r* Stro stapelen en tractors trekken in Biervliet Parkeerterrein bieb op de schop Duizend bezoekers voor circus 18 ZEEUW! „We moeten blijven vernieuwen om het publiek en de deelnemers tevreden te houden. Daarom pro beren we af en toe iets nieuws", vertelt Hans Mogrée, een van de organisatoren. Vier teams van vier personen strijden tijdens deze zes kamp, bestaande uit verschillende boerenspelletjes, om de wisselbe ker. Joke Mazereeuw uit Nieuw- vliet kijkt geamuseerd naar de jon geren die met een lepel met een aardappel erop naar de finish moe ten rennen. „Dit is de tweede keer dat ik Farmers Got Talent bezoek. Vooral mijn vierjarige zoontje Sa muel vindt het boerenleven erg leuk. Hij is met klompen aan gebo ren", zegt Mazereeuw terwijl Sa muel samen met zijn broertje Max (3) tussen een stapel stroba len rent. „Wij houden gras voor onze schapen, hij wil alles omploe gen", zegt zijn moeder lachend. Verderop vindt toevallig een heu se ploegwedstrijd plaats waaraan dertien boeren met oldtimer trac- Na een drukke periode op het land is het leuk iedereen weer eens te zien toren deelnemen. Helaas is Sa muel daar nog te jong voor, maar dromen mag. De deelnemers van de boerenlympics zijn ondertus sen begonnen met het vooruit trekken van een tractor aan een touw. Daarna beginnen ze aan het onderdeel stro stapelen. Een andere activiteit is tracker rodeo waarbij drie kleine tractors die banden meeslepen aan een touw, eikaars banden eraf probe ren te rijden. Mogrée: „We heb ben dit eens gezien op YouTube en er onze eigen draai aan gege ven. Het is voor ons altijd afwach ten hoe de activiteiten bevallen, maar de mensen zijn altijd en thousiast en blijven terugkomen. Farmers Got Talent vindt altijd plaats na een drukke periode op het land. Dan is er weinig moge lijkheid om er op uit te gaan, dus daarom is het leuk dat iedereen el kaar weer ziet op deze dag." SAS VAN GENT De eerste voor stelling van het vernieuwde Cir cus 't Saaasss trok zaterdagavond ruim duizend bezoekers. „De tent zat helemaal vol, het was super", blikt medeorganisator Maarten Hemelsoet tevreden terug. Na zes jaar afwezigheid werd het circus afgelopen zaterdag nieuw leven ingeblazen, door een compleet verjongd bestuur met vijf circusdirecteuren. In een grote tent aan de Prinsenkade werd de voorstelling gegeven waar men sen voor 1 euro bij konden zijn en kinderen tot twaalf jaar gratis. Het circus wordt sowieso voorgezet, over vijf jaar geeft 't Saaasss weer een nieuwe show of shows. He melsoet: „We weten nog niet of het een of meer avonden worden. Eerst maar eens deze voorstelling evalueren." Bezoekers van de nieuwe biblio theek bij het Zwin College aan de Baljuw Veltersweg in Oost burg hebben het misschien zelf al ervaren: wie in een parkeer vak draait op een drukke dag, komt er niet zo gemakkelijk weer uit. De ruimte tussen de parkeervakken zelf is smal en ook de weg tussen de twee rijen in, is aan de krappe kant. Aanrijdingen zijn er volgens bi bliotheekpersoneel nog niet ge weest, maar de gemeente Sluis gaat de situatie binnenkort ver anderen. Het terrein is verkeerd aange legd, bevestigt een woordvoer ster van de gemeente Sluis. „Een fout in de berekening." De vak ken zelf zijn nu twee meter der tig breed en worden straks drie meter. Tussen de vakken in is de weg vier meter tachtig breed, dat wordt uiteindelijk vijfenhalve meter. Daarmee komt er in to taal één parkeervak te vervallen. Het parkeerterrein hoeft niet vol ledig op de schop. De witte ste nen die de vakken markeren, worden verlegd. Dat wordt staps gewijs gedaan, zodat de bieb in de tussentijd gewoon bereikbaar blijft voor bezoekers. Eind deze maand wordt het parkeerterrein aangepast en tot die tijd is het voor bestuurders even goed opletten. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD REMY VEREEUWIGD IN BRONS maandag 19 september 2016 im Dertien boeren met oldtimer tractors deden afgelopen weekend mee aan de ploegwedstrijd tijdens de elfde editie van Farmers Got Talent in Biervliet, foto camile schelstraete Farmers Got Talent had er dit jaar een nieuwe activiteit bij: de boerenlympics. Het gaf het elf de evenement van het Agrarisch Jongeren Kontakt West Zeeuws-Vlaanderen, dat giste ren plaatsvond op een perceel in Biervliet, iets extra's. Gertie De Boey Biervliet Hans Mogrée, medeorganisator Het nieuwe parkeerterrein bij de bibliotheek in Oostburg wordt eind deze maand alweer aangepast door de gemeente Sluis. Het blijkt te krap voor veel auto's. Sophie Stockman Oostburg TERNEUZEN Leren fotograferen Het vierde cursus jaar van de Zeeuw- sephotoacademy is begonnen. De eerste cursus sen beginnen van daag en inschrijven voor andere lessen dit jaar, kan nog steeds. Er worden lessen gegeven in Terneuzen, Oost burg, Westdorpe en Goes, voor zowel be ginners als gevor derden. Het hele cursusaanbod en meer informatie over aanmelden is te vinden op www.zeeuwse- photoacademy.com. OOSTBURG Voorlichtingsmarkt Alzheimer Zorginstelling War- mande houdt in het kader van Wereld Al zheimer Dag woens dag een voorlich tingsmarkt. In woon zorgcentrum Stelle aan de Veerkhoe- klaan in Oostburg wordt er tussen 13.30 en 18.00 uur uitleg gegeven over dementie en voe ding. Met name pro blemen rond de voe ding en ondervoe ding komen regel matig voor bij oude ren met dementie. Er wordt gekookt met mobiele kookei- landen en er zijn verschillende etens waren te proeven. Ook zijn er een dië tiste en een logope diste aanwezig om vragen te beant woorden. Daar naast zijn ook ver pleegkundigen en zorgmedewerkers aanwezig om bezoe kers te woord te staan. GRAAUW Met een borstbeeld heeft wijlen Remy Mangnus een vaste stek gekregen in Graauw. Zijn dochter Nicole en de Hulster burgemeester Jan Frans Mulder onthulden zater dagmiddag aan het Arnold Bruggemanplein het bronzen beeld. Mangnus was in Graauw een icoon. Zo zette hij Graauw met trimlopen en tafeltennis sportief op de kaart. Ook verzorgde hij zo'n veertig jaar lang jeugdreizen naar Spanje. De dorpsraad van Graauw maakte zich sterk voor dit monument, dat Inge De Beider ontwierp. Het totale kosten plaatje, zo'n 3.500 euro moet met sponsoring, giften en acti viteiten bij elkaar gesprokkeld worden. Zaterdag trok een herdenkingstrimloop ruim honderd deelnemers, waarmee het beoogde bedrag in beeld komt. foto camile schelstraete MAANDAG AXEL De Halle, 10.00 uur: Formulie- renbrigade; 13.30 uur: Kaarten; Grego- riuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaarten, bil jart; BRESKENS Bar Bowling Schone- veld, 20.00 uur: Bin go; CLINGE Malper- tuus, 13.00 uur: Bil jart; 13.30 uur: Koersbal; Café Jo- Jo's, 20.00 uur: Bin go; HEIKANT 'tHeike, 13.00 uur: Biljart; 19.30 uur: Linedan- ce; HOEK De Loven- hoek, 9.30 uur: Bil jart; 13.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Li- nedance; HULST Curamus Zoutestraat 28, 14.00 uur: Creatief, spelletjes; De Blaau- we Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 14.00 uur: Sjoelen; De Lie ve, 9.00 en 13.00 uur: Vrij biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules; Grote Markt, 8.30-16.00 uur: Weekmarkt; 't Kruis punt, 19.00 uur: Bij eenkomst 'Hulst in dialoog'; KLOOSTERZAN- DE Antonius, 14.00 uur: Internet café; De Binnendeur, 13.00 uur: Biljart; 13.30 uur: Koersbal; Café Tommy's, 19.30 uur: Kaarten; LAMSWAARDE De Luifel, 13.30 uur: Koersbal; SAS VAN GENT St. Albert, 14.00 uur: Bieden, jokeren, bil jart; De Statie, 13.00 uur: Koersbal, bridge; 19.30 uur: Vergadering stads raad Sas van Gent; SINTJANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Biljartles; 13.00 uur: Biljart, bingo; 13.15 uur: Senioren web internetcafé; TERNEUZEN De Veste, 12.00 uur: Bil jarten; 13.00 uur: Kaarten; WESTDORPE De Kirke, 18.30 uur: Bil jart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69