Fietspad volgend jaar wellicht voltooid Waar kan ik de distributieriem van mijn auto het snelst laten vervangen? Carsom weet het! U Boeken overal ophalen 03 CARSOM NL IOLEN 19 De Wilde Mossels uit Kortgene mogen bijzondere race organiseren De traditionele Veerse Meer Sloepenrace in Kortgene maakte zaterdag eenmalig plaats voor een jubileumrace van de jarige landelijke sloeproei-federatie. We zijn er trots op dat we gevraagd zijn deze wedstrijd te organiniseren De provincie moet nog grond aankopen ■Schone Waardi, Sloeproeien is meer dan alleen zo hard mo gelijk tekeer gaan met de riemen. Er komt ook finesse bij kijken. Martijn Leduc wijst zaterdagmid dag vanuit een meevarende speed boot naar één van de sloepen op het Veerse Meer. „Kijk, die man nen hebben een beduidend betere techniek dan de roeiers daar." Op het Veerse Meer is een bij zondere wedstrijd bezig. De tradi tionele Veerse Meer Sloepenrace heeft eenmalig plaatsgemaakt voor een jubileumrace van de Fe deratie Sloeproeien Nederland, die 25 jaar bestaat. „Wij zijn ge vraagd om gastheer te zijn van de ze wedstrijd", zegt voorzitter Marc Beerens van het organise rende team De Wilde Mossels. Zit tend op één van de jachten geniet hij van de wedstrijd. „Tegen zo'n verzoek zeg je natuurlijk geen nee. Dat je voor zoiets gevraagd wordt, betekent dat je goed bezig bent, dus we zijn er best trots op." Door in te stemmen met het or ganiseren van de race, hebben De Wilde Mossels zich wel heel wat op de hals gehaald. Met een kleine honderd sloepen, uit heel het land, is er een pak meer deelne mers dan tijdens de normale Veer se Meer Sloepenrace. „En dan heb ben we vanavond ook nog een bar becue voor negenhonderd man", zegt Beerens. „Normaal gesproken beginnen we in januari met de voorbereiding van de race, deze keer zijn we in november al bij el kaar gekomen." Op het water zijn de sloepen met de mannen - de dames zijn la ter op de middag aan de beurt - in een hevige strijd verwikkeld. Sloeproeien is een serieuze bezig heid. „We houden van een feestje, maar op het water is het echt een wedstrijd, hoor", zegt Martijn Le duc, die vanuit de speedboot een oogje in het zeil houdt. Volgens hem is sloeproeien een zware sport. De inwoner van Noord-Be veland kan het weten, want hij heeft het zelf ook gedaan. Een kleine anderhalf uur nadat het eerste team vanuit Kortgene is vertrokken voor de veertien slo pende kilometers, komt sloep De Schone Waardin uit Vlissingen on der luid gejuich als eerste over de finish bij camping De Paarden- kreek. Daarmee is niet gezegd dat ze ook de winnaars zijn. Om te be ginnen zijn niet alle sloepen gelijk vertrokken en bovendien wordt in het sloeproeien gewerkt met sleep- waarden. Elke boot heeft zo'n waarde. De ene is immers veel zwaarder dan de andere. Met die sleepwaarden worden de uitsla gen omgerekend naar het gelever de vermogen per roeier. De mannen van De Schone Waardin eindigen uiteindelijk op de 31ste plaats. De winst is voor de sloep Orkaan uit Muiden. Later in de middag pakt sloep Lytse Bear uit Joure de zege bij de dames. De arbeid is verricht, de sloepen wor den met grote kranen uit het wa ter getakeld. Maar het blijft nog lang gezellig in Kortgene. Het ontbrekende stuk van het vrijliggend fietspad tussen Sint-Maartensdijk en Stavenisse wordt misschien volgend jaar aangelegd. Maar dan moet wel al les meezitten. Zes jaar geleden is langs de pro vinciale weg N286 een vrijlig gend fietspad aangelegd, maar na de Keizersweg - gezien vanuit Sint-Maartensdijk - moeten fiet sers toch nog een klein stukje pal langs de weg rijden over een smal tegelpad. De provincie ziet dat als onwenselijk en wil ook daar een beter pad aanleggen dat verder van de weg ligt. De gemeente heeft een voor ontwerp van het bestemmings plan ter inzage gelegd dat de aan leg van dit nieuwe stuk fietspad mogelijk moet maken. Daarmee is niet gezegd dat het er binnen afzienbare tijd ligt. De provincie hoopt de werkzaamheden er- gens in 2017 te kunnen uitvoe ren, laat een woordvoerster we ten. Maar ze houdt de nodige sla gen om de arm. „Het hangt af van hoe snel de procedures rond om het bestemmingsplan verlo pen", stelt ze. „Bovendien moe ten we ook nog gronden aanko pen." THOLEN Het afhalen en terug brengen van gereserveerde boe ken kan voortaan op elke loca tie van Bibliotheek Oosterschel- de in de gemeente Tholen. Inwoners van Tholen moeten hun boeken tegenwoordig veel al van huis uit reserveren, om dat de vier volwaardige biblio theken zijn vervangen door een kleine 'bieb in de buurt' in elke kern. Daar staat een beperkte collectie boeken. Wie een boek bestelde, moest dat tot nu toe ophalen en terugbrengen in Sint-Anna- land, Tholen of Sint-Maartens dijk. Bibliotheek Oosterschelde heeft die service nu uitgebreid naar de zes andere kernen. Boeken bestellen kunnen al leen leden. De collecties op de locaties zijn voor iedereen. maandag 19 september 2016 'We houden van een feestje, maar op het water is er strijd' De Schone Waardin uit Vlissingen gaat als eerste over de finish, maar wint niet. foto marcelle davidse Rob Paardekam Kortgene Mare Beerens, De Wilde Mossels Rob Paardekam Sint-Maartensdijk Vind een overzicht van alle garages bij jou in de buurt op carsom.nl Onafhankelijk auto-onderhoud vergelijken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66