reiterv oaaers Politicus zou vrouw hebben gedood molenaar EEN VEILIGE MOLENAAR DOUCHE 6 NI NYNKE DE JONG 50+ BEURS KyvÈiue Bel 0341 - 27 40 40 voor de gratis brochure of kijk op www.molenaar.nl Column Bernard Wesphael (57) ontkent met klem, maar veel technisch onderzoek pleit tegen hem. Het gedrag van Wesphael die novem bernacht drie jaar geleden in een hotel in Oostende, was hoe dan ook vreemd. Hij komt op de nacht van Halloween zes trap pen af om de receptie beneden te melden dat zijn vrouw zelf moord heeft gepleegd. Als de re ceptionist eerst de politie waar schuwt en daarna met Wesphael naar boven gaat, werpt hij zich op het lijk van zijn vrouw in een kansloze poging haar te reanime ren. Haar lippen en vingers zijn al blauw. Zij ligt in de badkamer, het appartement is een chaos. Overal kleren, bloed op het dekbed, een kapotte paraplu. Op de vloer van de badkamer, naast het lijk van Véronique Pirotton (42), de plastic zak waarmee ze zichzelf volgens Wesphael van het leven heeft beroofd. Op dat moment heeft de receptionist al grote twijfels, later gedeeld door de politie. Waarom had hij niet zelf vanaf zijn hotelkamer de re ceptie of het alarmnummer ge draaid? Waar komen de bebloe de schrammen op zijn armen vandaan? Sporenonderzoek wijst later uit dat Pirotton met geweld om het leven is gebracht: er zijn spo ren van wurging, ze zit onder de Op Véronique Pirotton zijn sporen van verwurging aangetroffen bloeduitstortingen. Wesphael kan die verklaren, zegt hij. Deels komen ze van de reanimatiepo gingen, deels doordat hij haar eerder op de avond na een psy chose in bedwang hield. Uit het dossier blijkt dat Pirot ton een minnaar had. Ze zei dat haar leven een hel was. Toen ze de politicus de avond voor de moord vertelde dat ze hem ging verlaten, werd hij zeer geweldda dig, vertelde ze in een telefoonge sprek met haar nieuwe vriend. ÉDat ze niet eens bang zijn voor de reactie van hun vader of moeder, dat verbaast me zo peet hebben voor de politie of wel ke andere overheidsinstantie, dat weten we allang. Maar dat ze niet eens bang zijn voor de reactie van hun vader of moeder, dat verbaast me zo. Waar zijn die ouders die hen aan hun oren naar huis zouden moe ten trekken? Met blote voeten op de kokosmat en zonder eten naar bed? Donderdag zat rapper Boef bij RTL Late Night. Hij maakt ook vlogs die niet door de beugel kun nen. En minister Hennis-Plas- schaert sprak hem daarop aan. Het was alsof ik mijn moeder hoorde. En rapper Boef keek ook naar haar zoals ik altijd naar mijn moeder keek wanneer ik iets had uitgevre ten. Met zo'n mengeling van schuld en van 'hoe lui ik me hier nou weer uit?' De moeder-aanpak werkt nog altijd als een tierelier. Kan iemand dat de moeders van die treitervloggers even vertellen? Wat zijn ze stoer hè, die treiter vloggers. En wat durven ze veel hè, zo met hun camera in de hand en hun vrien den en supercool achter, met de middelvingers in de lucht. Die jongens durven alles, als er maar een camera draait. Ongeloof lijk vind ik dat. Als ik vroeger dingen deed die niet door de beugel konden, dan deed ik er alles aan om mij ouders daar niet achter te laten komen. Ik durfde niks, en al helemaal niet als er een camera bij was. Mijn eerste sigaret? Stiekem. En had ik op stap net iets te veel ge dronken, dan hield ik me - wanneer ik bij mijn ouders in de slaapkamer stond om te melden dat ik er weer was - aan de deur post vast om er nog zo nuchter mogelijk uit te zien. Bij alle stiekeme dingen die ik deed, dacht ik: als mijn ouders hierachter komen, ben ik nog niet- jarig. Want ik wist altijd precies waar de grens lag. Als kleuter mocht ik niet verder fietsen dan het tuinhekje van juf Margje. Als tiener mocht ik na het stappen nooit alleen naar huis fietsen. En voor alle andere zaken gold: wat mijn moeder niet weet, wat mijn moeder niet deert. En dat vind ik het gekke aan die treitervloggers. Dat ze geen res- Veilige badkamers vanaf €3995,- f BEZOEK ONS OP DE HAL WONEN (7B) STAND 8 LANGER THUIS WONEN ONVEILIG Gevaarlijk om over de badrand te stappen U kunt weer zelfstandig en yeilig douchen maandag 19 september 2016 @nynke België volgt vandaag met grote aandacht een bijzonder proces voor de rechtbank in Mons (Bergen). Een Waals parle mentslid staat er terecht we gens doodslag op zijn vrouw. Frans Boogaard Brussel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6