Zeeuwse pioniers Help mijn huis loopt onder Hulst hangt 8,2 miljoen aan planschade boven het hoofd Projectontwikkelaar Absdaalseweg laat zijn tanden zien en maant de gemeente Hulst te stoppen met het frustreren van winkelplan maandag 19 september 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl De Rib Rally in Terneuzen was gisteren een spektakel. De nieuwe publiekslo- catie bij De Put van Terneuzen zorgde ervoor dat het publiek de strijd tussen de pijlsnelle rubberboten goed kon zien. Ook waren de wedstrijden korter dan voorheen, zodat de strijd spannender werd. Een stralend zonnetje, een bar en live-muziek van Size Matters waren de kers op de taart: aan wal werd er flink feest gevierd. Wie wint 8 oktober de Zeeuwse PioniersPrijs? Bas Verschoore uit Vlissingen dingt mee met de digitale schoolpas, een app die al gebruikt wordt op de Walcherse scholen. Met een virtual reality-bril op ervaren hoe het is als je huis overstroomt en wat je in zon geval moet doen. Beleef het in het Waters noodmuseum in Ouwerkerk. Sheila van Doorsselaer Hulst Indien de gemeente Hulst niet stopt met het frustreren van het vergunningenproces voor het om streden winkelplan aan de Absdaalseweg, wacht een plan schadeclaim van 8,2 miljoen euro. De Achterhoekse projectontwikke laar Reggestede is het getalm en gedraai van Hulst beu. Reggestede maakte handig ge bruik van een maas in het bestem mingsplan, waardoor ter plaatse (naast Life Garden) ook de komst van winkels en supermark ten mogelijk zijn. Lidl en Action worden genoemd, maar dat wordt niet bevestigd. Detailhandel aan de Absdaalse weg is een ontwikkeling waar de gemeente en de ondernemersvere niging Hulst Vestingstad bepaald niet op zitten te wachten. Deson danks stelde de rechter Reggeste de in het gelijk. De enige reddings boei voor gemeente en onderne mers is een negatief welstandsad vies, maar deze onafhankelijke commissie keurde het plan, na eni ge aanpassingen van Reggestede, goed. En daar zit hem de kneep: vol gens Hulst Vestingstad zijn de aan passingen zodanig dat een nieuwe aanvraag bij de gemeente vereist is. Maar doet Reggestede dat, dan lopen ze aan tegen een inmiddels aangepast bestemmingsplan waar door het winkelproject alsnog wordt afgekeurd. Volgens Regge stede zijn de aanpassingen zo mi niem dat die een nieuwe aanvraag niet rechtvaardigen. De onafhan kelijke bezwarencommissie van de gemeente Hulst buigt zich over Wethouder Jean- Paul Hageman krijgt nog één kans om goed na te denken —Jan Westerik, Reggestede de rechtvaardigheid van de goed keuring door de welstandscom missie. „Als Hulst de uitspraak van de rechter naast zich neer blijft leg gen, kan de gemeente rekenen op een planschadeclaim van 8,2 mil joen", zegt Jan Westerik van Reg gestede. „We hebben wethouder Jean-Paul Hageman per brief ge meld dat hij nog één kans krijgt om goed na te denken. Wij vragen ons ook af hoe de fracties in de ge meenteraad denken over deze vreemde gang van zaken." Hageman wilde 'omdat het een lopende zaak betreft', geen reactie geven op de dreigende miljoenen claim. m FOTO CAMILE SCHELSTRAETE P17 Dreigende miljoenenclaim

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67