnert aan onze studie tijd", vertelt Stefan Wasser. Vanaf De Vest vertrekt ook voor het eerst een trappistenwandeling, onder leiding van Hulstenaren Joost Sarneel en Carlo Emeleer. Voor wie al proevende én op een leuke manier meer wil leren over het gerstennat. De gidsen zijn alle bei fervent bierliefhebbers en ge ven hun klasje van twintig perso- nen mee dat bier drinken vooral genieten is. Carlo: „Bier drinken is bier beleven. Dat is iets heel an ders dan een pint wegkappen met carnaval." De gidsen hebben een informatieboekje samengesteld over de Hulster biergeschiedenis. Zo blijkt Hulst ooit tien brou werijen gehad te hebben. Ook wor den deelnemers aangemoedigd om eigen bevindingen te noteren. De cursisten bekijken aandachtig Met oefening kun je bepaalde smaken in bier leren herkennen hoe een witte La Trappe eruit ziet en hoe het ruikt. „Koriander? Of si naasappel?", klinkt het aarzelend. „Er zijn geen foute antwoorden", zegt Joost met een knipoog. „Je kunt ook vinden dat het bier naar de jas van je oma ruikt. Maar met oefening kun je bepaalde smaken wel leren herkennen." Zo blijkt de La Trappe citrusachtig te smaken. Want proeven, daar gaat het uitein delijk om. re Fontane uit Ita lië, Benno uit Oostenrijk of Spencer uit Ame rika. In Hulst zijn trappisten en ab dijbieren uit alle windstreken te proberen. De app Untappd, waarmee je op je smart- phone bieren die je hebt gedron- De afgelopen jaren stonden daar niet alleen Nederlandse topmusi- ci, maar ook wereldsterren. De oorzaak is een verlaging van de subsidie door de provincie. „Dat betekent dat onze jazzconcerten voorlopig even in de wachtka mer gezet worden", schrijft direc teur Willem Kniknie van het Mu ziekpodium in een nieuwsbrief. „Hoewel deze concerten van ho ge kwaliteit, diversiteit en avon tuurlijkheid waren, zijn ze toch net iets te verliesgevend geble ken om onder de huidige om standigheden voort te zetten." Met het voorlopig schrappen van de jazzconcerten lijkt de bezuini ging van de provincie zijn doel voorbij te schieten. Het idee was een overaanbod aan concerten met serieuze muziek op Walche ren tegen te gaan, maar dat gold vooral voor klassieke muziek. De jazzconcerten van Muziekpo dium zijn uitzonderlijk. Zo tra den eerder dit jaar onder ande ren Joe Lovano en Terenche Blan- chard op, die in het genre wereld beroemd zijn. De meeste concer ten vonden bovendien plaats in het Schuttershofcafé. De provin cie zag voor Muziekpodium Zee land 'nieuwe stijl' wel kansen als de ondersteuningsfunctie voor andere podia werd uitgebouwd. Die met het Schuttershofcafé be koelt nu juist. TERNEUZEN De vakgroep Or thopedie van ZorgSaam heeft een stichting opgericht om de orthopedische zorg in Zeeuws- Vlaanderen te vernieuwen en verbeteren. Het Kennis Centrum Ortho pedie Zeeuws-Vlaanderen moet de kwaliteit van onder wijs, onderzoek en patiënten zorg verbeteren. Zo wordt er onderzoek gedaan naar de or thopedische behandelingen bij ZorgSaam en wordt gekeken hoe het beter kan. Niet alleen medewerkers van ZorgSaam, maar ook andere (huis)artsen kunnen delen in de kennis. De stichting kan alleen bestaan door steun van buitenaf. Meer informatie is te vinden op www.orthopediezorgsaam.nl. maandag 19 september 2016 'Bier beleven is iets anders dan een pint wegkappen' Het Trappistenweekend trok ook bezoekers van verder weg. Een groep oud-studenten uit alle delen van het land, kwam er speciaal voor naar Hulst, fotos camile schelstraete —Joost Sarneel, biergids Sophie Stockman Trappist Benno uit Oostenrijk bestaat nog maar vier jaar. Hulst Muziekpodium Zeeland pro grammeert dit jaar, en mogelijk ook de eerste helft van 2017, geen jazzconcerten meer in het Schuttershofcafé in Middel burg. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Vind een overzicht van alle garages bij jou in de buurt op carsom.nl Onafhankelijk auto-onderhoud vergelijken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70