Oemoemenoe is The Bassets de baas, Tovaal wint bij Hookers Maltese amazone Gauchi maakt indruk bij debuut in Nederland Sturm zorgt voor zege Walcheren Tolhoek 38ste op EK voor beloftes 18 PLUMELEC Wielrenner Antwan Tolhoek is zaterdag 38ste gewor den in de het Europees kampioen schap voor beloften op de weg. De 22-jarige renner uit Yerseke kon zich in de finale niet mengen in de strijd om de Europese titel. Hij gaf uiteindelijk twintig seconden toe op de Wit-Russische winnaar Alexandr Riabushenko. Mountainbiker Mick van Dij- ke uit Colijnsplaat heeft gisteren in Luxemburg de voorlaatste wed strijd van de Pearl Izumi Cup ge wonnen. Hij kwam met ruime voorsprong als eerste over de streep na drie rondes van 6,7 kilo meter. Zijn tweelingbroer Tim kwam als derde binnen. Mick van Dijke blijft door zijn zege leider in klassement. Broer Tim strijdt voor de derde podiumplaats. Komend weekeinde is in Sittard de achtste en laatste wedstrijd. Shirin van Anrooij heeft zater dag bij de meisjes jeugd de veldrit van Vorselaar gewonnen. De veer tienjarige Kapelse duldde geen te genstand in de wedstrijd van een half uur. Haar zus Lindy van Anrooij strandde op haar beurt net naast het podium bij de elites. Na een wedstrijd van bijna drie kwartier gaf de twintigjarige inwoonster van Kapelle 25 seconden toe op de Belgische winnares Loes Seis. Ze finishte als vierde. Mountainbiker Milan Vader is gisteren tweede geworden bij de Bundesliga-wedstrijd in Titi- see-Neustadt. De Middelburger fi nishte op 1.35 minuten van de Duitse winnaar Max Brandl. Quinty van de Guchte uit Driewegen heeft haar goede vorm van de afgelopen weken behou den. Ze zat van voren in twee Bel gische juniorenwedstrijden. Zater dag reed ze in het Waalse Escanaf- fles naar een derde plek. Gisteren werd ze in Kontich zevende. Lars Oreel uit Goes werd gis teren in Koksijde tweede in de slotrit van de Keizer der Juniores. Hij werd na drie etappes achtste overall. The Bassets was een stuk sterker dan vorig seizoen, toen het met 95-0 werd afgedroogd. De eerste tien mi nuten waren voor Oemoemenoe, dat via een penalty van Joey Luitwieler op een 3-0-voorsprong kwam, maar daarna waren de gasten het gevaar lijkst. Halverwege de eerste helft kwam The Bassets op een 3-5-voor- Vorig jaar versloeg Oemoemenoe The Bassets met 95-0. Nu wordt het 15-10 sprong en vervolgens waren er over en weer kansen. Luitwieler verschalk te de defensie van The Bassets met een korte kick, waarna hij zelf de bal weer opving en de eerste Middelburg se try maakte. Maar met een try in de laatste actie voor de rust kwam The Bassets toch weer voor: 8-10. De thuisclub begon slecht aan de tweede helft. Gareth Celliers, Dicky Wullems en Fabien Legrand moesten met blessures naar de kant en pas in de 70ste minuut kon Oemoemenoe de achterstand ombuigen. Na een mooie actie van Elijah Makoni brach ten Leroy Kersten en Joey Luitwieler de thuisploeg op een 15-10- voor sprong. De Middelburgers mochten zich gelukkig prijzen, dat een tegen stander de bal in de allerlaatste aan val knullig liet vallen en geen gevaar kon stichten. Hookers 2-Tovaal 5-15: De Goesena- ren namen meteen het initiatief en al in de tiende minuut bracht Ernst Berman zijn ploeg op een verdiende 0-5-voorsprong. Tovaal bivakkeerde het grootste gedeelte van de eerste helft op de helft van de tegenstan der, maar die verdedigde goed en fel en kwam via een uitbraak op slag van rust zelfs terug tot 5-5. In de tweede helft bleef Tovaal ster ker. Uit een vlotte driekwart-aanval bracht Felix Richel zijn ploeg weer op voorsprong en het wachten was op meer try's. Er kwam er eentje, ruim tien minuten voor tijd na een gewonnen line-out in de buurt van de trylijn. Jan Otte veroverde de bal en de Goese voorwaartsen walsten naar de lijn, waar Brian Hendry scoorde. Gauchi gaf bij haar eerste optre den in Nederland meteen haar vi sitekaartje af. De amazone uit Sig- giewi liep de met veel schwung, souplesse en tact bewegende Ru- biquil-dochter naar scores van 68,50 en 70,33 procent. „We heb ben Fionetty gekocht van Leunus van Lieren", vertelde ze. „Het is een fijn meewerkend paard. En het klikt." Gauchi komt nu regelmatig van uit Malta bij Stal Hexagon in Scho- re trainen, iets dat de pupil van Erica Janse goed bevalt. Janse: „In Malta is het erg warm en zijn er weinig wedstrijden. Tijdens de va kantie en op gezette tijden is Co- rinne bij ons op stal en kan ze ook op wedstrijd." De Vlissingse Marcia de Nooijer en de ruin Fleetwoot eindigden in de eerste proef als tweede (64,16). In de tweede proef werd die plaats opgeëist door Tessa Huij- brechts uit Ovezande en de mer rie Fascha (68,50). In de klasse Li wisselden Linda Dekker en Delyla Steijvers stuiver tje. De Koudekerkse Dekker stuur de in de eerste proef de mooi berg opwaarts gaande merrie Fenvy met 64,50 procent naar de over winning. In de tweede proef trok de Vlissingse Delyla Steijvers en de mooi in balans lopende en fijn schakelende merrie Elishia aan het langste eind (63,83). In de in handicap verreden klas se Z was Merel van Wallenburg uit Ritthem met de veel afdruk door de door de piste gaande ruin Zip in beide manches de sterkste (69,11 en 61,61). tien minuten kwam Walcheren achter in dit technisch matige en rommelige duel. Toch kwam de thuisploeg kort voor de rust langszij door een strafcorner van Florine van Amersfoort. In de tweede helft was Walcheren be ter en greep het, hoewel het niet het normale spelpeil haalde, de winst dankzij Danielle Sturm. HSD-Gilze-Rijen 1-8: HSD miste met name het antwoord op een aantal strafcorners van Gilze- Rijen. Die ploeg scoorde uit acht strafcorners liefst vijf keer. In de openings- en de slotfase was HSD zelfs beter, maar liet kan sen op een meer dragelijke uit slag liggen. Bij de rust leidde Gil- ze-Rijen al met 4-0. Kort na de pauze scoorde Coco D'Olivo op aangeven van Anneroos van der Zande met een tip-in. maandag 19 september 2016 De Zeeuwse rugbyers kenden een prima weekend. Oemoemenoe pak te met een 15-10-zege de eerste punten van het seizoen, tegen The Bassets. Tovaal omzeilde in Hoek van Holland een lastige klip door Hookers 2 met 5-15 te verslaan. Hans Markusse Middelburg Ereklasse. Oemoemenoe-The Bassets 15-10: Derde klasse. Corine Gauchi, kwam, zag en overwon. De zestienjarige ama zone uit Malta was gisteren in de dressuurwedstrijd van de RV Sé-Ros met de vosmerrie Fionet- ty oppermachtig in de klasse L2. Lucien Roelandt Vrouwenpolder De hockeysters van Walcheren speelden niet goed maar gaven de positieve competitiestart van vorige week wel een gun stig vervolg. Het won met 2-1 van Teteringen. HSD verloor geflatteerd met 1-8 van Gil- ze-Rijen. Peter Snelders Vlissingen Walcheren-Teteringen 2-1: Na De rugbyers van Oemoemenoe krijgen veel tegenstand van The Bassets, maar winnen wel voor het eerst dit seizoen, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62